Otvorený list prezidentke SR so žiadosťou o milosť a amnestiu konopným väzňom

Milá pani prezidentka  

Opäť Vám píšem v mene občianskeho združenia Freepepo a taktiež v mene dolu podpísaných občanov Slovenskej republiky. V prvom rade sa Vám chcem srdečne poďakovať za omilostenie Róberta Džunka a Petra Míka! Zachránili ste životy dvom slušným mladým mužom aj ich rodinám a nielen ja si tento skutok veľmi vážim. Avšak na Vašu pomoc čaká viacero takýchto ľudí. Všetci sú to pozitívni, slušní ľudia, rodičia aj prarodičia, bez akejkoľvek kriminálnej minulosti sú trestaní extrémnym spôsobom za neškodné pestovanie či užívanie Marihuany, ktorá je už dokázaným liečivom. A tento hon na ľudí neprestáva! V 21. storočí a vo vyspelej Európe sa obyčajní ľudia stali obeťami šikany štátu. A za čo? Pretože sa chceli liečiť, relaxovať a tešiť sa zo života. Sama musíte uznať, že sa tu zbytočne ničia životy, zbytočne sa utrácajú peniaze a čas už nikdy nikomu nevrátite. No Vy máte moc ušetriť tieto životy a prispieť tak k dobru, ktoré je veľmi dôležité konať v týchto temných časoch.

Náš smutný konopný klub sa prednedávnom rozrástol o jednu žienku, mamičku maloletého dievčatka a oddanú dcéru. Volá sa Lucia Hegedušová a je odsúdená na 5 rokov väzenia. Okrem svojho dieťaťa sa starala aj o svojho invalidného otecka, ktorý mimochodom vďaka našim „skvelým“ zákonom pravdepodobne teraz skončí na ulici. Ani jeden z týchto ľudí si takýto osud nezaslúži! Nikomu nikdy neublížili!

Pani prezidentka, neviem, či tento list budete čítať vy osobne alebo len niekto z Vašich asistentov, no prihovorím sa Vám ako matka matke. Viete si predstaviť, že by Vás zatvorili do basy za to, že ste si vypili pohár vína a oddelia Vás takto od Vašich detí? Iba kvôli tomu, že ste chceli zrelaxovať myseľ po náročnom dni. Určite nie, však? Je to desivá predstava. Lucia urobila to isté, s tým rozdielom, že namiesto návykového alkoholu siahla po neškodnej byline. Nikomu tým neuškodila a ani nezanedbávala svoje dieťa. Ja mám deti dve a odbúravam stres rovnako ako Lucia, no tu vo Švajčiarsku beztrestne. Kto by tu zatváral do väzenia pracujúcu matku len za to že si zapáli jointa? Moje deti sú zdravé, čisté a hlavne šťastné. A presne takto na tom bola aj Lucia. No teraz sa jej život a život jej rodinných príslušníkov, ktorí na nej boli závislí uberá do temnoty. Preto Vás prosím, ukončite jej trápenie a zachráňte, čo sa zachrániť dá.

Lucia už podala žiadosť o milosť a je vedená pod číslom 447-2023-M/3831.

Opäť dávam do pozornosti aj žiadosť o milosť epileptika Kristiána Simonisa, ktorého číslo je 667-2022-M/830.

Rovnako smutný je aj príbeh 29-ročného Martina Maliňáka, slušného občana a otca 5-ročného chlapčeka, ktorý sa stal obeťou zneužitia právomoci verejného činiteľa a jeho výmyslov a je odsúdený na vyše 11-ročný trest za mrežami. Tento príbeh v skratke môžete nájsť na našej Facebookovej stránke Freepepo. Napísala nám ho jeho zúfalá matka, ktorá sa nevzdáva v boji za oslobodenie svojho syna a za spravodlivosť.

Toto je justičná mafia, ktorú je potrebné zastaviť!

Prikladám znova aj zoznam ostatných konopných väzňov, s ktorými sme v kontakte a ktorý sa od minulého listu rozrástol.  Ak je to vo Vašej právomoci, žiadame o udelenie amnestie.  

Josef Šipoš/Pepo (Leopoldov), Ing. Miloslav Weizer (Leopoldov), Ľuboš Neuwirth (Hrnčiarovce nad Parnou), Michal Mihálik (Sabinov), Marián Pašteka (Ilava), Marko Kranec (Hrnčiarovce nad Parnou), Zoltán Kiacz (Leopoldov), Mário Baláž (Leopoldov), Ľubomír Benedik (Košice - Šaca), Roland Laurinc (Dubnica nad Váhom), Albert Švorc (Trnava), Adrián Hubáček (Sabinov), Jaroslav Jelenek (Hrnčiarovce nad Parnou)  

Títo ľudia nepatria do väzenia ale na slobodu!      

S pozdravom a vďakou  

Svetlana Patakyová


Svetlana Patakyová    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Svetlana Patakyová na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBOPlatená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...