Občianska výzva na predčasné voľby

predcasne_volby.png

Zakladajúci členovia Občianskeho fóra Košice 1989 a členovia Charty 2017 Košice, v súvislosti s odhaľovanými kauzami okolo vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, týmto opakovane vyzývame slovenský parlament a verejnosť, na odmietnutie každej vlády aktuálne dezignovaného premiéra Petra Pellegriniho a jeho koaličných partnerov a na vyhlásenie nových volieb.

Zároveň žiadame vytvorenie nezávislej parlamentnej komisie na prešetrenie možného prepojenia zahraničných zločineckých organizácií na súčasné vládne špičky SR a justičných orgánov Slovenskej republiky. Vláda, ktorá bezprecedente ohrozuje svojím personálnym obsadením fungovanie štátnych inštitúcií, ktorá opakovane ignoruje názor verejnosti a odmieta niesť politickú zodpovednosť, nemôže mať dôveru vlastných občanov.

Ak dezignovaný premiér Peter Pellegriny a jeho koaliční partneri neukončia pôsobenie celej terajšej aj nástupníckej možnej vlády a parlament neustanoví dočasnú úradnícku vládu do vypísania nových volieb v čo najkratšom možnom termíne, sme toho názoru, že sa naplnil článok 32 Ústavy Slovenskej republiky, ktorý dáva právo občanom postaviť sa na odpor každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave.

Po týchto dňoch, keď dochádza ústami Róberta Fica a jeho koaličných poskokov, iba k potupnému návrhu kozmetických úprav jeho totálne skompromitovanej vlády, vrátane zámeny premiéra za inú politickú figúrku z jeho radov, vyzývame všetkých slušných občanov Slovenska, aby sa v mene budúcnosti nášho štátu a jeho obyvateľov, postavili aktívne na odpor na námestiach na verejných mítingoch na celom území Slovenska na dosiahnutie spravodlivosti a novej demokratickej politickej zmeny, ktorá nám občanom v našich oprávnených požiadavkách pri vyslovení nedôvery akejkoľvek súčasnej slovenskej vlády a vyhlásení nových parlamentných volieb, bola hanebne odňatá. 
V Košiciach, 20. marca 2018 


Zakladajúci členovia Charty 2017 Košice: 
Štefan Lazorišák, Michal Kravčík, Ivan Feigl, Pavol Bujňák, Jozef Horváth, Jakub Exner

Zakladajúci členovia Občianskeho fóra Košice 1989:
Štefan Lazorišák, Vladimír Komár, Zbynek Prokop, Viktor Šefčík, Jozef Horváth


Michal Kravcik,    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Michal Kravcik, na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )