Nie soche okupanta v Nitre!
V roku 1945 neprišlo do Nitry oslobodenie, ale jedna okupácia vystriedala druhú. Tá trvala ďalších 44 rokov. Priniesla tisícky mŕtvych a státisice zničených životov. Navyše len pár dní pred týmto "oslobodením" vykonali "osloboditelia" masívne a nezmyselné bombardovanie nášho mesta, ktoré si vyžiadalo stovky mŕtvych a stovky ranených. V Nitre sa už pritom nenachádzali žiadni Nemci - tí naše mesto už pred tým opustili. Brutálny nálet bol zameraný na civilistov, o čom svedčí fakt, že v ten deň sa v meste konal jarmok. Je preto absurdné, aby sa predstavitelia samosprávy a obyvatelia Nitry rok čo rok chodili klaňať soche ruského okupanta. Z tohto dôvodu vyzývame mesto Nitra na urýchlené odstránenie tejto sochy.

Kontaktovať autora petície
Spravujte svoje podpisy
Nedostali ste potvrdzovací e-mail alebo chcete odstrániť svoj podpis?
Spravujte svoje podpisyZdieľajte túto petíciu
Pomôžte tejto petícii získať viac podpisov.
Platená reklama
| Prihláste sa na spravovanie svojej petície. |
Zmena sa nestane tým, že zostaneme ticho.
Autor tejto petície sa postavil a podnikol kroky. Spravíte to isté?
Iné petície, ktoré by vás mohli zaujímať
Poskytujeme zdarma hosting pre online petície. Vytvorte profesionálnu online petíciu použítím našej výkonnej služby. Naše petície sa v médiach spomínajú každý deň, teda vytvorenie petície je skvelý spôsob zviditelnenia na verejnosti aj pred ľudmi, ktorí robia rozhodnutia.