Zamedzenie výrubu lesov v Slovenskej republike

IMG_20200524_1327011.jpgTouto petíciou by som chcela poukázať na enormný výrub zdravých stromov na Slovensku. 

  1. Všetci vidíme, ako sa naša hornatá krajina stráca pred očami a radi by sme ju chceli zachovať krásnu pre našich potomkov a budúce generácie. 
  2. Firmy vyrúbu polovicu lesov, a mladé stromčeky nezasadia. Namiesto toho zvážajú ZDRAVÉ DREVO v čase , kedy ľudia ešte spia alebo sa ešte len chystajú do práce. ( Viď. obrázok - plný kamión naložený zdravým drevom o 4:45 ráno z Višňovskej doliny každé ráno )
  3. Rúbaniská na svahoch podporujú jedinú vec - a to je zosuv pôdy. 
  4. Bez stromov bude kvalita ovzdušia omnoho horšia a v prípade ďalšej nákazy podobnej COVID-19, vzduch zohráva dôležitú úlohu .
  5. V našich lesoch žije veľa divožijúch druhov zvierat , z toho pár je zákonom chránených. Vyrúbané lesy majú za príčinu presúvanie zvierat do blízkosti ľudských obydlí.
  6. Obnova našich lesov podporí turistický ruch na Slovensku. Turistika na rúbanisku asi nikoho neosloví.
  7. Tak ako zosuvy pôdy, hrozia aj záplavy. Obnovou našich vyrúbaných lesov znížime toto riziko a zachránime majetok nejednému z nás.

Buďme ohľaduplní k našej krásnej krajine, a podporme naše lesy touto petíciou. Zachráňme si toto naše dedičstvo po našich predkoch. Najlepšou obnovou lesov by bolo uzákonenie:  1 VYRÚBANÝ STROM V LESE= 2 MLADÉ ZASADENÉ STROMČEKY ( v tom istom území výrubu )

Podpisujte, zdieľajte , záchráňme naše lesy. ❤️


Natália Rosincová    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Natália Rosincová na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...

Facebook