Koniec "C" značiek je pre malých farmárov likvidačný

Zmenu, ktorá v rámci prideľovania tzv. "C" značiek prichádza do praxe považujeme za likvidačnú

Značky evidenčného čísla typu "C" počas uplynuných rokov riešili problém podomácky vyrobených, či doma upravených strojov, vlečiek, traktorov a malotraktorov. O tieto značky požiadalo zhruba 34.000 žiadateľov. Pre väčšinu malých gazdov to bola a stále je jediná možnosť, ako užívať takéto stroje v okolí miesta, kde hospodária. Mnohokrát ide o techniku, ktorá je určená na sezónne práce a na verejných komunikáciách sa objavuje ojedinele a na veľmi krátky čas. Zrušenie resp. zmena pravidiel pri prideľovaní "C" značiek tak znemožní použiť túto techniku určenú na poľnohospodárske účely, čo bude v praxi znamenať ďalšie hodené poleno pod nohy malým gazdom. Metodický pokyn, ktorý k danej problematike vydalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR hodnotíme na základe právneho stanoviska tak, že je v rozpore so zákonom 106/2018 Z.z..

Žiadame Ministerstvo dopravy a výstavby SR o urýchlené zosúladenie metodického pokynu so zákonom, tak aby nedošlo k narušeniu možností užívať takéto stroje a techniku a tým aj k zhoršeniu možností hospodárenia na pôde. Zároveň sme pripravení na odbornú diskusiu tak, aby sme uvedenej nepriaznivej situácii predišli.

 

Vidiecka platforma

Združenie mladých farmárov na Slovensku - ASYF

Spolok farmárov Slovenska

Iniciatíva poľnohospodárov

Spolok malých a stredných farmárov južného Slovenska

 

Petičný výbor: Lucia Gallová/Vidiecka platforma, Milan Jurky/Združenie mladých farmárov na Slovensku - ASYF, Milan Kyseľ/Spolok farmárov Slovenska, Anton Vdovjak/Iniciatíva poľnohospodárov, Silvia Zsáková/Spolok malých a stredných farmáriv južného Slovenska

Zástupca petičného výboru: Lucia Gallová/Vidiecka platforma, Mišíkova 10, Bratislava 811 06, tel.: 0907 659 399, email: vidieckaplatforma@gmail.com


Vidiecka platforma    Kontaktujte autora petície

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom splnomocňujem Vidiecka platforma na odovzdanie môjho podpisu osobám oprávneným konať v tejto veci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...