PETÍCIA za ZRUŠENIE vyhlášky Ministerstva spravodlivosti č. 207/2016 Z.z. ktorou sa ustanovujú podrobnosti výkonu rozhodnutia vo veciach maloletých

Quoted post


Hosť

#56 Dlhoročné bránenie rozvedeného otca v styku s jeho deťmi

2016-06-13 07:15

Dobrý deň, volám sa Ľuboš Miśkov, bývam v Bratislave a som vyštudovaný letecký inžinier. Moja bývalá manželka p. Daniela Baňárová (Miškovová, rod. Galková) mi v januári 2000 násilne a natrvalo zamedzila prístup do nášho spoločného bytu v Dubnici nad Váhom, keď deti - dvojičky (dievča a chlapec) mali iba 9 mesiacov. Zamedzila mi aj prístup k našim deťom. Na môj návrh z augusta 2000 nás rozviedli po dvoch rokoch od návrhu. Dnes býva moja ex s deťmi v Trenčíne, všetky súdne konania ohľadom detí riešil a rieši trenčiansky súd. Tento súd mi v roku 2001 stanovil intenzitu môjho stretávania sa s deťmi na každú nepárnu sobotu v mesiaci na 5 hodín a v mieste ich trvalého bydliska. Tak mala intenzita môjho stretávania bola trenčianskym súdom odôvodnená, že deti boli v čase rozhodovania ešte len batoľatá a v budúcnosti sa moja intenzita mala rozšíriť. Napriek tomu, že za ďalších 15 rokov (od roku 2001) som trenčiansky súd mnohokrát žiadal o rozšírenie môjho nedostatočného styku s deťmi, všetky moje návrhy boli zamietnuté. Dnes už majú deti 17,5 roka a nikdy som s nimi nemohol byť jeden celý deň, jeden víkend, časť ich prázdnin, počas vianočných a iných sviatkov a nikdy neboli v mieste môjho bydliska v Bratislave. 2,5 roka viedol trenčiansky súd voči mne predbežné opatrenie, ktoré bolo vydané na základe klamstiev, zavádzajúcich informácii a podvodov zo strany exmanželky. Počas predbežného opatrenia som sa s deťmi mohol stretávať len v prvú sobotu v mesiaci na 2 hodiny a za prítomnosti exmanželky. Súdu nevadilo, že som pracoval v tom čase v zahraničí a v direktívne stanovenú 1. sobotu v mesiaci som sa mnohokrát nemohol dostaviť na stretnutie. Dlhé mesiace som preto deti vôbec nevidel. Po 2,5 roku som vyvrátil klamstvá, na ktorých bolo predbežné postavené. Sudkyňa JUDr. Renáta Topoľčanská z trenčianskeho súdu sa mi nikdy neospravedlnila za škody, ktoré vydaním predbežného spôsobila. Deti sa mi odcudzili a hlavne na základe toho, že ich zákerná ex k tomu viedla. Predbežným opatrením sudkyňa zakryla aj trestnú činnosť ex, ktorá niekoľko mesiacov pred vydaním predbežného opatrenia marila výkon rozhodnutia. Ex deti vôbec nepustila z domu na moje stretnutie. Po zrušení predbežného som si znovu dal návrh na rozšírenie styku s deťmi. Sudkyňa trenčianskeho súdu JUDr. Ľubica Balalová po 4 rokoch od môjho návrhu všetko zamietla. Stanovila ešte nekompetentného znalca, ktorý vôbec nebol z oboru detskej psychológie, aby ma nepravdivým falošným posudkom dehonestoval a neumožnil mi rozšírenie styku s deťmi. Nekompetetný znalec robil posudok dokonca včase, keď som s deťmi nebol v styku už 11 mesiacov, pretože mi ex stretnutia znemožnovala. Žiadne formy objektivity posudzovania neboli dodržané. Pri jednom z konaní sudkyňa JUDr. Balalová dokonca mojej ex poradila, ako môže prekaziť moje stretnutia s deťmi. Naviedla ju na to, aby deti povedali, keď nechcú byť na stretnutí so mnou. Keď sa to ex dozvedela, ako má mariť moje stretnutia, okamžite navádzala deti, aby prehlasovali, že sa nechcú so mnou stretnúť. Za deti to musela najprv prehlasovať exmanželka po mojom príchode na stretnutie. Neskôr to naučila deti, aby sa tak vyjadrovali. Kvôli takejto zákernosti ex a sudkyne nie som s deťmi v žiadnom kontakte už posledné 3 roky. Keď pricestujem do Trenčína na stretnutie v nepárnu sobotu, deti s mojou ex povedia, že sa nechcú stretnúť a odídu domov. Tým sa moje stretnutie s deťmi skončí. Môj príchod je rovno odchodom už 3 roky. Docestoval som takto zbytočne za deťmi aj z Veľkej Británie. keď som tam určitý čas pracoval. Záležitosti ohľadom detí (stretávanie sa, výživné) sa majú vyriešiť do 6 mesiacov. Sudkyňa JUDr. Balalová po 48 mesiacoch (8-násobne dlhší čas na rozhodnutie) môj návrh a aj všetky moje dielčie návrhy zamietla. Dlhodobo bezdôvodne nekonala.. Medzi konaniami bol aj prestávka 15 mesiacov. Takáto sudkyňa nemá čo pohľadávať v sudcovskom zbore. Je to plýtvanie financiami na jej astronomický mesačný plat cca 3.600,- Eur za jej nič nerobenie a jej napomáhanie k trestnej činnosti mojej exmanželky. Správanie sudkyne JUDr. Balalovej preukazuje všetky známky korupcie a klientelizmu k mojej ex. Kuratela je rovnako zbytočná inštancia. Opakuje všetko, čím argumentuje násilná exmanželka a nikdy nepresadzovala názor, aby deti mali aj otca pri ich výchove. Vzorom trenčianskej kurately a trenčianskeho súdu je zrejme násilná vulgárna notorická klamárka p. Daniela Baňárová, pre ktorú plnia jej barbarský plán, aby som sa nijakým spôsobom nemohol podieľať na výchove našich detí. Ex je celý svoj život povolaním čašníčka, kde sa v práci stretáva aj s násilnými ľuďmi. Pre veľmi špatný prospech takmer nezmaturovala, no je to idol kurately i súdu, pretože im zrejme podsúva finačné obnosy, ktoré zamedzujú týmto inštitúciam hájiť právo a zákony. Kvôli tomu sa svojho práva na rozšírenie nedostatočnej intenzity môjho stretávania sa s deťmi nemôžem dovolať od roku 2001, kedy túto intenzitu prvý a doteraz poslednýkrát stanovil zaujatý neobjektívny trenčiansky súd. Na svoje deti nemám žiaden kontakt. Exmanželka mi odmieta zverejniť telefónne čísla detí a ich e-mailové adresy. Rovnako mi túto žiadosť o zverejnenie údajov detí zamietol trenčiansky súd. Prosím, vystúpme voči takýmto zapredaným sudkyniam a kuratele a verejne demonštrujme svoj nesúhlas voči ich neprofesionálnemu správaniu. Ďakujem za Váš ohlas. S pozdravom, Ing. Ľuboš Miškov

Replies


Hosť

#61 Re: Dlhoročné bránenie rozvedeného otca v styku s jeho deťmi

2016-06-13 11:22:29

#56: - Dlhoročné bránenie rozvedeného otca v styku s jeho deťmi 

Boli Ste v rokoch 1998/1999 na Letisku v Kuchyni ?

Ivan Georgiev

Ivan Georgiev

#67 Re: Dlhoročné bránenie rozvedeného otca v styku s jeho deťmi

2016-06-13 16:29:58

#56: - Dlhoročné bránenie rozvedeného otca v styku s jeho deťmi 

 Ja si p. Miškova pamätám z mojej ZVS ( II  TL kpt Šafr) na Letisku v Kuchyni ako férového a slušného chlapa.  Preto sa dokážem 100% podpísať pod to čo píše. Je to neuveriteľné a ak by som neprežíval rovnaký scenár tak sa nedokážem vcítiť do jeho kože. Každopádne vyše 15 rokov takéhoto marazmu musí zanechať na človeku hlbokú brázdu a chce to naozaj silnú osobnosť jednak sa s takouto situáciou vyrovnať a jednak nevziať spravodlivosť do vlastných rúk. Ja viem, že môj komentár Vašu situáciu nezlepší ale som nesmierne rád, že Ste dokázali aspoň opísať to, čo je na tomto našom právnom systéme choré a prehnité. A opäť sme doma. Sudkyne, kolízne opatrovníčky... rovanký scenár ako v 99% prípadov.

Ivan Georgiev

Ľuboš Záhorák

#97 Re: Dlhoročné bránenie rozvedeného otca v styku s jeho deťmi

2018-02-07 12:21:44

#56: - Dlhoročné bránenie rozvedeného otca v styku s jeho deťmi 

Úplne súhlasím, s JUDr. Bálalovu mam tiež zlú skúsenosť




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...