Petícia za nezvyšovanie dane z nehnuteľnosti v Bratislave

Quoted post

toor

#37

2015-11-11 17:26

Zvysenie cien v MHD obhajovali tym, ze vsak protihodnotou ma byt novsi vozovy park a zrekonstruovane el. trate. To su ale pre vacsinu ludi uplne nepodstatne veci. Ak ma toto zatraktivnit MHD a motivovat ludi pouzivat ju namiesto auta, tak su na velkom omyle. Bohuzial, opak je pravdou. V inych vyspelych krajinach to robia uplne inak.

Teraz chcu zvysit dane z nehnutelnosti o 100 resp. 70% a co z toho budu mat ludia? Zvysi sa kvalita sluzieb? Budeme mat lepsie cesty, chodniky a parkoviska? Viac miest ci tried v skolkach? Mohol by som vymenuvat dalej.. Ale je to velmi malo pravdepodobne. Pocul som Nesrovnalov argument, ze ved Bratislava dostava od statu na jedneho obcana najmenej penazi spomedzi velkych slovenskych miest. A to je problem obcanov Bratislavy alebo neschopneho vedenia mesta vyjednat lepsie podmienky?

Nech najprv vykonaju slubene kontroly bytov a inych objektov, ktore vraj ludia bud nemaju priznane vobec, alebo je priznana nespravna rozloha a potom sa mozme bavit o zvysovani. Zaroven odporucam riesit prenajmy bytov (zvacsa pre mimobratislavcanov), ktore funguju sposobom cast penazi oficialne a cast na ruku, kde takisto unika pomerne vela penazi na daniach.

Replies


Hosť

#39 Re:

2015-11-11 19:53:11

#37: toor -  

 Vsetky vase ponosy su mimo reality a svedcia o tom, ze nemate nadhlad. Chcete riesit iba to co vas osobne najviac hneva. V Bratislave a na Slovensku je potrebne riesit nie drobne problemy,ale koncepcne veci, ktore ak by boli vyriesene, tak nemame tie problemy,ktore aj prave teraz riesime peticiou. Problem je v tom, ze sa pri akomkolvek rozhodovani nemysli sa na ludi, ale iba na penazenky tych ktori prave rozhoduju o daniach,skolstve,cestach,zdravotnictve... atd., nemysli sa jednoducho na ludi, ale mysli sa na bohacov, lebo ti  uz nie su ludia resp. su to nadludia, nadrasa (Hitlerove zmyslanie).