Petícia za nezvyšovanie dane z nehnuteľnosti v Bratislave

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za nezvyšovanie dane z nehnuteľnosti v Bratislave.


Hosť

#26

2015-11-11 07:07

Lebo pri moci sú len nenažranci , je to svinstvo

Hosť

#27

2015-11-11 07:08

sa ma týka, preto.

Hosť

#28

2015-11-11 08:29

a co tak zorganizovat nejake zhromazdenie bratislavcanov  pred primacialnym  v den rokovania zastupitelstva?


Hosť

#29

2015-11-11 09:54

S peticiou do bodky suhlasim, ale mam pocit, ze otazka dani nemoze byt predmetom peticie. Zamyslel sa niekto nad tymto aspektom?


Hosť

#30

2015-11-11 09:55

Lebo za kralikaren platim aj tak uz dost.

Hosť

#31

2015-11-11 15:12

Suhlasim s peticiou za nezvysovanie dani v Bratislave.

Je potrebne zamedzit, ziskat spat peniaze v MEGAPODVODOCH: predaj PKO, Vyroba Tepla-paroplynovy cyklus, Vodohospodarska vystavba, Odtahovacia sluzba mesta Bratislavy, ...

a samozrejme vinnikom skodu ZOSOBNIT. Inak sa budeme skladat na zlodejov!     


Hosť

#32

2015-11-11 16:12

Pretože zvyšovať dane je od pána Nesrovnala drzosť a výsmech Bratislavčanom.

Hosť

#33

2015-11-11 16:14

Nic nebolo pre obcanov v mieste mojho trvaleho bydliska spravene

Hosť

#34

2015-11-11 16:39

Nesrovnalovi Bratislavčania odkazujú, že si koleduje o defenestráciu.


Hosť

#35

2015-11-11 16:46

Lebo chýbajúce zdroje v správe mesta sa dajú zohnať efektívnejšie úpravou postavenia Bratislavy ako hlavného mesta krajiny EÚ. Bratislavčania svojimi daňami a poplatkami dotujú nadmestské funkcie Bratislavy (zľavy na MHD pre všetkých obyvateľov Slovenska, poskytovanie sídla vláde a nadmestsky pôsobiacim inštitúciám, z ktorých sú mnohé aj od DPH oslobodené)


Hosť

#36

2015-11-11 17:00

Nesúhlasím s p.Nesrovnalom,jednej firme odpustí zopár milionov a bratislavčania tento schodok majú vykryť ? To kde sme sa ocitli,na kraji tejto spoločnosti? Bola chyba, že ho vôbec zvolili....
toor

#37

2015-11-11 17:26

Zvysenie cien v MHD obhajovali tym, ze vsak protihodnotou ma byt novsi vozovy park a zrekonstruovane el. trate. To su ale pre vacsinu ludi uplne nepodstatne veci. Ak ma toto zatraktivnit MHD a motivovat ludi pouzivat ju namiesto auta, tak su na velkom omyle. Bohuzial, opak je pravdou. V inych vyspelych krajinach to robia uplne inak.

Teraz chcu zvysit dane z nehnutelnosti o 100 resp. 70% a co z toho budu mat ludia? Zvysi sa kvalita sluzieb? Budeme mat lepsie cesty, chodniky a parkoviska? Viac miest ci tried v skolkach? Mohol by som vymenuvat dalej.. Ale je to velmi malo pravdepodobne. Pocul som Nesrovnalov argument, ze ved Bratislava dostava od statu na jedneho obcana najmenej penazi spomedzi velkych slovenskych miest. A to je problem obcanov Bratislavy alebo neschopneho vedenia mesta vyjednat lepsie podmienky?

Nech najprv vykonaju slubene kontroly bytov a inych objektov, ktore vraj ludia bud nemaju priznane vobec, alebo je priznana nespravna rozloha a potom sa mozme bavit o zvysovani. Zaroven odporucam riesit prenajmy bytov (zvacsa pre mimobratislavcanov), ktore funguju sposobom cast penazi oficialne a cast na ruku, kde takisto unika pomerne vela penazi na daniach.


Hosť

#38

2015-11-11 17:50

prečo, lebo už nevediq ako aj kožu zdrať z ľudí, a žijú tu ľudia, ktorí sa tu narodili, ich rodičia sa narodili v Bratislave a niečo pre toto mesto urobili, vážili si ho a opatrovali, teraz nikomu nezáleží a nemajú k Bratislave vzťah, tak preto vyzerá mesto ako provincia , špina, bezdomovci opití, a nič sa nerobí, a zvýšiť dane ??? potrebujú si zvýšiť platy poslanci ?????!!!!!!

Hosť

#39 Re:

2015-11-11 19:53

#37: toor -  

 Vsetky vase ponosy su mimo reality a svedcia o tom, ze nemate nadhlad. Chcete riesit iba to co vas osobne najviac hneva. V Bratislave a na Slovensku je potrebne riesit nie drobne problemy,ale koncepcne veci, ktore ak by boli vyriesene, tak nemame tie problemy,ktore aj prave teraz riesime peticiou. Problem je v tom, ze sa pri akomkolvek rozhodovani nemysli sa na ludi, ale iba na penazenky tych ktori prave rozhoduju o daniach,skolstve,cestach,zdravotnictve... atd., nemysli sa jednoducho na ludi, ale mysli sa na bohacov, lebo ti  uz nie su ludia resp. su to nadludia, nadrasa (Hitlerove zmyslanie).

 

 


Hosť

#40

2015-11-11 20:12

Primátor nechce šetriť a hovorí, že ako hospodár musí mať viac peňazí. Peňazí je relatívne dosť, ale sú neefektívne vynakladané prípadne " stratené ".
MAPI

#41

2015-11-11 20:14

Chcel by som sa spýtať, koľko platí p. primátor za parkovné svojho auta Ferarri...

toor

#42 Re: Re:

2015-11-11 21:39

#39: - Re:  

Asi nie celkom rozumiem vasej odpovedi, minimalne do polovice prispevku. Co konkretne je podla vas mimo reality? Tie oblasti, ktore som uviedol sa vam zdaju ako banality trapiace len minoritu obcanov? Bavime sa sice o Bratislave, ale mozeme to zobrat aj z pohladu celoslovenskeho. Myslim, ze vsade trapia ludi obdobne problemy, a to aj tie, ktore som uviedol. Samozrejme kopec inych. Ja predsa nikde netvrdim, ze ich netreba riesit systemovo. Lenze na Slovensku to tak bohuzial nefunguje. Skuste teda uviest tie "koncepcne veci" miesto mnou uvedenych "drobnych problemov". Dakujem.


Hosť

#43

2015-11-11 22:11

súhlasím s argumentmi
je veľa iných spôsobov ako zlepšiť bilanciu príjmy versus výdavky mesta
duves

#44 Bezodna diera

2015-11-12 05:46

Vybrate peniaze na vyššie dane sa iba rozfrckajú na pič*viny


Hosť

#45

2015-11-12 06:57

Nesúhlasím so zvýšením dane a plne súhlasím s autorom petície

Hosť

#46

2015-11-12 07:18

Pretože som p.Nesrovnalovi verila a ako vidím okrem zvýšenia cestovného ešte chcú zvýšiť dane za to čo je naše.Tie byty sme si kúpili nie za ich peniaze.Nestačí že úvery sú nekresťanské ale ešte aj dane.

Hosť

#47

2015-11-12 07:55

platím aj tak dosť, netreba túto sumu zvyšovať. Je niekde vyúčtovanie načo to ide?

Hosť

#48

2015-11-12 08:04

nevidim dovod na zvysovanie dani z nehnutelnosti ( su na tom tak zle ze inym sposobom si nevedia zvysit prijmy do statnej kasy ?)

Hosť

#49

2015-11-12 08:06

Skvelá aktivita, má moju plnú podporu.

Hosť

#50

2015-11-12 08:15

Petíciu som podpísal z týchto dôvodov:
1. Ak primátor pokojne odpustí pokutu vo výške 3,7 milióna eur podnikateľskému subjektu, ktorý si nesplnil svoje zmluvné povinnosti pri stavbe električky do Petržalky, nemá morálne právo ísť tieto peniaze vyberať od ľudí.
2. Ak sa po Slovensku resp. po svete voľne pohybujú ( rozumej bez "filtrovaného vzduchu") ľudia ako bývalý primátor Ďurkovský, ktorí sa na Bratislave nabalili minimálne aj pre ďalšiu generáciu, tak je občianska neposlušnosť ohľadom podpory zvyšovania (resp. v extrémnejšom prípade aj platenia) daní skoro povinnosťou.