Zvýšenie príspevku na opatrovanie,do výšky minimálnej mzdy.

Quoted post


Hosť

#152

2015-10-14 21:20

Petíciu som popísala pretože už 8 rok som poberateľkou len kompenzačného príspevku. Štyri roky som sa starala o mamu pripútanú na lôžko a poberala som príspevok vo výške 170 eur. Každým rokom zvýšením dôchodkov sa tento kompenzačný príspevok znižoval. Na moju otázku ohľadne znižovania mi bolo povedané, že rodičia by mi mali vyrovnávať a štát dáva len kompenzáciu. Lenže v tom období sa poberal dôchodok obidvoch rodičov teda suma bola výrazne vyššia, náklady na domácnosť, inkaso, lieky znášali dve osoby. Po smrti mamy sa otcovi zvýšil dôchodok o vdovecký dôchodok čo predstavoval výrazne nižšiu sumu ako výška dvoch dôchodkov a môj kompenzačný príspevok klesol na 37 eur. Teda dôchodca, ktorý poberá taký priemerný dôchodok po odpočítaní nákladov na domácnosť, inkaso, lieky a ostatné výdavky by mal vyrovnávať môj kompenzačný príspevok? A z čoho. Posielajú ľudí pracovať popritom na dohodu a kde má strčiť svojho starého semilného otca a po druhé v regiónoch s vysokým percentom nezamestnanosti akú prácu si nájde človek. Takže skúste vyžiť za mesiac z 37 eur. Viem, že sú vážnejšie prípady, ale kto tieto zákony stvoril, schválil a podpísal?

Replies


Hosť

#168 Re:

2015-10-15 14:10:35

 

#165

2015-10-15 15:03

 

DOLEZITO INFO  POZOR  MATKY ALEBO PRIBUZNY KTORí SA STRAJú O SVOJE DETI   A POD AK SA ZAREGISTROVALI  V roku 2006  a ich dieťa v ten rok dovršilo 6 rokov , štát bude platiť odvody za opatrujúceho najviac do 18 veku dieťata  , čiže len 12 rokov  a dosť potom je potrebné  si platiť od 119 do 140 eur mesačne...v SP

#152: -