Petícia na zrušenie nástrojov psychiatrie na územi SR

Quoted post


Hosť

#64 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-10 05:43

#63: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Vo svojej ordinácii sa denne stretávam s ľuďmi, ktorí ako píšete: nezdieľajú našu realitu. S ľuďmi, ktorí sú iní oko ostatní. Ktorí nedokážu posúdiť, čo im naozaj pomáha a čo im škodí. Verím, že pre laika môže byť deprimujúce vidieť pacienta s ťažkou schizofréniou, ale nechcite vidieť takého pacienta bez liečby. Len neznalosť chemických procesov v mozgu a tele pacienta môže viesť k snahe nepoužívať v psychiatrii lieky. U spomínaných schizofrénii či ťažkých depresii je to jediný spôsob, ako pacienta aspoň priblížiť k reálnemu životu. Inak by boli nebezpeční sebe aj okoliu a ich fyzický aj psychický stav by bol neporovnateľne horší.

Pred rokmi vznikla podobná snaha za zrušenie povinného očkovania. S podobne "odbornou" a "tolerantnou" argumentáciou a diskusiou. Výsledok? Máme tu späť choroby, ktoré civilizácia už 50-100 rokov nepoznala.

Neviem čo vás k tomu vedie, ale iba zneužívate zníženú schopnosť úsudku psychiatrických pacientov a neľahkú a citovo preexponovanú situáciu ich blízkych. S fatálnymi následkami pre obe skupiny.

Replies


Hosť

#66 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-10 14:43:20

#64: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Vidíte, to je presne to, čo robí psychiatria nesprávne od svojho začiatku. Vytvára u ľudí zdanie, že ludia nie sú zodpovední za to, čo robia a nedokážu uvažovať, takže psychiatria je múdra a vie uvažovať za iných a rozhodovať, o správnosti a nesprávnosti konania niekoho iného. My laici vieme, že ak niekto niekoho zavraždí, že je to vrah, a je zodpovedný za to, čo urobil. Psychiatria si však trúfa preberať post obhájcu a mnohých prípadoch vysvetľovať okoliu, že za to ten človek nemohol, lebo.... Psychiatria takého človeka stavia do pozície, že nebol pri zmysloch a nevedel, čo robí. Je tak? Potom si ho psychiatria zoberie k sebe aby ochránila iných od tohto človeka, dá mu napríklad elektrický šok, ktorý ho má "vyliečiť" z nepríčetnosti, potom dostane takýto človek psychiatrické lieky s niežadúcim účinkom, a po preliečení je pustení medzi ostatných ľudí v horšom stave ako bol predtým a zopakuje tento čin, alebo si ublíži, alebo už nič nerobí a tupo hľadí do prázdna a toto psychiatria nazýva liečením. Prečo to tento človek naozaj urobil už psychiatriu moc nezaujíma, pretože duševné pohnútky k činu nechce skúmať. Verím tomu, že ste si všimli, že nehovorím o Vás, lebo Vás nepoznám, ale hovorím o odbore psychiatria. V tomto odbore sa nachádzajú aj psychiatri, ktorí vedia, že dávať ľuďom elektrický šok (ECT), nie je v poriadku, pretože ničí bunky v mozgu, a človeka tento úkon poznačí na celý život tak, že už nikdy viac nemôže uvažovať ako predtým, pretože má spálené v mozgu miesta, cez ktoré vnímal okolie. Keby bolo ECT tak dobré ako tvrdí psychiatria, každý psychiater by mal prejsť týmto procesom, aby porozumel tomu ako to vlastne je dostať ECT a aké zmeny u neho nastanú. Ľudia, ktorí naozaj pomáhajú iným a vedia ako, sú tí, ktorí to, čo robia najprv použijú na sebe, aby dobre rozumeli produktu, a až potom sa odvážia pomáhať s tým iným. Dostala som odpoveď od jedného primára psychiatrie na moju otázku, či by si on dal ECT, že nie, lebo on to nepotrebuje. Druhých však na to nahováral a keď s tým nesúhlasili, robil im tento úkon aj proti ich vôli, lebo bol presvedčený, že im to má pomôcť. Chápete aká to je schizofrénia? Najlepší pomocník človeka v akomkoľvek odbore je osoba, ktorá pozná a má vyskúšaný produkt na sebe a nerobí to len preto, že niekto povedal, že to má byť takto a takto. Ak niekto slepo uzná nejakú autoritu bez toho, že si preverí fakty, je jasné, že nebude ani zodpovedný a nemal by dostať na takúto prácu povolenie, kým nevyskúša na sebe ako to funguje. Dávať ľuďom do mozgu elektriku, pretože autor tejto metódy videl na bitúnku prasiat, že po zásahu elektriky do mozgu sa prasa začalo správať inak, je na zamyslenie. Človek nie je zviera, to vieme my laici. A vieme aj, že psychiatria vyučuje, že človek je zhodný fyzicky a psychicky so zvieraťom, pričom názov psychiatria zahŕňa v sebe dve slová. Psyché - duša. Iatró - doktor. Doktor duše, ktorí spája psychický - čiže duševný stav zvieraťa s človekom. Aký môže byť konečný výsledok tejto nelogiky?  

LOGIKA v tom určite nebude. O čom sa môžu naozaj rozprávať ľudia ako Vy a ja, keď Vás naučili, že ku človeku treba pristupovať ako ku zvieraťu s úmyslom prevychovať ho na sociálne zviera, a ja som osoba, ktorá vie na základe vlastného výskumu, že nie som zhodná so zvieraťom. Moje telo ani ja nefungujeme ako prasce, potkany alebo myši.    

Rozumiem taktiež tomu, čo sa tu snažíte prezentovať a propagovať o očkovaní. Rada by som bola keby ste uviedli, koľkí z koľkých, čo sa nenechali očkovať napríklad na čierne kiahne, ochoreli neskôr na túto chorobu. Taktiež by bolo vhodné keby ste uvedli, kde sa to stalo a v akej sociálnej skupine. Bolo by dobré keby ste uviedli aj nežiadúce účinky očkovacích látok a koľkí ľudia z koľkých trpeli na tieto nežiadúce vedľajšie účinky, a koľkí boli z týchto následkov vyliečení a odškodnení lekármi, ktorí im očkovacie látky podali alebo farmaceutickým priemyslom, ktorí takúto látku vyrobil, alebo štátom, ktorý to odsúhlasil.  

 

Na záver Vám chcem uviesť, že verím tomu, že v základe ste dobrý človek, ktorý má možnosť overiť si viac fakty a skúmať život ďalej a nechať ľudí, nech si sami vyberú, akú formu nápravy chcú použiť, keď sa necítia práve najlepšie.

Tu na fóre, do ktorého ste sa zaplietli nie ste medzi ľuďmi, ktorí zdieľajú Váš názor, pretože sú to ľudia, ktorým psychiatria naozaj ublížila, alebo ublížila ich členovi rodiny alebo kamarátom a známym. A rozumiem aj Vám, že môžete pozorovať, že niekto Vám povie, že mu psychiatria pomohla. Mám kamarátku, ktorá potom ako dostala ECT povedala, že jej to pomohlo. Okolie však videlo, že nie. Že je síce tichšia ako bola, už toľko netvorí ako predtým, zato oveľa viac navštevuje lekárov a ľudia sa musia o ňu starať.  A tiež viem, že existujú psychiatri, ktorí ľuďom veľmi pomohli, ale nepoužili pritom poznatky z psychiatrie ale vypočuli si človeka a pomohli mu zorientovať sa v jeho probléme, nasmerovali ho na správnu výživu, nie na lieky a predtým ho doviedli k tomu, aby sa nechal vyšetriť bežným lekárom, aký je jeho fyzický zdravotný stav. Častokrát bol u mnohých ľudí problém s nedostatkom výživy zapríčinený trápením sa s nejakou situáciou.

Ak by ste boli ochotný Vy, alebo niektorí Váš kolega podujať sa na otvorenie pilotného programu v SR na pomoc ľuďom v ťažkých životných situáciách prostredníctvom výživového programu, ktorý je už roky zavedený v Arizóne a odporúčajú ho psychiatri, tak budeme veľmi radi. Aj tak keď bude psychiatria, alebo neuroveda zrušená, bude sa musieť niekto o tých ľudí postarať a pomôcť im dostať sa z pod vplyvu psychiatrických liekov.   

A bolo by aj spravodlivé, že ak nejaký psychiater z nedbalosti poškodil človeka, tak by mohol dostať šancu to napraviť. Čo poviete? 

Vp

#85 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 06:15:46

#64: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Sorry za sedlacke vyjadrenie z filmu kurwa hodí ....

a jak se to ty .... Dozvedeli, ze mame v hlave chemické procesy? Ako to zistili? Ako na to prišli? 

A teraz slušne:

co je ten prvok seretin(či ako sa to vola) to ste testovali na ľudom, ako budú reagovať? Alebo ste im dali striekačku do hlavy a zobrali im tekutinu z lepky? Lebo nikdy som nepočul, ze by psychiater poslal niekoho s krvou, stolicou na rozbor. 

Alebo sa pozrete a porozprávate a z toho zistite, ze takýto liek dáme? 

Sorry ja viem, ze psychiatria pracuje s dátami, ktoré sú aké sú, ale žiaľ sú nesprávne. 

Ako som pozeral a hľadal info na nete. Tak psychiatria je najrýchlejšie sa rozrastajúca kniha diagnóz. V roku 1965 chorôb popisovala cca 5 druhov, teraz ich je 6000. Už len toto je choré ako cely odbor. 

A najsmiešnejšie je ich hľadanie chorôb. Selfie je choroba. Hranie sa s mobilom nadmerne je choroba, co nájdu teraz aj to keď idem s mobilom na wc bude choroba? Kua kde to žijeme? Co to vymýšľame?