Podnet na začatie trestného stíhania vo veci odhalenia pomníka V.Biľakovi

Quoted post


Hosť

#31

2015-02-28 11:21

Ako vieme z histórie V.Biľak bol jedným zo signatárov pozvania vojsk Varšavskej zmluvy do Československa v roku 1968. Práve vtedy keď Československo malo šancu nastúpiť na cestu akej takej demokracie, resp. soc. dem. systému. Týmto činom V.Biľak pozastavil vývoj Československa na ďalších 21 rokov temnej normalizácie a okupácie územia Československa sovietskými vojskami. Vzhľadom na to, že v tej dobe som bol 18 ročný mladý človek a možno o niečo viac rozhľadený než moji vrstovníci, pochopil som že v Československu sa v najbližších desaťročiach nebude dať povedať pravda, ba naviac nebude sa smieť povedať nič, čo nebude súhlasiť s doktrinou diktovanou sovietskými okupantmi a preto som sa rozhodol opustiť svoju rodinu a dovtedajší domov v prospech slobody prejavu. Žil som 28 rokov v Izraeli, ktorý sa stal mojim domovom. Je pravdou že človek by nemal viniť z výkyvov osudu niekoho iného, ale napriek tomu si myslím, že V.Biľak zapríčinil nie len toto moje rozhodnutie, ale veľmi veľa podobných rozhodnutí iných ľudí a tak zapríčinil odlúčenie rodín, priateľov, súrodencov a navzájom si vzácnych ľudí. Podľa mojej mienky to bol človek hnaný vlastným prospechárstvom za ktoré bol ochotný šliapať aj po mŕtvolách a takémuto človeku, ktorý sa previnil voči samotnej ľudskosti nenáleží pomník, ale zabudnutie v čase, ktoré rany ním spôsobené z časti lieči. Vzhľadom na toto moje zmýšľanie si myslím, že aj keby sa nedokázala trestná skutková podstata činu ľudí, ktorí mu ten pomník vystrojili, napĺňa sa podstata ignorácie a netolerantnosti voči ľuďom ako ja , ktorých sú masy a ktorých V.Biľak svojimi činmi poškodil a poznačil naveky.

Replies

Starý Moskvič Tvrdé Auto

#60 Re:

2015-03-07 07:28:16

#31: -  

 Hej a zamatová revolúcia vývoj našej republiky odkopla na sto rokov dozadu...