Vyhlásenie k aktuálnej situácii v ECAV na Slovensku

Quoted post

Eva

#179

2014-07-11 10:50

Chcela by som reagovať na komentár na FB ktorý napísala Ema Mihočova. Napísala, že CZ Mokrá Lúka mala schválenú pôžičku na lavice do kostola len preto, lebo farárka z ML je švagriná GB Miloša Klátika. Ja by by som chcela vedieť, či sestra farárka si žiadala o pôžičku na lavice pre seba domov a či orgány, ktoré mali žiadosť schvaľovať dodržali lehoty ako im káže štatút pôžičkového fondu GP v prípade, že ide o havarijný stav. Ak Ti ide o pravdu, tak zavolaj na faru do Mokrej Lúky a ak nepoznáš pravdu, tak neohováraj.

Replies


Hosť

#183 Re:

2014-07-11 12:29:56

#179: Eva -

Eva, čítaj pozorne - nenapísala som, že pôžička bola schválená len preto, lebo farárka z ML je príbuzná GB.   Položím niekoľko otázok: 1. to, že jeden orgán nedodrží lehoty oprávňuje druhý, teda samotné GP, aby rovnako porušilo pravidlá? 2. Čo znamená, že lavica je v havarijnom stave? V kostole horelo alebo ho vytopilo?  3. M. Šefranko v BA tiež riešil havarijný stav - v rámci zámeny majektu sa rekonštruovali dve kotolne, čím sa predišlo zatvoreniu Evanjelickej základnej školy v BA. Ak by k rekonštrukcii nedošlo, nebolo by možné od jesene 2011 spustiť prevádzku školy. Prečo je porušenie pravidiel (so zámerom pomôcť svojmu zboru) v jednom prípade v poriadku a v prípade druhom sa podávajú trestné oznámenia?