Otvorený list na podporu rektora T. Zasepu

Quoted post

Spravodlivosť

#22 kde je pravda?

2014-05-09 09:10

Objavujú sa ďalšie zaujímavé informácie:
Vážený pán rektor,
obraciam sa na Vás týmto listom, pretože som zaregistroval, že moje meno sa ocitlo v Správe o
výsledku následnej finančnej kontroly č. 1/2014 zo dňa 25. 4. 2014 v súvislostiach, ktorým nie celkom dobre rozumiem a o ktorých uvedenie na pravú mieru si Vás dovoľujem naliehavo požiadať. Moje meno sa objavilo v spomínanej správe na strane 6 v bode 24 ,kde sa píše o údajne neúčelnom, nehospodárnom a neoprávnenom použití verejných prostriedkov a pri mojom mene sa objavujú od roku 2010 do roku 2013 sumy 2000, 2000, 1500, 300 a 2000 €. Keďže som sa dozvedel, že finančná kontrola ešte nie je uzavretá, dokážem pochopiť prípadné omyly,ktoré sa mohli objaviť pri tvorbe správy, ktorú ste (podľa môjho skromného názoru unáhlene) rozposlali elektronickou poštou
, a preto ju ani nemôžem vnímať inak ako predbežnú. Verím, že pravda napokon aj tak vždy vyjde najavo,a že nie je v silách človeka prekrútiť ju. Ako dlhoročný zamestnanec Filozofickej fakulty KU sa usilujem podľa svojich možností o rozvoj odboru, ktorý garantujem a využívam pre to takisto svoje zahraničné kontakty, okrem iného pomoc holandskej inštitúcie Nederlandse Taalunie, ktorá každoročne poskytuje finančné prostriedky na rozvoj výučby holandského (nizozemského) jazyka, kultúry a literatúry. Tieto prostriedky sa využívajú na nákup kníh, prípadne na tvorbu
učebných materiálov pre našich študentov a takisto na pokrytie nákladov na organizáciu skúšky
z holandského jazyka, za ktorú získavajú naši študenti medzinárodný certifikát CNaVT.Vrátim sa
k sumám, ktoré v predmetnej správe pri mojom mene figurujú.Ide o prostriedky z grantu Nederlandse Taalunie, za ktoré som osobne nakúpil v rokoch 2010 až 2013 v Holandsku a čiastočne
aj na Slovensku knihy pre Univerzitnú knižnicu KU v Ružomberku. V rokoch 2010 až 2013 som pravidelne cestoval do Holandska na študijno - pracovný pobyt, na ktorý som z Katolíckej univerzity v Ružomberku nikdy nežiadal finančný príspevok; v rámci tohto študijno-pracovného pobytu som strávil mnoho času hľadaním a nákupom vhodnej literatúry pre knižnicu KU, ktorá umožní rozvoj našej nederlandistiky v rámci katedry germanistiky FFKU–to všetko z grantu Nederlandse Taalunie. Všetky inak kúpené knihy som osobne balil a posielal z Holandska do Ružomberka; nákup som následne na FF KU vždy riadne vyúčtoval a knihy dnes slúžia našim študentom.O týchto skutočnostiach sa môžete presvedčiť na dekanáte FF KU i priamo v knižnici Katolíckej univerzity.
Vážený pán rektor, neobracal by som sa na Vás týmto listom, keby som necítil, že informácie, kto
ré v súvislosti s mojou osobou podáva Správa o výsledku následnej finančnej kontroly, ma môžu v
očiach tretích osôb nejakým spôsobom poškodiť. V záujme korektných vzťahov a s úprimnou túžbou po pravde Vás preto žiadam,aby ste sa k môjmu listu vyjadrili spôsobom, ktorým jednoznačne
zamedzíte šíreniu akýchkoľvek prípadných pochybností o čestnosti a transparentnosti môjho úsilia o rozvoj vzdelávania a vedy na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku a
takisto využívania finančných prostriedkov zo zahraničných grantov na tento účel.
S úctou,
Prof. Adam Bžoch, CSc.
Bratislava, dňa 7. 5. 2014

Replies

Pacol

#30 Re: kde je pravda?

2014-05-09 11:09:39