Petícia proti zavedeniu daňových licencií, tzv. „dane zo straty“

Quoted post

Igor

#171 Dan zo straty ?

2013-12-10 08:26

nehnevajte sa ale som zamestnanec a platím dane už vyše 20 rokov a nie malé...a väčšina podnikatelov ktorých poznám osobne /možno 30-40 spolužiakov, kamarátov a pod./ platia ovela menšie dane ako ja a maju rovnaký a niektorý mnohnásobne vyšší príjem....ja si kúpim auto za svoje zdanené on si kúpi auto sebe, žene a pod. a dá si ho do nákladov a "optimalizuje" a optimalizuje a mnohí neplatia žiadne ddane prišom vykazuju straty....je normálne aby žila firma ktorá má 10 rokov stratu ? danové licencie su symbolické dane ktoré treba zaplatit.......poznáte taxikára ktorý platí dane ? a keby nezarobil už by dávno taxikára nerobil a obdobne to platí na možno 90% podnikatelov....tí zvyšní žial maju smolu ale ked nedokáže zarobit 500,-eur ročne na dane asi nie je všetko ok s tým podnikaním....Igor

Replies


Hosť

#173 Re: Dan zo straty ?

2013-12-10 18:06:37

#171: Igor - Dan zo straty ?

Igor.................jednoduchy priklad lebo v dannej oblasti nepracujete. Podnikam 20 rokov kazdy rok som bol v najme za cca 1800 EU mesacne. Po 20 rokoch som si konecne kupil vlastny stanok nehnutelnost na okraji mesta za 200 000 tis. + rekonstrukcia 80000. Podnikatelske prostredie je turbulentne k vlastnym peniazom sa tazko dostat tak som si na tu budovu zalozil novu s.r.o., aby bola chranena od ostatneho podnikania.  Ak chcem aby sa mi vratila licencia z podnikania 980 EU, tak si musim dat najomne sam sebe do materskej spolocnosti 19000 EU rocne po dobu 20 rokov za sebou.

Tych 19000 vynos ............odpis z budovy 15 000 naklady 3000  dosiahnuty zisk 1000EU.

Takze matka zatazena fiktivnymi nakladmi a cisla z podnikania zle. Stale sa krutite v jednom kole. Tak som mohol byt v strate na dcere 20 rokov, ale s majetkom lebo raz som na neho uz zarobil a matka mohla volne dychat rozvijat sa.

Pan minister nikdy nepodnikal nechape co je 14 hodin denne pracovat bojovat o realny chlieb realnou pracou.