Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Quoted post

MT

#453 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

2013-10-29 12:01

#421: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Vážený hosť, som prekvapená aké máš dokonalé znalosti a informácie o výchove v kresťanských rodinách a cirkvi. Som prekvapená ako jasne vidíš aj do nášho domu.

Z toho mi vyplýva len jedno. Pravdepodobne pochádzaš aj ty z tzv. papierovej kresťanskej rodiny a zanechalo to na tebe ťažké stopy. Je mi ťa úprimne ľúto, ale nie každá rodina funguje ako tá tvoja.

Preto si skús poriešiť svoje problémy, zorientuj sa sám v sebe a druhé rodiny nechaj na pokoji.

Ja sa budem za teba modliť.

P.s. Nie som katolíčka

Replies


Hosť

#454 milá MT

2013-10-29 13:55:17

#453: MT - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

 

"som prekvapená aké máš dokonalé znalosti a informácie o výchove v kresťanských rodinách a cirkvi"

začnem od A nie ako ty, že stále len zahmlievaš ... fabuluješ...a prospôsobuješ si pravdu podla svojej jedinej správnej potreby

-ked si dostala konkretnu otázku, nejako si si ju nevšimla, maximálne si schopná odpovedat všeobecnou nič nehovoriacou, vágnou, naučenou, slepo memorovanou frázou

-ked si dostala konkretnu možnosť ako sa postarat o vzdelanie svojeho dieťata.... opakovalo sa presne to isté, v lepšom prípade, v horšom to bola samozrejme IGNORÁCIA a TO je váš najvačší problém ... čo je vam nepríjenné ...alebo je dokáteľné ZLÉ, to sa vás zrazu netýka a prejdete to ignoráciou, ako keby to ani neexistovalo ... pštrosie spôsoby nie su ani v živote a ani vo výchove to najlepšie, ale u váš velmi často používane a obľúbené..

-na tvoje prekvapenie mám celkom dobre znalosti o živote v kresťanskej rodine a kresťanskom spoločenstve, vyrastal som v nej

-do vášho domu nevidím, nikde som to ani nespomínal a ani nechcem vidieť, lebo by mi z toho bolo smutno ...

-pochadzam z klasickej krestanskej rodiny (nekatolíckej) ale to čo som videl okolo seba a vidím aj nadalej mi poriadne otvorilo oči ... aj preto, lebo som sa mal možnosť vzdelávat širokospektrálne a nebolo mi nič ani prikazovane a ani zakazované a realna krestanská prax mi ukázala o čo ide.

jeden priklad, normálna mne blízka, povedal by som príkladná krestanská mnohodetná (na naše pomery) rodina, ktorá vždy žila a žije podla kresťanských pravidiel (alebo sa tak tvari) a takto sa snažila vychovat a asi aj vychovala svoje deti...

a hops jedno z dievčat sa zoznámilo s kresťanským chlapcom, až došlo na to, že uzavrú manželstvo, podotkol by som mimoriadne rozumné inteligentne dievča, ukončené 2 vysoké školy z toho jedna v zahraničí (v ekonomickej oblasti) povedal by som moja "favoritka" aj keď sa to hovorí tažko, ale lepšia ako moje vlastné deti ...(ktoré tiež nie sú hlúpe :-), a kedže išlo o katolícko evanielický vzťah nastal "cirkevný" problém   mladý muž si postavil kresťanskú hlavu a povedal bud bude po mojom, alebo končíme .... a tak sa plánovaná svadba pozastavila (zrušila) na čo podľa mojho mala dievčina povedať, bud sa dohodneme alebo ťa kopnem do ... niekam ... ale nie, kedže bola slušne kresťansky vychovaná a mladenec bol jej prvý životný partner - dovtedy samozrejme neexuálny, sklapla uši podvolila sa bigotnému nátlaku a jeden večer poslal rodičom SMS s textom od dnes mám nové meno ... a bolo po paráde, zrazu sa v krestanskej rodine hovorilo o "oklamani, sklamaní, vyobcovani, zatratení, prerušení stykov .... a na moje námietky, že ide o velmi silné slová: vraj sa do toho nerozumiem...) samozrejme hned prišli deti ...a všetko sa zmenilo ... okrem toho, že nádejná inteligentná žena s budúcnostou pravidelne po súloži "každý" rok rodí, sedí doma na zadku perie plienky a stará sa o manžela, ktorý, aby zabezpečil rodinu zobral si pôžičky a nevie kam z konopí a zrazu mu je aj druhá rodina dobrá ...ked je zle ... lebo tá jeho mu nedokáže pomôcť... a dievčina stratila všetko, po čom v živote možno len snívala a už nikdy to nestretne ...

= výsledok kresťanskej výchovy .... a darmo budeš čokolvek namietať ...že u teba je to inak ....a bla bla bla ...

príklad 2, na dostatočne vysokopostaveného krestanské človeka z mojho okolia sa prevalilo, že je evidovaný v zvazkoch ŠTB, samozrejme, tak ako každý všetko popieral a odmietal sa vzdať cirkevného postavenia a tým samozrejme aj svojho OSOBNÉHO postavenia a pohodlia až kým nebol odídený ... a popiera to doteraz, avšak, ak niekto dokázateľne vlastnoručne napíše cez 200 správ ... no neviem, ja osobne nemám na takéto chovanie žalúdok a ked som sa ním prestal formálne stýkať bol ešte prekvapený a samozrejme doteraz nemá problém druhým kázať o morálke, slušnosti, bezúhonosti,cti,  krestanskej láske ... atd  samozrejme najbližšie okolie sa tvári, že sa NIČ nestalo ...a to je na tom najsmutnejšie ...

a preto ked tu čítam tieto niektoré prostoduché výlevy, večné memorovanie naučených textov, ignorovanie faktov, slušnosti ľudskej morálky a čestnosti ....  tak mi je nedobre ...

a nie som ateista, som kresťan ...  do kostola nechodím, napriklad aj pre to, lebo nepotrebujem, aby ma tam niekto videl ...tak ako som to videl robiť velmi velkú čast farníkov po službách božích, ked sa preberalo len to prečo Jano dnes nebol ap...a v súčasnej cirkvi vidím len jednu dobre fungujúcu "firmu" pracujúcu však len a len pre blaho pár desiatok vyvolených ...

mimochodom, vždy, ked sam sa TU opýtal na nejakú konkrétnu vec, NIKDY som nedostal žiadnu ... nie to ešte konkrétnu odpoveď

a končím...lebo to nemá zmysel... človek, ktorý nepozná a hlavne nechce poznať iný názor ...mi nemôže v živote nič priniesť

za X rokov ked moslimské náboženstvo ovládne európu budeme spolu ty aj ja na jednej kope ležať ako nehodní,bezbožní psi ... a prosím ťa skus ich presvedčiť o svojej pravde ...lebo len tá je tá pravá ....  ale TO tvrdia aj oni,,, a je ich žial viac ...

a za mňa sa modlit netreba .... ja sa snažím, žiť svoj život primerane česte a slušne .... a nepotrebujem na to žiadnu cirkev ...

a za posledné medzi priešiť a vyriešiť je velmi velký rozdiel ... je na to jeden pekný príklad zo života ..