Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Quoted post

EWCO

#420 Re: Re: RE: RVM

2013-10-28 13:51

#417: RVM - Re: RE: RVM

Stale neboli dodane zdroje toho "tvrdenia".
"hovorilo sa" = jedna babka povedala. A kresleny pribeh - uz len pouzitim sedliackeho rozumu je to sprostost, takze pokojne mohlo ist o nejaku sektu.
Sme stat, kde sa vecsina populacie ale hlasi ku krestanstvu. Uloha sexualnej vychovy by nemala byt ziadna, pretoze je to dalsi zbytocny predmet, ktory bude ukrajovat ziakom z obsahu vyuky a nevadi, ze nebudu vediet pocitat, alebo nevediet cudzi jazyk, nebude vediet biologiu/chemiu/fyziku atd. Ale hlavne ze bude vediet co je to transgender a podobne sprostosti nicim pre zivot uzitocne.
Ak ako rodic si to nezelam, neurobim s tym nic a ak urobim, pojdem sediet a dieta mi vezmu - vid pripady v nemecku. Takze nech mi nikto netvrdi, ze je to urcite pre dobro deti.
To, ze sa k tymto veciam dostanu - nech, ale vlastnou zvedavostou a nie nutenym informovanim. Ak dietatu nedam navod a informaciu o niecom, tak sameho to nenapadne.

Replies

RVM

#425 Re: Re: Re: RE: RVM

2013-10-28 15:02:15

#420: EWCO - Re: Re: RE: RVM

Tu nejde len o jeden kresleny pribeh vyprodukovany nejakou sektou. Mytus o chlpatych dlaniach bol siroko rozsireny v krestanskych kruhoch, staci si dat do google vyhladat "hairy palms myth" a studovat.

Podcenujes vyznam sexualnej vychovy. Kym biologiu, chemiu ci fyziku mnoho ziakov neskor v praxi ani nevyuzije, sexualita sa bude tykat prakticky vsetkych.

Prekvapuje ma, ze na jednej strane krestanski rodicia tvrdia, ze dieta by sa nemalo vzdelavat v oblasti sexualnej vychovy, no na druhej strane im vobec nevadi, ze svojim detom od malicka vymyvaju mozog nabozenstvom, o ktorom im tvrdia ze je to jedine spravne. Treba si uvedomit, ze nabozenstvo je komplikovana vec, vediet zodpovedne a kriticky zhodnotit akukolvek vieru a vytvorit si svetonazor je podstatne narocnejsie ako naucit sa sexualnu vychovu. Chyba mi tu teda nejaka konzistentnost. Tvarime sa, ze deti by sa nemali ucit sexualnu vychovu, pretoze nie su dostatocne zrele na to, aby pochopili co je spravne a co nie, ale vobec nam nevadi, ze do nich od malicka hustime nejake zasady vychadzajuce z nabozenstva, na ktoreho pochopenie je potrebna este vacsia zrelost.