Za zmenu názvu PRERUŠENIE tehotenstva na UKONČENIE tehotenstva

Peter Michalik

/ #36 Parlament

2013-02-10 04:52

Myslim si, ze to ma sancu na uspech. Ako ste sam povedali, tak v tom navrhu na zmenu zakona predtym sa jednalo o zmenu sposobu, akym ma lekar informovat pacientku a to je vazna zmena v zakone a lem popri tom sa chcel nahradit tento termin a to je obrovsky rozdiel. Ked parlament prerokovava jednotlive slovicka, tak sa VZDY jedna o formulacie vykonavacich predpisov, ktore by preformulovanim ovplyvnili vykonavanie toho zakona a jeho vyklad. A to my teraz neziadame. Teraz je situacia taka, ako keby omylom nedopatrenim sa dostal do zakona nespisovny vyraz. My neziadame o nijake proceduralne zmeny v zakone. Ak to JULS odobri, tak nasledne sa zosuladi terminologia a nemal by v tom byt problem. Som velmi rad, ze odbornici ako vravite uz dlhsie pouzivaju termin UUT. Tym vlastne potvrdzuju spravnost a logickost tohoto terminu. Zial v mediach je stale casty pojem UPT. Teraz je dobra prilezitost to zjednotit a upravit. Ja som informoval o tejto peticii mnohych a tiez nie vsetci hned pochopili danu prilezitost. Pripada mi to podobne, ako ked Izraeliti vyslali dvanastich spehov do krajiny, ktoru im zaslubil Boh a ako vieme len dvaja videli otvorenu sancu, ale ostatni desiati pochybovali a vieme ako to dopadlo. Nie je to vobec prehraty boj a je teraz realna sanca na zmenu. Mozno sa ani nemusia pridat vsetky institucie. Gedeon dokazal porazit mnohopocetnu presilu s par vojakmi, lebo Boh otvoril cestu.
Teraz sa mozete aj vy pridat ku "Gedeonovej" vyzve.