Nebuďme psími rasistami

andyss

/ #307 múdre hlavy

2012-09-25 23:18

...pár chytrých hláv sa dalo dokopy a pripravili tento idiotský zákon ...musím veľmi krotiť svoj hnev a zároveň aj slzy, ktoré sa mi tlačia do očí, hlavne, keď vidím na akom mieste sa nachádza pitbull. Páni tupci, na najhorší stupienok ste dali jedno z najúžasnejších plemien a to nie podľa skutočných vlastností tohto psa, ale podľa toho ako píše náš úžasný bulvár.
Nevlastním síce žiadneho psa , ale skoro 5 rokov som sa staral o sučku pitbulla, od jej 10 rokov, ja, čo som sa dovtedy dosť bál psov. Pri tejto úžasnej, pokojnej sučke som stratil strach zo psov, určite ostal rešpekt, hlavne z vlčiakov a väčších chlpatých psov, no ten veľký strach je preč a to vďaka pitbullovi, z ktorého bulvár robí krvilačnú beštiu. Spolu s ňou som venčieval aj Staforda, ďalšieho pre mňa cudzieho psa a ani raz neprišlo ani k náznaku útoku voči mne, alebo inému človeku. Myslím si, že ak by niekto chcel zakázať určité plemeno podľa skutočných štatistík napadnutia človeka psom, pitbull by sa nachádzal veľmi nízko v tomto rebríčku a zakázať by sa muselo úplne iné plemeno.
Trestajte nezodpovedných chovateľov a nie psov.