Petícia proti zavedeniu plateného parkovania na sídlisku Solinky

Peter Cibulka

/ #4 Re:

2017-07-10 11:22

#1: Martin Kapitulík -  

 Martin, v prvom rade si vyprosím, že ten návrh bol na hulváta. Uznesením sme poverili mesto, aby rokovalo o čo najlepšej cene, sám som napísal list, v ktorom som sa snažil vysvetliť majiteľom, že pokiaľ budeme poslanci na Solinkách s Ľubom Bechným, tak nebudeme súhlasiť s ďaľšou zástavbou komerčného typu na tomto území a určite je pre nich výhodnejšie predať to mestu za neprestrelenú cenu. Pod tento nátlakový list sa podpísalo 25 poslancov. Na základe týchto aktivít, ku ktorým si sa nepridal a nepohol ani prstom poslali primátorovi konečnú ponuku, ktorá bola v takej hodnote, za akú podľa ich slov tento pozemok kúpili v roku 2008 od iného vlastníka. Je to určite vysoká suma a je to aj veľký pozemok a neteší ma, že musíme riešiť takéto veci. Znalecký posudok je celkom zaujímavý a zdá sa , že dosť podhodnotil tento pozemok, keďže ho ohodnotil na približne 72 eur na meter štvorcový, čo je na takúto lukratívnu lokalitu podozrivo málo. Majiteľ operuje s trhovou cenou. Keď sme to počítali aj s vybudovaním parkovacieho domu so 160 miestami, vyšlo nám, že celková investícia by bola cca 1 600 000 eur, čo je zhruba polovica z toho, čo si navrhoval vybudovať na parkovanie na Osikovej ulici na tráve vo vnútrobloku a zobrať na to peniaze z rekonštrukcie osvetlenia, ktoré nám padá na hlavy. Možno by bolo fajn, aby si aspň dvakrát prišiel za rok na Solinky a skúsil sa spýtať ľudí, či na tomto mieste netreba vybudovať parkovacie miestaa či netreba nové lampy. A určite by bolo fajn, ak by v jedných schránkových novinách, ktoré patria tvojmu spriatelenému oligarchovi, ktorý ma pod palcom vyberanie financií za parkovanie v Žiline, nepodsúvali všelijaké klamstvá. My sme s Ľubom mali vo volebnom programe, práve zámer, že sa pokúsime vytvoriť nové parkovacie miesta práve v tejto lokalite, ktorá je na to priam stvorená a robíme to najlepšie ako vieme aj bez zákulisných sponzorov a vymyslených fikcií.