ROVNAKÚ ODMENU ZA PRACU - ako v Nemecku.


Hosť

/ #154

2016-05-12 05:36

Pretoze na svojom vlastnom priklade viem, ake je tazke vyzit zo slovenskeho platu. 7 rokov som pracovala v Rakusku ako opatrovatelka, aby som uzivila svoje tri deti, seba, mohla platit byt a sliusne zit. Za tu dobu mi usli najdolezitejsie veci mojho zivota. Nebola som synovi na maturitnom vecierku, moja najmladsia dcera o ktoru sa starali starsi surodenci ochorela, nikomu neprajem pocut nase vecerne telefonaty, kedy mi plakala do telefonu, aby som ju prisla prikryt, alebo aspon dat bozk na lice na donru noc. Ked ochorela, na liecenie s nou musel ist ako doprovod jej brat, lebo ja som mala prave turnus v Rakusku. Zo vsetkeho toho stresu ochorela a musela som ostat doma. Som na urade prace, beriem davky v hmotnej nudzi vo vyske 140 eur ! A vyzivne na najmladfsiu dceru 80 eur. To je cely moj prijem, z ktoreho platim byt 220. Dostojny Zivot je prec. A viem, aku pomoc maju osamele matky s detmi v Rakusku aj v Nemecku. Aku maju moznost na polovicny uväzok za plny plat, ako im stat pomaha, ak nemaju na chladnicku ci postel. Preto je uz nacase urobit zmenu, sme v Eu unii, no zijeme ako ludia niekde v Afrike.