PETÍCIA PROTI VYTVORENIU PLATENÝCH PARKOVACÍCH ZÓN V TRENCÍNE

zz

/ #204

2016-05-10 08:50

 Petíciu som samozrejme podporila, lebo nemôžem prejsť mlčaním, čo  pre nás občanov nachystali. Úplne mi to vyrazilo dych. Bývame, samozrejme s finančných dôvodov, šiesti v dvojizbovom byte. Bývajú s nami už dospelé deti, ktoré boli nútené dochádzať za prácou mimo Trenčín, takže auto je pre nich nutnosťou. Ak by bola zavedená  plánovaná parkovacia politika tak by sme potrebovali tri karty a spolu by sme zaplatili 270 eur prípadne za karty Rezident mesta 630 eur a to ešte nemáme zaručené, že budeme mať miesto. To ako keby sme nakúpili za 630 € a košík je prázdny. No prepáčte, ale toto nie sú poplatky, toto je pokuta. Pokuta zato, že bývam v meste v ktorom som sa narodila a ktoré mám rada.  Ja neviem, či tí ktorí  tieto sumy navrhovali žijú z normálnych platov. Určite nie, lebo pre normálnych ľudí je to likvidačné!!!   Je nehorázne aj to, že poplatky by nešli do mestskej pokladnice, ale akejsi spoločnosti. Keď mesto nemá peniaze na úpravu ciest a chodníkov a to evidentne nemá ( bývam na Sihoti I a to je katastrofa ako tu vyzerajú chodníky a cesty), nech vyberá poplatky za parkovanie na uliciach. Ale aby to bol poplatok, ktorý vládzeme platiť. Trebárs 5 € za každú kartu, ale priamo mestu. Mesto je za posledné roky tak zanedbané, špinavé až hrúza. Stačí prejsť popod podchody. Sme ochotní zaplatiť, ale primeranú sumu. Poplatky, ktoré ste sú navrhnuté sú nehoráznosťou. Nevážia si nás občanov, ktorí im platíme dane a ešte nás chcú pokutovať, lebo ešte raz sa opakujem poplatok, ktorý pre nás pripravili je pokuta.   Dúfam, že zvážia pripomienky občanov a že sa budeme tešiť že tu žijeme, lebo my, čo sme tu prežili cca 60 rokov sa už nechceme sťahovať inde.