PETÍCIA ZA PRESTAVBU „DIAĽNICE D1 BRATISLAVA – TRNAVA SO SÚBEŽNÝM


Hosť

/ #18

2016-04-14 15:02

... lebo dopravná situácia v Bratislave a jej okolí je už neúnosná!!! Dotýka sa má aj osobne, lebo vlastním záhradu v záhradkárskej osade Vajnory-Bager. Taktiež chystáme petíciu záhradkárov, aby sa konečne vyriešila situácia v tejto záhradkárskej oblasti. Platíme dane tomuto štátu aj keď sme docielili na MÚ-Vajnory, že sa niekde dali spomalovače, áno šoféri ak si nechcú rozbiť podvozok spomalia aj keď tie menšie spomalovače sú tam úplne zbytočne, ale vďaka aj za to. Ide však o úplne doriešenie prístupu k jazerám, počula som, že rybári už nemajú povolený vstup autami a mi záhradkári sa musí,me preukázať že vlastníme nehnuteľnosť a vybaviť si povolenky, ale ja sa pýtam, čo ostatní vodiči??? Akým právom si skracujú cestu cez záhradkársku oblasť, prečo na jednej a druhej strane nie je dopravné označenie pre zákaz vstupu pre motorové vozidlá čo tam nemajú čo hľadať. Pán starosta riešte prosím aj túto situáciu v súčinnosti z mestom aj policajným zborom. V poobedňajších hodinách by nestačili ani bločky na blokové pokuty. Taktiež by bolo treba doriešiť krytie zástavky pri kruhovom objazde z Vajnor smerom do mesta, ale aj zástavku oproti OC Vajnoria smer od Rendezu do Vajnor pred kruhovým objazdom. Ľudia sa nemajú kde skryť či snežilo, prší, alebo fúka, či bude páliť slnko. Tieto zástavky už dávno mali byť kryté, nechce sa mi už počúvať, že nie sú peniaze. Tie sú a vždy aj boli. Načo je napr. pred OC také veľké a nevyužité parkovisko. Chce to len zdravý sedliacký rozum, empatiu, chuť urobiť niečo potrebné pre spokojného občana za jeho dane a prísnu kontrólu finančných zdrojov. Robila som OC Vajnoria a viem ako často som oslovovala správcu, aby pre Vajnorákov, urobili poriadný kus chodníka k OC smer od Vajnor, ak chce mať OC plnšie. Bola som pre neho ako červené súkno pre býka, až sa mi zďaleka vyhýbal, a konečne tam chodník je aj ke´d už mohol byť urobený spolu so stavbou OC. Ďakujem za pochopenie a riešenie danej situácie. Myslím, že je potrebné sa navzájom podporovať a pomáhať si v presadzovaní potrebných a nutných zmien. Ďakujem Alica Serafinová