Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie v Banskej Štiavnici

MA

/ #79

2016-03-21 20:09

V Bs som rodila dvakrát. Spadovo patrím do Zh. Štiavnicu som si zvolila pre ich rodinnú atmosféru, izby, kde môžete byť s partnerom, no najdôležitejšie je, že dieťa máte hneď pri sebe na izbe, a to nielen nadštandardnej.Lekári aj sestry majú k pacientkam ľudský a profesionálny prístup. Detské sestry sú úplne úžasné, trpezlivé, snažia sa,aby mamičky, čo najlepšie nabehli na dojčenie. Mamičkám po sekcii, ktoré Ešte nemôžu mať dieťa pri sebe, ho nosia najesť,nestrkajú deťom, hneď ako zaplače, umelé mlieko....zh aj bs majú cca rovnako pôrodov ročne. Prístup,izby a popôrodná starostlivosť je však iná. Pre mňa osobne zh, tak ako je nastavený, neprichádza do úvahy. Hľadala by som inú pôrodnicu,žiaľ. 

Štiavnica je v regióne  určite top a dokonca aj v prieskumoch spokojnosti vždy pred zh. Mali by sme mať na výber. Štiavnica má iné nastavenie ako Žiar. ženy, ktoré tam chcú rodiť, rodia tam.Nie každej je však jedno,ako bude o ňu a jej dieťa postarané,či ho bude môcť mať pri sebe hneď, celý čas. Žiaľ, peniaze hýbu svetom aj Svetom zdravia.