Výzva za zdravý rozum pri riešení imigrantskej krízy


Hosť

/ #202

2015-09-17 08:57

Neviem či sa týmto podpisom niečo zmení či nie. Ale je isté, že s touto situáciou treba niečo robiť. Ľudia sa boja o svoje domovy a o budúcnosť svojich detí. Každý deň počujem ľudí ako sa rozprávajú o tejto migrantskej kríze. Chápem, ze niektorí z nich naozaj prichádzajú sem lebo sa boja o svoje životy. Ale je aj veľa takých, čo to chcú len zneužiť. Veď ani sami nevieme odkiaľ sem prišli, či sú to len ľudia, ktorý potrebujú pomoc a či sa medzi nimi náhodou nenachádzajú extrémisti. Môj nazor je, že by si slovensko malo v prvom rade chrániť svojich občanov. Prídu mi hlúpe vyjadrenia, ze si treba pomáhať, budme ľudia, treba im pomôcť a bla bla. Ale to, že niektoré slovenské rodiny žijú z ruky do úst ledva dokážu uživiť rodinu naozaj pracujúci občania, to nikto nevidí. Choré deti, ktorým pomáhame pomocou rôznych nadácií, ale to aby štát prispel to nie. Ja by som hlavne veľmi chcela vedieť, co by bolo keby ich tu naozaj príjmeme, co by s nimi bolo. Ako by si našli prácu a či by boli vobec ochotný pracovať, keď práce na slovensku je málo aj pre občanov, ktori su tu od narodenia. A ďalšia hlúposť je, keď vidím koľko mladých mužov je medzi nimi. A vraj idú za lepším životom. Myslím si, ze ten lepší zivot by si dokázali vytvoriť aj sami. Stačí iniciatíva, zobrať do ruky zbraň a bojovať za svoju vlasť, ženy a deti, ktoré sa tam narodili. Koľko našich či európskych vojakov chodí bojovať za nich. Dúfam, ze si to ti tam hore uvedomia a začnú uz naozaj konať. Dúfam, ze sa najdu hore aj takí, ktorí nezabudli ako je to žiť tu nižšie a uvedomia si to....