Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

JAJA

/ #422

2015-06-20 13:58

sa prebudte!!! vacsina z vas, ktori tu prispievate, nedokazete ani riadne gramaticky spravne napisat jeden komentar, ale idete sa tu bit do prs, akych vy vychovavate dolezitych ludi pre spolocnost, buducu pracovnu silu... presne takych darmozracov, akymi ste momentalne vy??? ze stat ma platit za to, ze zena je s dietatom doma 24 hodin denne, ze dietatu nedoprajete vsetko, co by chcelo, ze v chladnicke mu chyba Milacik, ze stat sa ma postarat.... na druhej strane, ze s dietatom je potrebne byt doma 3 roky, lebo.... a zase vase alibisticke argumenty...

rozum ostava stat!!! tak sa na to pozrime inac... dieta vobec nepotrebuje byt doma tri roky (to je len vasa nevedomost v oblasti psych. - emocionalneho vyvoja kazdeho dietata), ale to vas zjavne nezaujima, prednejsie je pre vas ostat s dietatom doma a pytat od zarobkovo cinnych, ktori riadne pracuju, nech sa i vam zubozenym mamickam poskladaju na PLAT VO VYSKE MINIMALNEJ MZDY za to, ze sa doma starate o vlastne dieta!!! a potom si urobte do toho podla vas nespravodliveho systemu hned dalsie dieta - lebo sak nech to uz mam za sebou naraz a predlzi sa mi doba, pocas ktorej mozem byt doma a po piatich/siestich rokoch (aj viac) si idete narokovat na svoje povodne pracovne miesto, lebo sak vam zo zakona patri... ze ste sa nijako profesne nezdokonalovali, to je jedno, naco, sak ste boli doma s dietatom... a potom pride dochodok a zase budete kricat, ako vam co patri, lebo ste CELY ZIVOT MAKALI!!!

a ano, som matkou dvoch deti, partner pracuje, ja som bola so starsou doma do jej 18.mesiaca (z toho 9 mesiacov bez prijmu, pretoze nemam to privilegium matiek na slovensku, ze mozu byt s dietatom doma 3 roky a este im za to stat celu dobu plati), pocas tej doby som si zacala robit skolu... partnerov prijem je 1400 libier mesacne, bezne naklady nas vyjdu na 1200... takze z jeho vyplaty ostane 200 libier mesacne na stravu a bezny chod domacnosti vratane oblecenia pre deti... ked malo starsie dieta 3 roky, narodilo sa nam druhe (lebo sme si nasetrili tak, aby sme ich vedeli obidve uzivit a vedeli sme, ze po 9 mesiacoch materskej sa nikto iny ako MY - RODICIA musime postarat)... ani moje deti nepoznaju milacikov a som na to hrda, pretoze sa im snazim dat to najlepsie (preto som pocas druhej materskej zacala znovu studovat nurticne a dietologicke poradenstvo)... teraz su obidve v skolke - trikrat v tyzdni, pocas dni, kedy ja pracujem a zo svojho prijmu 700 libier zaplatim im za skolku 740 libier (ups, ved to som ani nezarobila, este musime dolozit z partnerovho prijmu, tym padom nam uz neostava na stravu a bezny chod domacnosti spominanych 200, ale uz iba 160 libier)... a nie, neplacem, neidem nikomu vykrikovat, zeby sa mi mal postarat o moje deti, pretoze su to moje deti a nikto iny nie je zodpovedny za to ako ziju, len a len rodicia!!!!