Petícia na zvysenie rodicovského prispevku pre rodicov

cislo

/ #244 Re:

2015-06-19 11:57

#178: asi ma ukamenujete -  

 uf, tak ty si riadne cislo... chcem ta vidiet, ako budes takto postupovat. Zriad si prosim vlastnu stranku a dokumentuj od ukoncenia skoly tvojich 5 rokov. Tesim sa na to, ako si nasetris na byvanie popripade ak budes chciet tak aj svadbu a okrem toho aj na to dieta ci viac deti aby ti stacilo zivit seba a dieta/i z 203€. VS uz mam za sebou tri roky. podarilo sa mi po roku zamestnat. zarabam 400€. Ty mas vobec predstavu, co kolko stoji? ty vies o tom, ze na byvanie potrebujes od 50-100tis €? a to pri vsetkej skromnosti. (pozn. mne ako slobodnej matke nikto hypoteku s takym prijmom neda a na druhej strane by som ju ani nemala z coho platit a to znamena, ze ani nenasetrim.) Vies ty vobec, ze v priemere ta náklady na jedno dieta vydu 370€/mes?  Vies, ze by to znamenalo, že na dieta si ma matka nasetriť za tych 5 rokov podla teba 7200€? Z toho mi vyplyva, ze by som musela zarabat 850€ aby som za 5 rokov nasetrila tych 7200, jedla, pila, chodila do prace, neobliekala sa, neobuvala sa, nechodila za kulturou platila hypoteku garzonky podotykam, ze platila iba pokial nemala dieta, lebo z vyplaty 400€ sa platit hypoteka a zivit dieta neda ;)

Priemerne mesacne naklady 370€/mes: Viem to, lebo vdaka debilovi, kt si mysli, ze deti ziju zo vzduchu odkladam kazdy blok, lebo na sude bez nich neobstojim. Kazda mama vie, ze jeden mesiac je vydavok 190€ a dalsi  390. Ved ty nic nevies, netusis, ze len bicykel stoji 180€, ked dieta nastupuje do skoly potrebujes len tak na jeden sup 150€, nevies, ze este aj to svihadlo aby dieta mohlo skakat stoji 10€, nemas ponatia o plienkach, o hrackach, o tom, kolko stoji autosedacka, netusis ze musis mat pre dieta obuv na doma obuv do skolky a obuv na vonku a mame 4 roc obdobia, len tak mimochodom. A kde su kazdorocne pancuchy, tielka, gatky, ponozky, nohavice, teplaky, saty, sukne, tricka s dlhym, kratkym rukavom, rolaky, svetre, mikiny, bundy jesenne aj zimne, ciapky to iste, v lete siltovka, aby sme predisli omrzlinam, my mamicky zvykneme kupovat aj nieco take ako rukavice, a aby sme sa vyhli sialenym poplatkom u lekara a v lekarni, kupujeme aj saly okolo krku. Nemas ponatia, ze aj deti treba kremovat, ze aj oni sa kupu, cesu, chodia na WC a predstav si ze aj jedia a piju. Mas dieta chore, myslis ze lieky pre deti su lacnejsie? Dalej skolka stoji peniaze. Chces sa decku venovat? Kup knihu, chod von, do prirody, tá je zadarmo. Aha ale ja nemozem, lebo som si nekupila od ukoncenia skoly ziadnu obuv :P 

a tebe drzim prsty, aby si mesacne z tvojej vyplaty po ukonceni skoly (urcite len dostanes diplom a uz aj budes robit :D) mesacne odkladala 120e na svoje buduce o pat rokov dieta, 300€ das na hypoteku 250€ na najom a energie, 20€ na telefon 10€ na internet, a 150€ das na stravu (podotykam denne nesmies minut viac nez 5€, inak nevydes) a nie ze si nahodou kupis zmrzlinu alebo si zmyslis, ze ides do kina, ci nebodaj potrebujes kupit cokolvek ako je cistiaci prostriedok, prasok na pranie.... ani len pancusky, ked sa ti roztrhaju......

 

Prajem vela vela stastia a prosim napis tu nazov tej stranky, rada ju budem sledovat aj tvoj patrocny uspech ;)