Školský psychológ do každej školy.

Veronika

/ #30 jednoodborový verzus dvojodborový školský psychológ

2015-03-10 10:53

Zvlášť by som okrem už spomenutého podotkla, ako su diskriminovaní v tomto smere tí, ktorí vyštudovali dvojodborovú psychológiu, t.j. pracujú alebo pracovali ako učitelia psychológie a iného aprobačného predmetu. V súčasnosti je možnosť urobiť si špecializáciu pre školského psychológa na FF UK v BA, ktorá je určená tak pre jednoodborových psychológov ako aj dvojodborových. Toto štúdium je vynikajuce, sama som ho absolvovala. Toľko praktických skuseností mi snáď nedalo ani štúdium psychológie na univerzite za 5 rokov, ako ma obohatilo profesijne absolvovanie tejto špecializácie. A znova sa potvrdzuje to, že ak ide o školského psychológa, alebo psychológa pracujuceho v škole, nech si to už nazveme akokoľvek, v tomto maju výhodu tí, ktorí už stáli v pozícii učiteľa a vedia presne o čom to je. Nevravím, že tzv. "čistý psychológ" by to nezvládol rovnako tak dobre alebo lepšie... zavísi to od človeka, preto prosím, aby sa aj riaditelia škôl neriadili tým, či ide o jednoodborového alebo dvojodborového psychológa, pretože až prax ukáže odbornosť a schopnosť zvládať túto pozíciu!