Školský psychológ do každej školy.

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Školský psychológ do každej školy..


Hosť

#1

2014-04-22 22:47

Velmi mudre a potrebne. Potrebujeme na skolach psychogov ako sol, ano, myslim ze by asi neriesili iba skolske zalezitosti. Mnohokrat deti potrebuju pomoct aj vseobecne... Pokial viem toto je standard aj na skolach v USA. Vynikajuca myslienka plne podporujem.

Hosť

#2

2014-04-23 03:41

Okrem školských psychológov by mala škola mať aj školských špeciálnych pedagógov práve kvôli ŠVPU...pretože deti netreba len diagnostikovať, ale robiť s nimi aj korekcie ...to asi psychológ robiť nebude...školy šetria, pretože musia, ale na nesprávnom mieste.

Hosť

#3

2014-04-23 11:07

Peniaze by mal štát investovať do prevencie - podpory deťom v školách a nie do pristavovania nových a nových kriminálov.
Majka

#4 Re:

2014-04-23 11:35

#2: -

Svätá pravda, že školy by okrem psychológov potrebovali aj mnohých ďalších odborníkov. Avšak špeciálny pedagóg zastreší len vzdelávacie ťažkosti, ale deti s poruchami správania, problémami v rodine, s drogami, so vzťahmi v triede, ktoré sú takisto príčinou neprospievania žiakov môže riešiť jedine psychológ... Diagnostika je v práci školského psychológa len maličkou čiastkou, dokonca sú žiaci zvyčajne posielaní na diagnostiku do CPPPaP kde je to ich hlavnou náplňou práce, oni vyprodukujú správu, čo všetko so žiakom v neporiadku a pošľú to späť školskému psychológovi, nech s tým niečo robí...

Preto si myslím, že najlepšia by bola spolupráca aj špec. padágogov aj psychológov, nie však rozhodovanie, ktorý je dôležitejší, hlavne bez znalosti náplne práce jednotlivých odborníkov, pretože každý má pri starostlivosti o dieťa svoju dôležitú úlohu úlohu...

lucy
Hosť

#5

2014-04-23 15:30

Bolo by to veľmi dobré, keby bol školský psychológ na každej škole. Kým školský špeciálny pedagóg sa venuje len problémovým deťom, školský psychológ sa zaoberá všetkými deťmi, zvlášť v oblasti prevencie nežiadúceho správania môže byť veľkým prínosom pre školu.


Hosť

#6

2014-04-23 16:40

Petícia by mohla znieť psychológ alebo špeciálny pedagóg do každej školy.

Hosť

#7

2014-04-23 18:51

Podporujem túto petíciu!

Hosť

#8

2014-04-23 20:29

Nie je to len o rozhodnutí, či tablety alebo škol. psychológa. Je to napr. aj rozhodnutie, či investovať do nových väzníc, polepšovní, kurátorov a pod. - alebo dať každej škole psychológa. Ako býka za chvost neudržíš, ak ho nechytíš za rohy, tak ani časť kriminality nevyriešia väznice, ale dalo by sa im predísť, keby sa žiakom odborne venoval psychológ. Aj učiteľom by sa lepšie učilo, zlepší sa atmosféra v školách a aj výsledky budú lepšie. Ak teda ide ministerstvu práve o TOTO...
Martin

#9 Re:

2014-04-23 20:32

Psychológ nielen diagnostikuje, ale aj systematicky s deťmi pracuje. To len štátne poradne často ostávajú pri diagnoastikovaní a školy, už si s nimi robte, čo chcete, "návod" sme dali...

 


Hosť

#10

2014-04-24 04:05

Veľmi potrebné.Napätie na školách všeobecne rastie.

Hosť

#11

2014-04-24 09:33

Pracujem v tejto oblasti a denne vidím ako práve takáto pomoc chýba školám.
Adam

#12

2014-04-24 15:54

Súhlasím s myšlienkou, ale človek, čo toto písal, si to po sebe aspoň mohol prečítať a opraviť si tie chyby -_-

Hosť

#13

2014-04-25 15:07

S každým bodom tejto petície súhlasím, bolo by to jedno z najvhodnejších alternatív ako riešiť problémy na školách.

Hosť

#14

2014-04-25 15:14

Súhlasím s ňou a myslím si, že v dnešnej dobe sa naozaj zíde na každú školu psychológ.
Bell

#15

2014-04-25 15:15

Plne súhlasím s tým, že na školách by mal byť povinne psychológ a dúfam v to,že v blízkej budúcnosti to tak aj bude.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-04-25 20:45



Hosť

#17

2014-04-25 20:48

myslím si, že je to veľmi efektívne, aby bol na školách psychológ

Hosť

#18

2014-04-27 08:45

Do našich škôl je potrebné zaviesť okrem toho aj liečebného pedagóga a sestru. V tímovej spolupráci sa dosiahne úspech.
Učitelia a špeciálni pedagógovia skutoečne na všetko nemôžu stačiť.

Hosť

#19

2014-04-27 19:34

Súhlasím s tým, aby bol psychológ na každej škole, jeho pomoc problémovým žiakom je neoceniteľná. A digitalizácia školstva? V malej dedine, kde učím, nemajú všetci žiaci PC a rodičia si nemôžu dovoliť pripojenie na internet, chýbajú peniažky...
A z môjho pohľadu je účinnejší dobrý rozhovor s fundovaným odborníkom ako sedieť pred PC ...

Hosť

#20

2014-04-28 06:23

Pracujem ako šk.psychologička na gymnáziu, ktoré má temer 1000 žiakov. Pracujem na tretinový úväzok, teda nestíham všetko, čo by bolo treba. Vedenie školy moju prácu podporuje. Mám prácu šk. psych. kombinovanú aj s vyučovaním predmetov psychológia a etická výchova,čo vidím ako veľmi dobré pre vytváranie vzťahov medzi mnou a žiakmi. Žiaci mi dôverujú a prichádzajú za mnou aj sami so svojimi problémami, čo pokladám za veľmi dôležité. Som v školstve už skoro 40 rokov, v pozícii šk. psych. 18 rokov, predtým v psychol poradni. Myslím,že náplň činnosti šk. psychológa je neoddeliteľná aj od pedagogickej praxe. Psychológ viac pochopí žiakov, ale aj učiteľov, ktorí ho skôr vnímajú ako kolegu. Toto moje stanovisko uvádzam preto, lebo mám informácie, že sa pripravuje zákon, že šk. psych. budú môcť vykonávať le jednoodborový psychológovia. Myslím, že túto pracovnú príležitosť by mali dostať majmä dvojodborový psychológovia s tým, že by si doplnili svoje vzdelanie o špecializáciu šk. psychológia (ale nie za také peniaze, ako sa to ponúka dnes.Veď aké platy sú v školstve?!). To je možno druhá strana problému ako mať v školách šk psychológa.

Hosť

#21

2014-04-28 13:01

Je to dávno známe!

Hosť

#22

2014-04-28 19:03

Konečne!!

Hosť

#23

2014-04-29 07:12

Pracovala som v CPPP aP- teda v psychologickej poradni od roku 1988, teda 25 rokov a pár poradenských psychológov, zopár klinických psychológov v okresnom meste nestačí riešiť problémy detí. Ťažkosti v učení a správaní narastajú, mnohí rodičia majú v centre pozornosti základnú obživu rodiny alebo pracujú v zahraničí...jednoznačne viac pomôže školský psychológ priamo v škole...Školy aj doteraz mali možnosť prijať školského psychológa, ale museli ho zaplatiť zo spoločného balíka peňazí- a to už buď vedenie škôl alebo aj samotní učitelia nechcú, znížila by sa ich mimotarifná zložka mzdy , hoci tarifná zložka mzdy psychológa bola i tak nižšia, lebo je odborným pracovníkom a nie pedagogickým...Len na prešovských školách pracovali roky školskí psychológovia, lebo boli zamestnancami CPPP a P a neboli platení školou...


Hosť

#24

2014-05-15 14:21

k
Azathoth

#25 Re:

2014-05-16 12:30

#20: -

Nechápem. Tak potrebný človek ako je psychológ, no zmluva iba na tretinový úväzok. Mám známu školskú psychologičku, ktorá má pod pôsobnosťou ešte dve škôlky a miesto školskej psychologičky si musela vybojovať - dovtedy o niečom takom nechýrovali. Pritom je to mladá slečna, ktorá má pred tridsiatkou.

 

Poradcovia sú platní ako mŕtvemu kabát, mnohokrát to ani nie sú psychológovia. Mám pocit, že sa tí darmožráči v parlamente nespamätajú, pokiaľ nejaký šikanovaný žiak nevyvraždí polovicu školy ako sa to stáva v 'murice.