Školský psychológ do každej školy.

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Školský psychológ do každej školy..


Hosť

#26

2014-05-20 21:10

Ja robím školského psychológa na školskom internáte a už len tam vidím, ako veľmi sú potrební školskí psychológovia priamo na školách. CPPPaPčka totižto nie sú schopné riešiť vnútorné vzťahy v škole a tiež ani vzťahy rodič - dieťa - učiteľ, pokiaľ teda dieťa nemá poruchy učenia, ADHD alebo poruchy pozornosti, s ktorými sa najčastejšie stretávajú (už len týmito problémami sú veľmi preťažované). Ich náplňou práce je potrebná diagnostika, ale v školách žiaci často potrebujú riešiť aj osobné problémy, ktoré majú vplyv na ich školský život a to si možno celkom neuvedomujeme. A potom sa stanú také smutné udalosti, že za jeden školský rok spáchajú traja žiaci samovraždu. Školský psychológ sa preto nazýva školský, aby pôsobil v škole a zameriaval sa ako na individuálne problémy žiakov alebo učiteľov, tak aj na vzťahové problémy žiakov - zamestnancov - rodičov.

Hosť

#27

2014-05-21 15:37

Je to naozaj nutnost.

Hosť

#28

2014-05-30 08:13

Áno, školský psychológ do školy - možno podľa počtu žiakov (1 psychológ pre viac škôl - mysliac na neplnoorganozované ZŠ) - a samozrejme s navýšením financií pre školy na mzdu a odvody školského psychológa.

Hosť

#29

2014-05-30 16:04

Veľmi dobrý nápad, tiež máme takých žiakov veľa a štát nám nechce dopriať ani asistenta učiteľa. Máme už z toho riadne nervy.
Veronika

#30 jednoodborový verzus dvojodborový školský psychológ

2015-03-10 10:53

Zvlášť by som okrem už spomenutého podotkla, ako su diskriminovaní v tomto smere tí, ktorí vyštudovali dvojodborovú psychológiu, t.j. pracujú alebo pracovali ako učitelia psychológie a iného aprobačného predmetu. V súčasnosti je možnosť urobiť si špecializáciu pre školského psychológa na FF UK v BA, ktorá je určená tak pre jednoodborových psychológov ako aj dvojodborových. Toto štúdium je vynikajuce, sama som ho absolvovala. Toľko praktických skuseností mi snáď nedalo ani štúdium psychológie na univerzite za 5 rokov, ako ma obohatilo profesijne absolvovanie tejto špecializácie. A znova sa potvrdzuje to, že ak ide o školského psychológa, alebo psychológa pracujuceho v škole, nech si to už nazveme akokoľvek, v tomto maju výhodu tí, ktorí už stáli v pozícii učiteľa a vedia presne o čom to je. Nevravím, že tzv. "čistý psychológ" by to nezvládol rovnako tak dobre alebo lepšie... zavísi to od človeka, preto prosím, aby sa aj riaditelia škôl neriadili tým, či ide o jednoodborového alebo dvojodborového psychológa, pretože až prax ukáže odbornosť a schopnosť zvládať túto pozíciu!


Hosť

#31

2015-04-24 12:29

Psycholog by mal byt dostupny každemu dietatu v škole ako pomoc pri riešení jeho problemov.Kedže jeho výkon práce je v škole dieta si vytvorí ku nemu blízky vzťah a doveru.Kriminalita a sebevraždy deti je nový fenomen a treba sa s nim popasovať už v zárodku netreba čakať ked sa rozšíri ako epidemia.Možno by bolo vhodné aby dve školy mali jedneho psychologa ušetrili by sab tym pre začiatok financie


Hosť

#32

2015-04-24 14:23

V súčasnej dobe je bohužiaľ naozaj potrebné , aby v každej škole bol psychológ , lebo rodičia nevedia vychovávať svoje deti , ale deti rozkazujú rodičom!


Hosť

#33

2015-06-05 20:08

lebo som ucitelka a myslim si, ze to naozaj potrebujeme.

Hosť

#34 Re:

2015-06-05 20:19

#6: -  

 Aj psychológ aj špeciálny pedagóg! Veď to sú dve rozlôičné veci a obe sú veľmi potrebné.


Hosť

#35 Re:

2015-06-06 14:52

#6: -  

Školský psychológ rieši iné veci ako špe. pedagóg. Takže nie ALEBO, ale A - keď už ;-)

sunar

#36 Re:

2015-06-08 05:37

#33: -  

 presne tak, dalsi ohmatavac do skoly