Školský psychológ do každej školy.

Centrá pedagogicko-psychologického poradenstva nezvládajú všetky krízové prejavy školákov. Psychológ by mal byť priamo v škole.

V školách sa mení atmosféra a sociálna klíma, v triedach pribúdajú deti s poruchami správania či učenia, zhoršujú sa vzťahy učiteľ - žiak, ale aj učiteľ – rodič a rodič - dieťa. Všade tam by sa mohol uplatniť školský psychológ.

Konkrétne úlohy, ktoré dnes plní (mal by plniť) školský psychológ vo vzťahu žiakom, k učiteľom ale aj k rodičom sú v súčasnej škole nezastupiteľné.

Počet psychológov na školách je žalostne nízky a  od stavu, aký je vo Fínsku či Dánsku, kde má psychológa takmer každá škola, máme ďaleko.

Máme za to, že problémy a výzvy, ktorým dnes čelia učitelia v školách sú omnoho závažnejšie ako napríklad digitalizácia vzdelávanie, ktorej rezort školstva venuje neprimerane veľa peňazí.

Žiadame preto ministra školstva, aby energiu, čas a prostriedky, ktoré investuje do projektu digitalizácie regionálneho školstva presmeroval a začal urýchlene realizovať projekt – „školský psychológ do každej školy“.

 

Podpísať túto petíciu

Svojim podpisom oprávňujem Juraj Droppa na odovzdanie informácií, ktoré poskytnem v tomto formulári, tým, ktorí majú v tejto oblasti právomoci.


ALEBO

Dostanete e-mail s odkazom na potvrdenie vášho podpisu. Ak chcete dostávať naše maily, prosím, pridajte si info@peticie.com do svojho adresára alebo do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Upozorňujeme, že svoj podpis nemôžete potvrdiť odpoveďou na tento e-mail.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...