Petícia proti vládnej Stratégii ľudských práv

Skutocnost!!

/ #405 Re: Re:

2015-02-19 10:07

#399: - Re:  

zivot ma taky zmysel, aky sa mu kazdy sam rozhodne dat alebo nedat - v tvojom pripade je to viera v boha a suvisiace veci. pre mna to tak urcite nie je. byt veriaci nie je jedinym a spravnym sposobom, ako dat zivotu zmysel. ako vies, ze zijem bez zmyslu? - len pre to, ze neverim tomu, comu veris ty? (tlm, prosim ta, svoj spasitelsky komplex!)

prave pre to, ze som presvedceny, ze boh (jezis, peklo, nebo a vsetko okolo) je vymyslom ludi a v skutocnosti nic take nie, sa mi uz lepsie zije a ani za tu p*cu nedokazem pochopit, ako niekto, kto pouziva rozum, tomu moze verit. ale problem nie je v tom, ze tomu veris - problem je v tom, ze si to nenechavas pre seba (pamataj, viera je kazdeho osobna vec) a snazis sa to sirit a este na tom aj zakladas rozhodovanie o vaznych veciach, do ktorych takato viera nepatri.

boha som nezneuctil, lebo nie je. mozno som urazil/dotkol sa ludi, ktori veria tejto myslienke/predstave/lzi a vies co, som ochotny s tym zit a budem to robit aj nadalej. mozno sa niekto spamata a zacne si overovat tie, akoze, dokazy, ze boh je a pride k tomu, ze nielenze boh nie je, ale aj to, ze je to cele vymyslene uplne na kkt!