Petícia za zrušenie vlakov zadarmo

Jakub

/ #750 Som proti vlakom Zadarmo

2014-11-13 06:50

Som proti vlakom Zadarmo. Teda minimálne v takej forme ako sú teraz. Chápem, že vláda, ktorá sa označuje ako "sociálna" robí takéto kroky, tých 13 miliónov (či aj viac), ktoré zaplatím aj ja z mojích daní by som tiež nejako prekusol, ale to čo neprekusnem je to "Vlaky" a to "Zadarmo" ... "vlaky" preto, lebo čo študenti a dôchodcovia, čo musia cestovať autobusom?a tak isto, čo chudáci autobusári, ktorý prídu o cestujúcich? Úprimne bol by som radšej, keby sa na to dalo 100 mil. a vzťahovalo by sa to aj na autobusy, súkromných dopravcov a neviem čo/koho ešte... "zadarmo" neskusnem preto, lebo to nie je zadarmo, ale je to bezplatne (lebo to nie je o tom, že by sa v ŽSR rozhodli nebrať cestovné ale, že to cestovné im preplatí vláda)

Aby som uviedol na spávnu mieru. Som proti akejkoľvek forme zvýhodňovania cestovného, bolo by lepšie keby tie peniaze radšej vláda rozdelila na vyšie dôchodky a štipendiá, a nech sa každí rozhodne ako tie peniaze využie. Len hovorím, že keď už vlada chcela silou mocou zaviešť takýto "nápad", tak miesto "vlaky zadarmo" to malo byť "doprava bezplatne".