Otvorený list na podporu rektora T. Zasepu


Hosť

/ #20

2014-05-09 08:41

Nie som síce absolventom KU v Ružomberku, ale mal som príležitosť niekoľko krát sa osobne stretnúť s pánom rektorom a urobil na mňa neuveriteľný dojem. Je to vzácny človek, ale fantastický chlap so srdcom bijúcim vyslovene slovenským rytmom viac, ako dve tretiny Slovákov (nehovoriac o kdekom z jeho závistlivcov) a to je na neuverenie. Mimo to je to čistá duša bez akých koľvek materialnych a iných bočných úmýslov a záujmov. Ten ansolutne sprábny muž na správnom mieste, o čom najlepšie svedčia vysledky jeho práce. Preto chápem všetkých "trpazlíkov", že je pre nich dennodenne nepríjemne nastavenýcm zrkadlom, v ktorom vidia svoje mišacie nátury a neukojené záujmy (akéhokoľvek zmyslu a razenia) a tak im pochopiteľne dennodenne strpčuje život. On je garantom toho, že KU je a aby ostala skutočnou katolícku univerzitou a morálnou kategóriou medzi slovenskými vysokými školami. Preto úprimne prosím všetkých zodpovedných a samozrejme slovenských biskupov, aby si uvedomili zodpovednosť za ich konanie a rozhodnutie. Aby sa nedali ovplyvniť rôznými "serióznymi" vysledkami vyšetrovacich "orgánov". Veď s podobnými pravdivými "výsledkami" máme na Slovensku v poslednom čase dosť nepríjemných skúseností. Od nich bude záležať, či sa v dobre začatej práci bude pokračovať a KU ostane ozaj Katloícka univerzita, alebo sa stane jednou z tých bezobsahových a beznázorových škôl produkúcimi beztvárnych absolventov.
Pánu rektorovi zo srdca ďakujem za jeho každé ozaj slovenské slovo a hlavne za jeho neuveriteľnú angažovanosť napriek jeho veľkým zdravotným problémom. To čo on robí môže robiť len taký človek, ktoré to robí z lásky, presvedčenia a z vnútprnej potreby a nie kvôli volákym pár Euro navyše (a keby len to!!!)
Jano Mráz