Zastavme projekt "revitalizacie" parku pri Karpatii v Humennom

p.Zorka

/ #33 o čo ide p. Zorke

2013-04-02 20:23

Tak pomaly, napíšem iba jeden koment a končím, lebo práve preto vznikla petícia - aby sa otvorila verejná diskusia s odborníkmi na mestské zásahy alebo krajinnú architektúru. Ja nie som, ani jedno, ani druhé, teda nemám ani pripravenú žiadnu voju verziu, ktorú tu niekto spomínal. Nemienim sa ani nijako osobne prezentovať a nedržím prsty nikomu svojmu! Kto ma trochu pozná vie, že vo všeobecnosti mi ide o objektívne posúdenie problému. Ale na Slovensku je to jednoducho normálne, že ak niekto poukáže na problém, hneď ho ukameňujú. Bohužiaľ kritické je to hlavne na šaľenom vychodze. Nie že by ľudia prijali kritiku a snažili sa ju minimálne vypočuť, hneď v tom vidia akési osobné ambície a pasovačku za šickoznaja! Prosím Vás, nie! Naivne, naozaj naivne , napriek svojmu veku, verím, že keby si každý robil svoju prácu, ktorá ho baví a napĺňa, nikto by nikoho kompetencie neriešil a nemal potrebu spochybňovať jeho názory. Preto ma mrzí, že projekt vznikol bez diskusie s občanmi, že tam nie sú zohľadnení aj hendykepovaní občania a že sa zrovná zo zemou jedna z najväčších hlukových bariér v parku, ktorá mimochodom môže byť kľudne obrastená machom. Toto všetko by už dávno zapracované v projekte bolo, ak by park navrhoval skutočný architekt, ktorý sa zaoberá prostredím miest. Pozrite si web, je tam množstvo odkazov, kde je možné vidieť, že verejný priestor predpokladá zapojenie verejnosti, ráta s verejnosťou v každom ohľade a verejnosť sa má právo k tomu vyjadriť. Dokonca projekty vznikajú aj s aktívnymi vstupmi samotných občanov, často krát prispejú svojimi nápadmi a šikovný architekt ich požiadavky do projektu zapracuje tak, aby aj vlk bol sýty....aj koza celá.
Skutočne sa teda bavím ak čítam, "že p. Zorke, ide o nejakú politiku, alebo o vlastné ambície". Nieje to tak.