Petícia za zmenu v školskom stravovaní.

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zmenu v školskom stravovaní..

Andrea Mara

#1

2014-04-10 22:29

je načase zmeniť ponuku školských jedální.


Hosť

#2

2014-04-11 10:25

Treba prehodnotiť školské stravovanie,
kontrolovať školské jedálne,veď v niektorých
sa jedlo nedá konzumovať...

Hosť

#3

2014-04-12 06:54

Veru touto témou by sa mali kompetentní zaoberať veľmi vážne, pretože momentálna strava školských jedální nezodpovedá najnovším vedeckým poznatkom v oblasti výživy detí.

Hosť

#4

2014-04-12 07:43

Nie je mi jasne ci sa tato peticia tyka aj jasli a materskych skol, ale tam ako "skvelu" alternativu k masitym jedlam povinne musia podavat sladke jedla sladene samozrejme cukrom. Toto tiez treba pokryt v peticii, sladke jedla by v skolach vobec nemali byt propagovane.

Hosť

#5 Veľa mäsa, namiesto čistej vody - voda so sirupom...

2014-04-12 16:38

Dcérka chodí do škôlky. Mäso tam detičky jedia 3 krát do týždňa čo je podľa mňa fakt veľa. Nepáči sa mi tiež, že tam nedostanú čistú vodu na pitie, ale vodu so sirupom ! Potom sa mi ťažko ju učí piť doma čistú vodu ! Už sa mi pár krát stalo, že dostala nahnitú mandarínku.
ala

#6 fakt treba zmenu

2014-04-12 16:54

Ale to by najprv ludia ktori tie normy tvoria sa museli trosku vyznat ... a tiez ludia kotri tu stravu varia .. ked sa clovek pozrie na tie inak mile ale velmi obezne zeny tak pochybuje ze vedia nieco o zdravej strave.
Treba prehodnotit podiel zivocisnych bielkovin, nezameriavat sa na obsah kalorii ale na celkovu nutricnu hodnotu, zakazat sladene napoje (fakt aj v jasliach stale nieco sladke), zlepsit kvalitu surovin - lokalna produkcia, ziadne mrazene mäso plne hormonov, stuzene tuky atd.
Ale zatial stale lepsie skolska jedalen nez mcdonalds kde potom tak ci tak vacsina deti skonci ...

Hosť

#7 treba petíciu rozšíriť na materské školy

2014-04-12 17:59

s tým sirupom súhlasím, u nás ho dávajú do čaju. Kuchárky a vedúce školských jedální v škôlkach a v školách treba vyškoliť, urobiť pár prednášok. Ale možno aj na pár miestach vyššie, kde určujú normy, podľa ktorých majú variť.
Andrea Mara

#8 Re: treba petíciu rozšíriť na materské školy

2014-04-12 18:14

#7: - treba petíciu rozšíriť na materské školy

Dakujem Vám za pripomienku,hned to tam idem doplniť ..

Musí sa nám to podariť..ved je to už neskutočnee


Hosť

#9 Re: Veľa mäsa, namiesto čistej vody - voda so sirupom...

2014-04-12 18:52

#5: - Veľa mäsa, namiesto čistej vody - voda so sirupom...

My sme si v skolke vylobovali, ze deti maju cely den v triede pristup k cistej pitnej vode. Je to vela aj o rodicoch a ci skor riesia nieco v terene, alebo len na nete :-). Tlak musi ist viac z dola a rozpravat o tom na rodicovskych zdruzeniach, s riaditelkou, ... prizvat kucharky,.... Napr. hlavna kucharka zo skoly v nasom meste prisla na prednasku o zdravom stravovani do materskeho centra a kladla otazky, co a ako by sa dalo vylepsit, aby splnala aj normy, aj nove poznatky o zdravej vyzive. Je to len a len o nas a nasom kazdodennom snazeni. :-) Drzim palce.

Andrea Mara

#10 Re:

2014-04-12 20:16

#4: -

ďakujem za pripomienku..pridala som tam aj predškolske zariadenia..

Dufam,že s tým pohneme a konečne zmeníme k lepšiemu,

S pozdravom AM

Andrea Mara

#11 Re: Re: Veľa mäsa, namiesto čistej vody - voda so sirupom...

2014-04-12 20:20

#9: - Re: Veľa mäsa, namiesto čistej vody - voda so sirupom...

perfektne..tak by to malo byť

Nech ste príkladom aj iným..

Veľa veducich jedální sa vyhovára na normy a ich kontrolu..

Tak nech je to podchytene z viacerých strán..

Ďakujem pekne za pripomienku

Andrea Mara

#12 Re: treba petíciu rozšíriť na materské školy

2014-04-12 20:22

#7: - treba petíciu rozšíriť na materské školy

áno,už som to urobiila:)

je to tak,že niektorí prijímaju informácie o zdravom stravovaní a iní menej..a tých treba nasmerovať

Ďakujem Vám

Andrea Mara

#13

2014-04-12 20:25

#2: -

..áno,je to tak..aj ľudský faktor veľa robí..

Naopak,veľa kuchárok sa veľmi snaží,ale nepustia ich ďalej normy..

Andrea Mara

#14 Re: fakt treba zmenu

2014-04-12 20:48

#6: ala - fakt treba zmenu

Ano,Ala..

Dúfam veľmi,že s tým pohneme..

Cukor,soľ..a kadečo..darmo sa rodičia doma snažia..

Ked su deti väčšinu času v škole..

Variť chutne,zdravo a pekne:)..

asi bude treba aj kuchárkam čosi prilepšiť..

Veva

#15 Re:

2014-04-13 06:56

#1: Andrea Mara -

Jedna známa ma na facebooku upozornila, citujem:

"Zbierajte papierovu peticiu, elektronicka je neplatna. V Zbierke zákonov vyšla 30.III.2010 (čiastka č. 52/2010) pod č. 112/2010 Z.z. novela Zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve. Okrem niektorých upresnení a vylepšení z jazykového hľadiska táto novela rieši možnosť elektronického podpisovania petícií, žiaľ veľmi nešťastným spôsobom. Totiž, aby mohol byť elektronický podpis petície platný, musí ísť o zaručený elektronický podpis podľa Zákona č. 215/2002 Z. z. o elektronickom podpise.

Myslim, ze to bol zamer, takze platna je len papierova peticia, treba zostavit harok, komisiu a mozu to podpisovat aj decka uz od 15 rokov, takze v skolach by sa lahko nazbierali podpisy."

Andrea Mara

#16 A

2014-04-13 07:15

#15: Veva - Re:

AnoVeva..Viem..pripravím to.som počítačovo málo zdatná..tak akonáhle sa spojím Lesankou,pripravíme to..

Dakujem:)

Andrea Mara

#17 Re: A

2014-04-13 07:25

#16: Andrea Mara - A

Veve,myslím,že popri tejto Petícii musíme vytvoriť ešte jednu,ktorá bude upravovať tuto novelu zákona o petíciách..Musí to byť predsa jednoduche..nie taketo komplikovane ako v sto rokov za opicami..Máme nového prezidenta,tak ideme na to..hm? čo myslíš?


Hosť

#18

2014-04-13 11:18

občanská iniciativa usilující o změnu stravování ve školkách a školách ČR
http://www.skutecnezdravaskola.cz/

odborný garant iniciativy Mgr. Margit Slimáková, Ph. D. http://www.margit.cz/margit/
(navštívila jsem její skvělou přednášku o zdravé výživě do škol a školek v Okříškách loni v listopadu, organisovala ji Miloslava Pečtová, koordinátorka Skutečně zdravé školy pro Vysočinu, klobouk dolů před ní, dalo jí to spoustu práce
Monika Polívková
Veva

#20 Re: A

2014-04-13 11:28

#16: Andrea Mara - A

Ja som dosť počítačovo zdatná :)


Hosť

#21

2014-04-15 19:41

Podpisane
Jaro

#22

2014-05-01 18:58

Ahojte,

zaujímavé, že tu prebieha takáto aktivita, pretože existuje ešte iná iniciatíva, ktorú tiež chcem dať do pozornosti:
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=721912
má už vyše 1 200 podpisov.
Neviem, či to má nejaký súvis s touto, alebo ide iba o náhodu.