lesyskalica

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií lesyskalica.


Hosť

#51

2014-04-09 10:51

Podpora z Moravy
Smehyl

#53 lesyskalica

2014-04-09 12:38

Za taku cenu to kupim aj ja. Smehyl.

Hosť

#54 Re: lesyskalica

2014-04-09 12:38


Hosť

#55 Re:

2014-04-09 12:41

#1: -

Aj elektrárne,plynárne,telekomunikácie boli naše a už nie sú.A terazky sú v zahraničných rukách a zisky tečú tiež do zahraničných rúk. Keď predať ,tak Skaličanovi,ktorý zisk nechá doma a investuje doma,napr. v Skalici.

RCh

#56 Re:

2014-04-09 14:10

#25: -

...ťazko do Skalice nekdo "naleje" 5miliard dolarov na "podvratnú" činnosť... ;-)

smutný obyvateľ

#57

2014-04-09 14:35

je to smutné.... ale keď to chce ,,niekto,, urobiť tak ich názor obyvateľov určite nezaujíma. A keď má niekto málo potrebuje ešte viac.....bohu žiaľ taká je doba, čo je tvoje je aj moje a čo je moje po tom ťa nič.....

Hosť

#58

2014-04-09 16:40

ja by sem chcel take kupit za taku cenu nejaky ten "ar"...

Hosť

#59

2014-04-09 17:25

Som presvedčený, že občania Skalica nedali zvolením
poslancov, ani vedenia Mesta Skalica,týmto menovaným, mandát k predaju Skalických hôr. Poslanci slubovali, že budú zvelaďovať majetok Mesta. Neustály predaj majetku Mesta, je v rozpore s týmto slubom. Prírodné bohatstvá majú zostať v majetku spoločnosti,teda miest, štátu
pedroso

#60 LESY

2014-04-09 17:41

Toto nie je ani obchod toto je doslova trestný čin a klasická úžera.

Hosť

#61 prosim?

2014-04-09 18:07

#18: Broňa - medializácia

si robis srandu zaiteresovat medium proti panovy K.


Hosť

#62

2014-04-09 18:46

držím palce
Alica

#63 dotaz

2014-04-09 19:19

Ako dlho - aspoň približne - trvá také zasadanie?
Ďakujem za odpoveď.
Peter Hranek

#64 Neverím, že niekto kupuje lesy z charitatívnych dôvodov

2014-04-09 19:20

Vy by ste zaplatili cca 2mil.€ za niečo z čoho by ste nečakali žiadny zisk/výnos? ...kúpa iba tak, pre "potešenie"? ...neverím, že áno.Investor očakáva zisk.Investor nechce mať "zmrazené" peniaze v aktívach, ktoré mu nebudú prinášať zisk, resp. budú ťažko v budúcnosti predajné alebo predajné pod jeho kúpnu cenu. Takže čo môžeme očakávať po prípadnom prevode zopár miliónov m2 do rúk súkromného "podnikateľa"? ..očakávam zvýšenú ťažbu drevnej hmoty,samozrejme, najlepšie pri dákej asfaltovej ceste (napr. cesta zo Zlatníckej doliny na Kamennú búdu).Išiel som po tejto ceste v lete a nechápal som: iba 35% pôvodných stromov zostalo po "prerieďovaní" stromov na strmých svahoch vpravo od potoka.Nielenže neestetický pohľad (aký si za mojich cca 25rokov prechádzok lesmi Bielych Karpát v okolí Sklalice nepamätám) ale k tomu natúpi silná erózia pôdy na takto vyholenom svahu a vysychanie vody z i tak na vodu chudobného potôčika (lebo v dôsledku odstránených stromov sa zvýši odpar z potoka). Ale na toto treba študovať stabilitu ekosystémov a podobné veci, a nie výnosové percentá z investovaných EUR na kúpu lesa ... Ďalšou možnosťou je oplotiť hektáre lesa,aby si "pán podnikateľ" mohol zakúpiť srnčiu a inú divú zver a potom robiť poľovačky v svojom revíre...(vzorom pre p. podnikateľa môže byť Radějovská obora). Človek sa bude potom báť prekročiť hranice obory, aby náhodou nespáchal prečin alebo trestný čin a aby ho náhodou nezasiahla guľka z poľovačky "pána podnikateľa" (vlastníka lesa) s jeho parťákmi. ... Ďalšie rady určite nemusím budúcemu vlastníkovi Skalických lesov dávať .. on to má už dávno zrátané a vymyslené. ...TAK DRŽÍM palce organizátoro/vi(-m) tejto petičnej akcie a vďaka všetkým, ktorí sa pod túto petíciu podpísali...ak ďalší predaj lesov aj napriek vyjadreniu vyše 1170 väčšinou občanov/rodákov Skalice a okolia prejde,páni poslanci u mňa ste skončili v nasledujúcom volebnom období!!! ...a to nehovorím o Vašom charaktere, ak sa tvárite, že neviete o čom teraz hovorím ja a ostatní, ktorí sa pod túto petíciu podpísali ...Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí ste prejavili "súcit" s lesíkmi Bielych Karpát (CHKO Biele Karpaty) v okolí Skalice a nie je vám ich osud ľahostajný ... ďalej je to už len na svedomí a charaktere pánov poslancov Skalického snemu ...


Hosť

#65

2014-04-09 19:24

co dodat k svinstvu,je to hanba.

Hosť

#66 fazuláry

2014-04-09 19:35

potom už stačí len predať rotundu a trdlo číňanom a máte pokoj.

Hosť

#67 Nepochopitelne

2014-04-09 21:02

Slovo "predaj" by som v suvislosti s touto zalezitostou nepouzival... Ziadne vyberove konanie, verejna sutaz.. nic. Ako uz bolo spomenute, bezni - radovi obyvatelia by za meter lesa zaplatili podstatne viac... Divne zakony a ustanovenia, ze je doslova mozne za almuznu "rozdavat" mestsky majetok vo velkom...
...chybaju peniaze v meste, kde su skoro najvyssie dane a prosperujuce fabriky, o ktorych v mnohych mestach len snivaju...? Polovicu lesov uz "zobrali", urcite uz vtedy vedeli, ze na rade je aj ta druha... teraz bez maskovania... Co bude nasledovat po tomto?

Hosť

#68

2014-04-10 08:00

SMRŤ VŠETKÝM KORUPČNÍKOM!!! NA STROMY S NIMI!!!

Hosť

#69

2014-04-10 12:20

neviem kto chce co najviac z toho ťažiť Geospol alebo mesto nikomu neverím,ale som za nič nepredavať

Hosť

#70

2014-04-10 12:56

Nemam slov..
A.Ozábalová

#71 mestské zastupiteľstvo

2014-04-10 13:24

Práve skončilo Mestské zastupiteľstvo, primátor hneď v úvode ukázal svoju pravú tvár, vôbec neprekvapil. Jasne ukázal, že mu tečie do topánok a kope a kope.... Takéto správanie nie je hodné pozície primátora mesta ako je Skalica.
Je smutné, ak najvyšší predstaviteľ mesta pokladá za nepriateľa toho kto vyjadrí svoj názor na hospodárenie s mestským majetkom.
Ľudia, ktorí podpísali túto petíciu chceli len vyjadriť svoj nesúhlas s predajom našich mestských lesov.Na tomto stále trváme.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-04-10 13:54


Inž Stanislav.CH z Hlupákova

#73

2014-04-10 15:18

No moji Skaličané enem sa furt nepaprčte a pochopte že potrebuju JÁ najvječí Skaličan a SMERAK včil penáze šak sem si postavil hotéleček u golfáču za fajnú cenu. Šak sem mu také slúbil nejaký kšeftík na meste. Ale včil nevím či si to nechám alebo to napíšu na dzecka,dalších največích Skaličanú.Pochopte šak su bez penez!!! Úplatky pro dúchodcú v Mokroši neco stojá šak musá žrat aj oni pred volbama a tý zabíjačky co im robím aké neco stojá. Nic idu sa kuknút jak pokračuje moja další poctivo postavjaná nehnutelnost enem nevím či pujdu pješky,alebo mna hodí šofér ,lebo já furt slopu jak duha.Tož sa mjejte hupáci moji
hosť

#74 Re: mestské zastupiteľstvo

2014-04-10 15:42

#71: A.Ozábalová - mestské zastupiteľstvo

Po dnešnej ukážke arogantnosti a drzosti nášho primátora je mi skutočne lúto všetkých slušných a demokraticky zmýšlajúcich poslancov Skalice. Dúfam, že sa to čo nevidieť skončí...


Hosť

#75 Re: mestské zastupiteľstvo

2014-04-10 17:43

#71: A.Ozábalová - mestské zastupiteľstvo

Pani Ozábalová mám na Vás otázku. Nepracovali ste aj Vy donedávna na SMM za primátorovania pána Chovanca? Teda v tej "čiernej diere Skalice", kvôli ktorej sa vlastne tie lesy mali predať? Ako nás o pravom dôvode predaja lesov informoval pán Tisoň. Vysvetlite nám všetkým, prosím, kde sa tie peniaze na SMM strácajú, aké súkromné účty mal na mysli p. Tisoň. Ďakujem.