Proti reklame "nedele svätíme nákupmi"

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Proti reklame "nedele svätíme nákupmi".


Hosť

#226

2014-03-18 09:23

V nedeľu má právo oddychovať aj predavač-ka a má plné právo ju stráviť s rodinou.

Hosť

#227

2014-03-18 10:21

Prosím Vás , nech si každý nájde čas na nákup od pondelka do soboty. Aj zamestnanci potrebujú oddych aspoň v nedeľu.

Hosť

#228

2014-03-18 11:11

žiadnu reklamu netreba, nedeľa nech je nedeľou !!!

Hosť

#229

2014-03-18 11:58

Suhlasim a podporujem peticiu, reklama je necitliva, absolutne nevhodna,je urazkou nielen nabozenskeho citenia, ale i duchovnych hodnot vseobecne.

Hosť

#230

2014-03-18 12:47

Podľa Desatora a Pätora, teda Božích a cirkevných prikázaní kresťanov, má kresťan nedeľu zasvätiť Bohu sv. omšou, oddychom, návštevou...ale nie zháňaním sa za pominuteľnými vecami. Táto reklama je v ostrom rozpore s kresťanským náboženstvom. Je nevhodná a hlúpa. A žena v rehoľnom rúchu s nalíčenou tvárou a začkovými nákupnými taškami v ruke? Tiež svedčí o obrovskej neznalosti a veľmi slabej kreativite autorov.Keď už niekto chce robiť reklamu alebo aj nakupovať v nedeľu, nech to robí, ale nech tým neuráža Boha, kresťanov a náboženské hodnoty.

Hosť

#231

2014-03-18 12:47

Nedeľa je Pánov deň.
Je smutné, že na Slovensku sú obchody pootvárané.
Je dosť času nakúpiť v priebehu týždňa, veď aj predavačky majú svoju rodinu a chcú byť s ňou.
V Rakúsku v Nemecku sú predajne vo sviatky a nedele pozatvárané, je tam kľud a u nás sa stále za čímsi ženieme a to podstatné nám uniká, veď na tejto zemi sme iba na chvíľu.

Hosť

#232

2014-03-18 13:04

Ale čo ďalej? Podpisov síce pribúda, ale zmenilo sa vôbec niečo? Alebo zasa veľa kriku pre nič? Toto by som sa chcel dozvedieť od organizátorov petície.
Debbi

#233 Re: svatenie nedele

2014-03-18 14:35

#23: Edita, tidec@centrum.cz - svatenie nedele

No nebudem tu rozpisovať, prečo kresťania slávia nedeľu a nie sobotu. Ani nebudem citovať zo Sv. písma, skôr si myslím, že je tam uvedené 7. deň z čoho mi vychádza, že človek má z tých 7 dní aspoň jeden úplne zasvätiť svojmu Stvoriteľovi a v tom je ten hlavný problém. U nás je to nedeľa, tak si to nedajme zobrať mamonármi, ktorým nič nie je sväté a nútia predavačky pracovať a nás ostatných chcú prinútiť nakupovať. Aj keď si osobne myslím, že takto získané peniaze im nikdy požehnanie ani radosť neprinesú. A ak aj, tak len chvíľkovú.


Hosť

#234

2014-03-18 18:58

Je to až neuveriteľné ako si Zlo nachádza cestičky, aby vlákalo na svoju stranu človeka. Ďakujem ľuďom, ktorí sa venujú tomu, sa to nedialo.
katti

#235

2014-03-18 19:00

Je až neuveriteľné aké cestičky si Zlo nachádza, aby nalákalo na svoju stranu čo najviac ľudí:(...reklama je necitlivá a uráža ma, moje hodnoty a tiež moje náboženstvo.

Hosť

#236

2014-03-18 21:43

Nedeľa má byť pre každého človeka dňom odpočinku. Je mi ľúto každej predavačky, ktorá musí byť v nedeľu v práci. A vlastne aj všetkých tých, ktorí musia v nedeľu pracovať, lebo im to nariadili. Výnimky, ako nemocnice, polícia a pod. tiež potvrdzujú, že nedeľa má byť dňom, ktorý patrí rodine a hlavne Bohu.

Hosť

#237 Re:

2014-03-18 22:02

#232: -

Rada pre reklamu zatial nereaguje, ktovie preco, ale nas pan dekan to zacal riesit, takze cakame na reakciu.

Fero Nociar

#238

2014-03-18 22:10

Pre informáciu tým, ktorých zaujíma osud tejto petície. Menežmentu zvolenskej Europy boli zasielané e-mailami protesty a výzvy, nereagovali ani na jeden, (hoci slušnosť káže). Preto dnes (18.3.2014) bol vedeniu osobne prednesený protest proti nevhodnej a urážajúcej reklame a doručené písomné vyjadrenie protestu zvolenského rímskokatolíckeho farského a dekanského úradu, ku ktorému sa pripojili aj ostatné farnosti mesta, spolu s petíciou podpisovanou v kostole a touto petíciou z peticie.com, ktorá bola vytlačená a zviazaná na 127 stranách. Manažér obchodného centra vyhlásil, že v tomto týždni bude reklama prepracovaná, ja vizualizácia aj slogan. K celej veci sa však stavia alibisticky, bez náznaku prevzatia zodpovednosti. Petíciu na tejto stránke nechávame pokračovať ďalej, aby aj ďalší ľudia mohli vyjadriť svoj názor a aj preto, že zmeny reklamy sú zatiaľ len v rovine prísľubov. ďakujem všetkým, ktorí sa postavili za správnu vec a Zuzke Vandákovej za jej angažovanie sa vo veci.

Hosť

#239

2014-03-19 08:15

V nedeľu by som nenakupovala, len keby bola naozaj nejaká nutnosť, napr. že by niekto ochorel a poprosil ma o nákup.

Hosť

#240

2014-03-19 08:16

v nedeľu by som nenakupovala, iba ak by to bolo netné, napr. niekto by náhle ochorel a poprosil by ma o nákup.

Hosť

#241

2014-03-19 09:02

super

Hosť

#242

2014-03-19 11:29

Je to nehorázne a trápne, výsmech z našich hodnôt

Hosť

#243

2014-03-19 11:52

Nedele svätíme oddychom a nie vykorisťovaním ľudí za minimálnu mzdu....

Hosť

#244

2014-03-19 12:11

Každý má právo na oddych a aspoň v nedeľu byť so svojimi drahými, rodinou, priateľmi...

Hosť

#245

2014-03-19 14:15

"Šesť dní budeš pracovať a siedmy zasvätíš", takto znie výpoveď Biblie o práci a odpočinku pre človeka. Človek nie je stroj, potrebuje si odpočinúť a načerpať nových síl. Aj nakupovanie, aj sedenie pri kase je prácou, ktorá nie je nevyhnutná, pretože sa dá nakúpiť o deň skôr. Zlacnený tovar ponúkaný v nedeľu je veľmi rafinovaný ťah ako upútať zákazníkov a z druhej strany aj odpútať od kostolov. Kto vie?
V meste Tibarias v štáte Izrael je v meste Tiberias tabuľa s hebrejským a anglickým nápisom, ktorý upozorňuje na to, že v sviatočný deň (v sobotu)nie je dovolené fajčiť a jazdiť autom. Aj zapáliť cigaretu znamená prácu a taktiež aj jazdenie autom. Kresťanské náboženstvo tak ďaleko nejde, ale predsa nemôže byť v tejto veci ľahostajné, ale je povinné zo zásady chrániť nedotknuteľnosť pracovného pokoja vo sviatočný deň. Z tohto dôvodu považujem túto petíciu za veľmi užitočnú
Š.Mordel

Hosť

#246

2014-03-19 16:13

Toto je nehorázna drzosť,lebo touto reklamou neurážajú iba veriacich,ale samého Boha a všetko čo je posvätné. Je im jedno po čom pošliapu, len aby zarobili?

Hosť

#247 Bojujte Zvolenčania, Boh je na Vašej strane

2014-03-19 22:14

Chcem Vás aspoň touto cestou informovať, že som v piatok

emailom aj telefonicky informoval Vdp. biskupa ECAV Krivdu a Mons. P Rusnáka o tejto reklame vyzývajúcej na znesväcovanie nedele. Čo je otvorená výzva na modloslužbu a vyzval som ich aby zvážili vydanie spoločného vyhlásenia. Do dnešného dňa som zatiaľ na ich stránke, ani v médiách nič nenašiel. Prosím modlite sa za nich, aby ich Duch Svätý dal silu a odvahu zareagovať.
Dnes v Aule CMBF v Bratislave som informoval všetkých prítomných o tejto znesväcujúcej reklame a spýtal som sa pána arcibiskupa Mons. S. Zvolenkého a predsedu KBS či nebolo dobré, ak by sa naši biskupi k tomuto znesväcovaniu vyjadrili. Tiež som uviedol, že Slovenský národ bude žiť v chudobe a nebude mať veľkä váčšina naších občanov ani právo vlastniť súkromný majetok dovtedy, dopokial neprestaneme znesväcovať nedeľu. Predseda KBS na túto jedinú otázku z pléna neodpovedal.
ďakujem Všemohúcemu Bohu za odvahu vášho pána dekana a všetkých kňazov z farnosí vo Zvolene. Verím, že sa ich odvahou nechajú inšpirovať aj naši páni biskupi, tak, ako je to aj v Nemecku a Rakúsku.

Boh žehnaj Zvolenčanov a milované Slovensko.

Anton Čulen, predseda AZN


komu: biskup, biskupzd, eparchia, predseda.kbs
Dobrý deň,

Vdp. biskup Krivda,

na základe nášho telefonátu Vám preposielam informácie o reklamnej kampani Europa SC Zvolen- Nedele svätíme nákupmi. Chcem Vás ešte raz poprosiť, či by nebolo dobré, ak by jednotlivé cirkvi, či už spoločne, alebo osobytne k tomu zaujali svoje stanovisko.

Tu je prípadne kontakt na Mons. Petra Rusnáka (sekretára Vdp. P. Sabola 0904 738 368), ktorý má za KBS na strarosti otázku svätenia nedele. Najlepšie by bolo, ak by ECAV a KBS vydala nejaké spoločné vyhlásenie.

Boh Vás žehnaj,

A. Čulen, predseda Aliancie za nedeľu- Slovensko, o.z.
0902 711 487

PS: Podporte aj našu petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele v NRSR, ktorú už podpísalo takmer 70 000 občanov SR aj bez podpori KBS.
http://www.azn.nawebe.net/view.php?nazevclanku=peticia-za-prijatie-zakona-na-ochranu-nedele-v-nr-sr&cisloclanku=2013070005

Hosť

#248

2014-03-20 10:32

Reklama je nechutná. Dělá z nakupování modlu.

Hosť

#249

2014-03-20 10:37

Nedeľa je čas pre rodinu,je časom na oddych...
Nie na nákupy !!!

Hosť

#250

2014-03-20 11:05

Som už dôchodkyňa a nedeľu sme vždy zasvätili BOHU.