►►► PETÍCIA ZA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ PÔDY ◄◄◄

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií ►►► PETÍCIA ZA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ PÔDY ◄◄◄.


Hosť

#51

2014-03-08 12:34

Zachranme aspon to co zostalo.
Peter

#52 SLOVÁCI, PROSÍM VÁS

2014-03-08 13:24

Situácia je veľmi vážna. Nepochybne každý doterajší prispievateľ vyjadril svoj názor úprimne, vedený slovenskými záujmami. Berte však prosím na zreteľ, že i keď sme Slováci, každý sme aj trochu iný. Zmyslom tohto je stmelovať, nie rozdeľovať, prípadne spochybňovať. Teda aj napriek najúprimnejším úmyslom, nespomínajte TU prosím Boha (ja som, ale nie všetci sú veriaci), nespomínajte TU politikov (tí už rad-radom svoj kredit v národe stratili, červení, či modrí), atd. Myslím, že ani aktivity p. Mezenskej nie su práve v tomto období tým pravým orechovým. I keď by to bolo myslené naozaj úprimne, mnohí si to vysvetlia ako kampaň. Malo by to logiku.
To sa tu z tých cca 5 mil. obyvateľov naozaj nenájde nikto, kto nie je politikom, kandidátom, ale naopak, je aspoň trochu známy, bol a je čistý, čestný, rozumný a poctivý Slovák, ktorý dokáže Slovákov stmeliť a Slovensko vyviesť z tohto marazmu???


Hosť

#53

2014-03-08 13:53

Momentalne zijem v Anglicku aj s priatelom, uz 5 rokov,pretoze u nas nie su vhodne podmienky pre buducnost mladych ludi. A teraz rozpredavanie slovenskej pody??? Raz by som sa chcela vratit, na Slovensko, na moje rodne Zahorie, DOMOV...budem sa mat kvoli nenazrancom vobec kam vratit?

Hosť

#54

2014-03-08 13:54

Smutne :(

Hosť

#55

2014-03-08 14:16

Skupia nas za facku znova stredovek a penazne otroctvo
Nespoznaný

#56 Som skeptický.

2014-03-08 14:27

Elektronická petícia má len informatívny charakter. Pôdu môžu zahraniční investori spravovať cez slovenských "fiktívnych" vlastníkov, napriek tomu, že ju nevlastnia priamo. Aj keby všetkú slovenskú pôdu skúpil priamo Američan, Nemec, Maďar..., pokiaľ je na území Slovenska, musí sa riadiť slovenskými zákonmi, a využívanie tejto pôdy sa dá nimi regulovať. Záleží od politikov, či sa dajú pre nejaké ústupky podplatiť, alebo nie. Je však výhodnejšie pôdu prenajímať, ako predávať. Štátny majetok by nemalo byť možné odpredať, ale len prenajať. Keď je niečo spoločné, malo by to byť nepredajné komukoľvek. Aj slovákovi. Nikto nemôže predať pôdu ktorá je v súkromných rukách, a záleží aj od ľudí, či svoju pôdu predajú, alebo nie. Ľudia sú však chudobní, a čas na obrábanie svojej pôdy nemajú, navyše sa im ju momentálne obrábať ani moc neoplatí, tak pre nich ani nejakú veľkú cenu nemá. To by bolo treba zmeniť, a začať viac podporovať našich poľnohospodárov. Ja nevidím rozdiel medzi zahraničným a slovenským vlastníkom. Ak je pôda v súkromných rukách, je to v podstate jedno, a záleží len od charakteru vlastníka, ako s ňou naloží. Viem si živo predstaviť slovenského chamtivého podnikatela, ktorý skúpi všetkú pôdu, a pri predaji plodín vypestovaných na nej nebude brať rovnako ohľad na chudobného slovenského spotrebiteľa, ako ten americký, nemecký... Nemali sme sa zbaviť ani štátnych podnikov. Štátne podniky by zabezpečovali určitý štandard, s dôrazom na efektivitu, a sociálnu istotu, a súkromné podniky by zabezpečovali nadštandard, a hnali by ekonomiku inováciami a prevažne exportom.


Hosť

#57

2014-03-08 15:00

Táto petícia je pre nás najdôležitejšia, bez pôdy národ zahynie. Jedná sa o našu existenciu a budúcnosť. Ďakujem všetkým iniciátorom aj všetkým, čo sa pod túto petíciu podpísali. Ďakujem aj pani Mezenskej, podporujem jej kandidatúru na prezidenta.

 


Hosť

#58

2014-03-08 15:12

NASU PODU ANI VODU SI NEDAME...!!!!!

Hosť

#59

2014-03-08 15:27

predalo sa uz setko a teraz aj nasu zem to je super

Hosť

#60

2014-03-08 17:13

DENNE SA SPALI TRI AZ PAT FLASIEK Z CUCA A TAK DALEJ A TO JE LEN KVAPKA OPROTI TOMU VSETKEMU TAK AKY TO MA ZMYSEL

Hosť

#61

2014-03-08 17:48

Nechcem,aby sa dalej nicili lesy, ktore politici nesadili!!!!

Hosť

#62

2014-03-08 19:04

Je to poda nasa a nasich predkov! Treba mysliet aj na nase potomstvo! Hamba tym co ju idu predat!

Hosť

#63

2014-03-08 19:06

Nedame sa !!!!

Hosť

#64

2014-03-08 19:23

dúfam a prajem aby táto petícia splnila svoj účel!

Hosť

#65

2014-03-08 19:24

Som za vás, podporujem tuto peticiu!

Hosť

#66

2014-03-08 19:38

Okolité štáty už zakázali vykupovať pôdu zahraničným osobám. Prečo tak neurobí aj Slovenská republika ???
Dáni už vykupujú veselo južné Slovensko. Zostaneme už len ako kolónia pre zahraničných majiteľov.....nemusia byť ani bohatí, aj chudobný západniar má viac ako slovenský občan !!! Je to smutné. Treba to ihneď zastaviť !!!
Harry51
Hosť

#67

2014-03-08 20:00

Naši praotcovia túto zem vybojovali a zušľachtili pre nás a našich potomkov. Nedovoľme aby nám ju vzali a pošpinili tak ich pamiatku a námahu.


Hosť

#68

2014-03-08 20:09

Poda By mala Byt Majetkom SK Vzdy!

Hosť

#69

2014-03-08 20:19

Žime slobodne v našej vlasti, zveľaďujme jej krásy a neničme ich. Dýchajme s pokorou a hrdosťou v srdci, nádejou, ktorú využívajme v praxi. Bojujme za lepší život každého jedného z nás, bez rozdielu na pohlavie, národnostnú menšinu či farbu pleti. Všetci sme len ľudia, alebo až ?!
cavok

#70 Re:

2014-03-08 20:20


Hosť

#71

2014-03-08 20:48

Slovaci ked stratia podu pod nohami,tak nebudu vlastnici Slovenskej zeme,ale nadenici.Cudzinci nebudu dovolovat chodit obcanom Slovenska po tej pode ktoru kupia.Podlana Slovenski obcania musia zabranit tomu co bude.Musia spravit natlak na Slovenskych politikov aby tomu zabranily.Ked nebudu Slovensky politici posluchat obcanov Slovenska tak obcania musia zvrhnut vladu ktora nechce posluchat volicov co ich zvolily.

Hosť

#72

2014-03-08 21:30

je to zaujimave,ani som nevedela,ze sa toto deje...ale na svk nic nove :) iba klamat a popredavat...rozposlem ju co najviac ludom...

Hosť

#73

2014-03-08 22:38

presne tak ...

Hosť

#74

2014-03-08 23:28

Zachráňme Zem našich otcov a dedov,je to súčasť našej štátnosti, urobme pre to všetko, čo je v našich silách..

Hosť

#75

2014-03-08 23:55

Uz sa musi konecne nieco zacat robit!