►►► PETÍCIA ZA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ PÔDY ◄◄◄

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií ►►► PETÍCIA ZA ZÁCHRANU SLOVENSKEJ PÔDY ◄◄◄.

slovak

#301 rodna zem

2014-03-17 12:40

Slovač chceš byť bezdomovcom na robnej pôde? Tak predaj pôdu za babku Dánom ako sa to deje v Kalnej n H.

Hosť

#302

2014-03-17 13:45

Slováci, nedajme si rozpredať aj vlastnú pôdu pod nohami aj s jej prírodným bohatstvom... zbastardení politici a nenanžranci v 21.storočí nás chcú dať do rezervácii, ako Indiánov... hanba nennažrancom... zobuďme sa konečne... "Mor ho"!!!

Hosť

#303

2014-03-17 17:25

Slovenskú pôdu skupujú zahraniční investori už viac rokov...aj u nás v dedine.Rozčuľuje ma,kedˇ mi posielajú každú chvíľu zmluvu,ktorú stačí len podpísať a odvolávajú sa na predkupné právo,ktoré sme im nedali.Som za to,aby pôda ostala v rukách Slovákov!

Hosť

#304

2014-03-17 17:59

je to svinstvo najhrubšieho zrna.Je to ako predať si stoličku pod vlastným zadkom. Tak sa môžu chovať len hlupáci
Peter

#305 k #252#

2014-03-17 19:57

Máš takmer úplnu pravdu. Bohužiaľ. Patrím taktiež ku generácii rodičov a aj ja keď som bol mladý, som takto isto vytýkal mnohé čo mali, mohli a neurobili svojim rodičom - ich generácii. Napriek tomu, ani ja som nebol schopný urobiť nič, ani naša generácia, i keď na rozdiel od tej dnešnej (česť výnimkám) ešte čítala, myslela a cítila.
Ak si presvedčený, že máš potenciál - Vaša generácia, urobte niečo veľké Vy - buďte lepší ako sme dokázali byť my. Naša "stará a nemožná generácia" Vám bude fandiď a držať palce,určite Vás všemožne podporí. Sú to fakty a je to naozaj úprimné, ale smutné.
Ešte všetkým zopár slov, ktoré sa možno nie každému budú páčiť, ale sú bohužiaľ reálne. Týmto spôsobom realizované "petície" sú len výmenou názorov viac, či menej naštvaných ľudí. Nič viac. Ani petície v zákonnej forme neznamenajú pre "našich pánov" nič a pravdepodobne sa nimi vôbec nebudú zaoberať. A už vôbec nie s takými, ktoré nie sú v súlade s ich predstavami. Čo sa týka p. Mezenskej, ťažko povedať, či je naozaj autorkou ona. Ak áno, tak tým nesledovala nič iné, ako svoje zviditeľnenie pred voľbami. Je to úbohé. A nepomohlo ani toto. Bez urážky, ale keď som videl vystupovanie, reakcie a vôbec úroveň dotyčnej pani, ani sa nedivím.
metla

#306 Re: Rozdrobenosť pôdy na Slovensku,

2014-03-17 20:05

#304: -

Terajšia forma hospodárenia v tzv. náhradnom užívaní je výhodná pre poľnohospodárov, lebo môžu hospodáriť

na veľkých blokoch pôdy a brať dotácie.

To, že pôda je rozdrobená, lebo ju po rodičoch dedili všetky deti, nie len najstaršie, ju chráni pred rozpredaním.

Je však veľkou chybou Slovákov, že veľa pôdy je na Slovenskom pozemkovom fonde, hoci dedičia, či akýkoľvek príbuzní

po neznámych vlastníkoch žijú.

Prebiehajúce pozemkové úpravy, financované zo zdrojov EÚ práve pôdu neznámych vlastníkov sceľujú na najlukratívnejších miestach spracovávaného  územia. To zabezpečujú Okresné úrady a geodeti, čo to spracovávajú.

SPF sa zubami nechtami pôdy neznámych vlastníkov drží, aby ju v blízkej budúcnosti mohol predávať.

Keď vstúpim do parcely ako vlastník, mám predkúpne právo, podľa veľkosti podielu.

Ideálne vysporiadanie pôdy neznámych vlastníkov:

Dohodnúť sa v rámci rodiny aj širšej, a dovoliť to vysporiadať jednému, ktorý to nepredá a vysporiadanie si zafinancuje a nemá exekúcie..

Vysporiadať si to formou Vydržania pri notárovi, nie Dedičstvom.

Postup:

1. Vybaviť si na archíve - matrike rodný list (asi 1 €), keď si to vyhľadá v archíve sám) Treba vedieť približne kedy

sa narodil- cintorín.

2. Na základe rodných listov, požiadať Správu katastra o zapísanie identifikačných údajov k vlastníkovi meno..,na LV č. ... pod poradovým číslom .., veľkosť podielu... vyčítam z Listu vlastníctva na internete Katasterportál príp.  kapor  zadarmo.

3. Zadovážiť si súhlas Obce príp. Urbáru a všetkých spoludedičov, ktorí by si mohli uplatniť nárok, ktorí zároveň potvrdia

aj držbu(aj keď bola v družstve) - úradne overiť podpisy.

4. Po zapísaní identifikačných údajov Katastrom (asi 3 mesiace), stiahnuť a vytlačiť si z internetu Katasterportál Listy vlastníctva,

a ísť so všetkými týmito dokladmi za notárom Nie advokátom a ten nám to osvedčí asi za 100 €.

Za vklad do Katastra sa už neplatí. Je jedno koľko pôdy si osvedčíte, poplatok je rovnaký. Treba si dať pozor, aby som si nevyba-

vil pôdu cudziu, aby nedošlo k sporom. Na Slovenskom pozemkovom fonde je pôdy dosť, tak sa netreba žrať.

Treba si pomáhať.

Pokiaľ Slováci pôdu predať nebudú chcieť, nikto ju nemôže kúpiť! Je to len v našich rukách!


Hosť

#307

2014-03-17 21:24

Pôdu si nedáme, politikov radšej predáme. Aby sme nekupovali čínsku ryžu vyprodukovanú na našich poliach a mnoho ďalšieho...
Každopádne som za záchranu Slovenskej pôdy a tým aj celého SLOVENSKA.


Hosť

#308

2014-03-17 22:17

Ľudia zachráňme si pôdu našich predkov. Najprv dostanú pôdu, potom nás rozprášia!
YES, YES, YES

#309 Tiež podporujem...

2014-03-18 02:38

http://www.peticie.com/peticia_na__podporu_peticie_za_zachranu_slovenskej_pody

PRED PODPISOM PREČÍTAŤ, rozumové závity rozhýbať a na základe komentov posúdiť, aký má toto "úsilie" zmysel... Teda, ak vám zostali funkčné ešte aspoň 2 mozgové závity. Lebo ak nie, tak potom som nič nepovedal :)


Hosť

#310

2014-03-18 06:39

Podľa mňa nie je normálne aby sme rozpredali vlastnú pôdu a vlastné prírodné zdroje. Slováci nechcú a nebudú vo vlastnom štáte v podnájme. Politici skúšajú našu trpezlivosť a tá nám pomaly ale isto dochádza. Preto by mali konečne politici konať a chrániť záujmy Slovákov a Slovenska.

Hosť

#311

2014-03-18 08:04

Som proti predaju pôdy. Pokiaľ svetoví miliardári budú mať naďalej väčšie príjmy, ako sú rozpočty jednotlivých štátov, ťažko bude ubrániť predaj tejto pôdy.

Hosť

#312

2014-03-18 11:25

čo ešte prinesie EÚ v neprospech a pre pochovanie nás všetkých. Monarchia už bola.... ale nemal ju kto financovať. No, ale Tí čo tam sedia zarábajú krásne.... obyčajný človek sa snaží prežiť dôstojne, aj keď je to nad ľudské sily...

Hosť

#313

2014-03-18 12:09

Chválim túto petíciu. Treba aby sa čo najviac zviditeľnila. Predaj pôdy zahraničným vlastníkom je pílenie konára na ktorom sedíme.
J.Šucha

Hosť

#314

2014-03-18 12:21

Už nám tu nepatrí nič funkcionári a ich deti nás okradli o všetko aspoň pôdu si nedajme.A čo sa týka funkcionárov verím že sa blíži čas keď budú platiť za okradnutie a genocídu tohto národa !!

Hosť

#315

2014-03-18 12:28

Konecne vladu do ruk slusnym ludom !

Hosť

#316

2014-03-18 18:16

je to proste blbosť aby si našu pôdu kupovali cudzinci a kto toto odsúhlasil tomu nasrať do rúk

Hosť

#317

2014-03-18 19:55

O tomto počujem prvýkrát,ak je to pravda,je to svinstvo. Všetko bohatstvo,ktoré je v pôde bude rozkradnuté-rozpredané?Naši politici by mali zvážiť kroky k takémuto rozhodnutiu.Je to vlastníctvo všetkých ľudí v republike,oni majú rozhodovať a nie hŕstka politikov,ktorej nezáleží už asi na ničom,čo sa týka občanov.

Hosť

#318

2014-03-18 20:48

Chcem zachovať pôdu pre slovenský národ a ľudí, bez pôdy nie je územie, bez územia nie je štát A bez štátu a územia, pôdy nebude slovensko a slováci. Slováci nepredávajme si pôdu. Však ako bi si si mohol postaviť dom keď si nie vlastníkom pôdy pod ním...

Hosť

#319

2014-03-18 21:21

K tomu niet čo podrobne písať je to jasné a do očí bijúce! Je to naša slovenská zem, zem našich prapredkov a našich detí!!! V tej zemi ležia nielen artefakty kultúr našich predkov, ale predovšetkým hodnotné prírodné zdroje a plodnost zeme ktorú má právo využívať náš národ. Len hlupák a zradca národa dúfa že cudzí pán schopný si kúpiť rozsiahle územia sa o našu zem postará lepšie. Predávať prírodné bohatstvo cudzím je podlosť, je to hnusná vlastizrada a  vlastizrada sa nikdy nemôže tolerovať, pretože budúce generácie uvrhneme do otroctva vo vlastnom štáte! Slovák ktorý má svedomie a teda udržuje a spája ho spoločné vedomie s predkami a je dušou spriaznený so svojim slovenským krajom, nikdy nedopustí ani len nepomyslí na takéto niečo. To nedopustia ani iné uvedomelé štáty a krajiny vo svete! Máme právo si brániť čo je preukázateľne a historicky naše a máme právo vysloviť obavy z ohrozenia svojbytnosti nášho národa a urobiť príslušné protiopatrenia! Svoje si vážme a cudzie si ctime! Sláva Slávom! Mor ho!!!


Hosť

#320

2014-03-19 05:24

Uz Slovensko vsetko predalo (elektrikaren, fabriky, banky...)...ked este aj pody,aka buducnost bude?? Zachranit bohatstvo krajny ma byt prve prilezitost.

Hosť

#321

2014-03-19 07:36

Pôda našich otcov patrí nám!
Johanka

#322 Petícia o pôde

2014-03-19 07:41

Slovenska pôda patrí Slovákom.

Hosť

#323

2014-03-19 08:54

Za zachranu slovenskej pody

Hosť

#324

2014-03-19 16:50

Rozposlal som výzvu niektorým známym

Hosť

#325

2014-03-19 20:11

pôda je to najvzácnejšie čo na tejto zemi je lebo kto nebude mať pôdu nebude môcť s ňou narábať či hospodáriť na nej, veď ako vieme Čína chcela kúpiť 3 milióny hektárov pôdy na ukrajine lebo už teraz vedia že o pár rokov nebude v číne dostatok pôdy... a to sa našich politikov a multimilionárov netýka... sú ako Ľudovíť XV ktorý je známym výrokom po nás potopa... ďakujem vám pani Mezenská za túto akciu máte našu plnú podporu...