Výzva na podporu Verejnej ochrankyne práv

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Výzva na podporu Verejnej ochrankyne práv.


Hosť

#26

2014-01-09 11:59

Podporujem pani ombudsmanku.

Hosť

#27 podozrivé konanie

2014-01-09 12:21

podozrivé je iba ako sa ombudsmanka takto aktívne zastáva cigáňov a na Slovákov ktorí bojujú s aroganciou moci kašle, alebo iba formálne si splní povinnosť. je to trápne, ako sa aj ona priživuje na cigáňoch. rovnako ako množstvo mimovládiek a naivních blbečkov čo sú úplne odtrhnutí od reality. odporúčam každému ochráncovi práv cigáňov aby sa nasťahoval na rok do ich susedstva. potom možno pochopí, že nie ich treba chrániť...

Hosť

#28

2014-01-09 12:44

Som za to, aby boli dodržiavané ľudské práva . Aby pri takýchto zásahoch , bolo zachytené na kameru tákáto akcia a jej príbeh .
Sme tam kde sme boli pred '89

#29 Rád by som podporil

2014-01-09 12:46

Rád by som podporil túto petíciu ale moji rodinný príslušníci pracujú v štátnej správe, a nerád to priznávam, ale prejavenie postoja takýmto spôsobom by im mohlo skomplikovať ich pracovné postavenie, či aj ohroziť ich zamestnanie. Ďakujem ale tím čo majú odvahu alebo možnosť vyjadriť názor aj za mňa.

Hosť

#30

2014-01-09 13:02

Je prejavom spolupatričnosti a ústy k praci pani Dubovcovej.
Kormorán

#31 Dobrý cigáň, zlý policajt.

2014-01-09 13:04

Policajti vždy klamú a cigáni hovoria vždy pravdu.
Policajti nám chcú vždy len zle a cigáni nás obohacujú svojimi dobrými kriminálnymi skutkami.
Keď cigáň ide na policajta sekerou je to banalita, keď sa policajt bráni a urobí cigáňovi modrinu je to hrozný zločin a obmedzenie jeho práv.
Prajem Vám ľudia,aby ste poznali cigánske dobré obyčaje na vlastnej koži a aby v tej chvíli ste nemohli zavolať políciu na pomoc.
Kormorán

#32 Re: Postoj:

2014-01-09 13:30

#6: Dagmar Horváthová - Postoj:

S Cigánmi je v Európe problém od 14. storočia pre ich parazitický spôsob života a preto boli voči nim prijímané tvrdé opatrenia prakticky až do 19. storočia. Naši predkovia, na rozdiel od dnešnej zdegenerovanej spoločnosti vedeli pomenovať problém pravým menom.

Našich predkov nikto nemusel učiť, aby nežili ako zvieratá. Aj keď boli chudobní, žili v čistote a živili sa prácou.

 

Al.

#33 Re: Rád by som podporil

2014-01-09 13:42

#29: Sme tam kde sme boli pred '89 - Rád by som podporil

Dakujeme za Vase slova podpory. Peticiu je mozne podpisat aj anonymne, takze meno sa nezobrazi v zozname signatarov.


Hosť

#34 Re: Rád by som podporil

2014-01-09 13:42

#29: Sme tam kde sme boli pred '89 - Rád by som podporil

Takýto ľudia sú najnebezpečnejší, lebo vďaka nim môže fungovať akákoľvek diktatúra. Takýto človek by si vzorne plnil aj povinnosti veliteľa koncentráku, len aby to neovplyvnilo pracovné postavenie jeho rodinných príslušníkov.

HNUS.

 


Hosť

#35

2014-01-09 18:10

Naše štátne orgány a to platí konkrétne pre Ministerstvo vnútra, by mali účinne spolupracovať a nie sa odvolávať na vymyslené chyby v úradnom postupe. Veď to musia ľudia vidieť, aký nestranný prístup zaujíma minister vnútra k problému toho neprimeraného zásahu proti Rómom.

Hosť

#36

2014-01-09 18:52

Drzost a ignorovanie uradu sa neda tolerovat. Zbabelost ! aby niekto nemohol ani prehovorit toto je demokracia?

Hosť

#37

2014-01-09 18:53

Verejná ochrankyňa práv by pravdepodobne povedala slová, aké naša vláda nechce počuť - a isto by mala o čom hovoriť. Nepredstieraná arogancia vládnych predstaviteľov je opovrhnutiahodná a pre slušných ľudí by také konanie malo byť zahanbujúce...

Hosť

#38

2014-01-09 19:03

Je to arogancia moci. Pripomenulo mi to časy komunistov.

Hosť

#39

2014-01-09 19:09

svojim podpisom sme podporili vyzvu Verejnej ochrankyne prav na SK. Sme znepokojeny ako vlada SK obhajuje fasisticke zaobchadzanie zo strany policie a tak poslapava zakladne podmienky pre ludske prava.

Hosť

#40

2014-01-09 19:22

Arogancia vlády, nerešpektovanie ľudských práv na slovensku. Už je to x - tý prípad.
Mayyyoo

#41 Re:

2014-01-09 19:40

#1: -

Ako sa ombudsmanka vyjadrila k pravam p.Dobrovodskeho? Alebo je pre nu malo "etnicky"?

 


Hosť

#42

2014-01-09 20:08

Slovenská republika má konečne v osobe Judr. Dubovcovej ombudsmanku hodnú toho titulu. Doteraz sme mali v osobe pána Kandráča len "prednostu poštového úradu". Nečudujem sa, že to ľudˇom, ktorí vyrástli v komunistických perinách,
prekáža. A preto vítam túto iniciatívu. Proti zastaralým, nedemokratickým a antiobčianskym pokusom vlády, prezidenta i predsedu parlamentu sa treba rázne postaviť!!
Radikál

#43 Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-09 20:45

Ombucmanka Dubovcová-Sorosová je modro-biela vrana vyfabrikované cez NED, Wienkynu Alianciu (non)Fair Play prevažne za Sorosové peniaze.
Dubovcová to fláka ako len môže a dá sa, samozrejme za tie nekresťanské peniaze čo z našich daní dostáva!

Dňa 26.11. bol prijatý po prelomení prezidentovho veta zákon o "pomoci" v hmotnej núdzi, čím de facto boli zavedené nútené práce v príkrom rozpore s 3 ústavnými článkami a najmenej 3 medzinárodnými dohovormi. Pri jej neschopnosti nebola za 1,5 mesiaca schopná napísať ani poondiatu sťažnosť na ústavný súd. Čiže dodnes neurobil vôbec nič okrem medializovaných kecov o tom, že údajne niečo pripravuje. Dočkajú sa tí sociálne odkázaný, že sa madam veľkomožnej to vôbec uráči napísať a podať na ústavný súd??? Veď Smer a OĽaNO jasne to deklarovali, že prelomia prezidentové veto, tak o tom vedela a mohla sa na to pripraviť už od 29.10 2013. Lenže ju ako pravicovú oportunistku z libertariánskej SDKÚ tí najchudobnejší vôbec nezaujímajú. Niekedy mám dojem, že nimi priam pohŕda, ako vyplýva z jej leňochodských úkonov!

2, Nerobí vôbec nič, len sa sťažuje, že musia platiť mnohomiliónové výpalné V. Móricovi za prenájom budovy. Do čerta, veď je bývalá sudkyňa s hromadou kamarátov po súdoch, tak mala zo zlodejského privatizéra ViťaŽOSlava Móricka urobiť bezdomovca cez súdy a exekútorov. Lenže zatiaľ len kecá a sťažuje! Nepotrebovala by nechopná Dubovcová-Sorosová, ešte aj ona ombucmana, ktorý by hájil záujmy neschopnej ombucmanky?

3, Ak si nevie dať rady s policajnou brutalitou Kaliňakovskej policajne bandy, tak nech podá demisiu. Potom nech jej úrad preberie skutočný charakterný človek s primeranými schopnosťami a zručnosťami, lebo inak takáto ombucmanka je len na verejný výsmech, na škodu tých, ktorých záujmy by mala obhajovať.

4, Ak bude prebiehať petícia za jej odvolanie z funkcie modro-bielej vrany, tak ju s radosťou podpíšem. Aspoň sa Slovensku čiastočne uľaví!

Mayyyoo

#44 Re:

2014-01-09 20:47

#37: -

"Verejný ochranca práv alebo (mimo Slovenska aj) ombudsman (zo švédskeho „poverenec“, „osoba konajúca v záujme iných“) je nezávislý ústavný orgán (úradník), ktorý na základe podnetov (sťažností občanov) alebo z vlastnej iniciatívy kontroluje a namieta výkon činnosti exekutívy a ďalších orgánov štátnej správy a samosprávy, a prípadne aj preveruje zneužívanie verejnej moci, bez toho, aby tieto negatíva mohol meniť alebo odstrániť. Spravidla sa zodpovedá len parlamentu (je jeho „poverencom“)...Takze sa zorientujte.....-"bez toho, aby tieto negatíva mohol meniť alebo odstrániť. Spravidla sa zodpovedá len parlamentu (je jeho „poverencom“)...Zodpoveda sa parlamentu..neriadi ho! Trochu znalosti namiesto hysterie..aj ombudsmanka by si to mohla uvedomit! Ci??

Timo

#45 !!!

2014-01-09 21:37

Je smutné a tragické že musíme spisovať petíciu aj za to aby orgány štátnej moci dovoli fungovať a robiť si svoju prácu pani ombudsmanke, hrôza, des v priamom prenose teraz nemôžu byť žiadne kauzy voľby sa blížia, tým sa riadia Smeráci, ved ľudia majú krátku pamäť aspoň tí ľavicoví....
SOoho
Hosť

#46

2014-01-09 23:52

Bol som na vernisáži výstavy Fera Guldana "EXODY" v Bystranoch, v rámci ktorej bola aj výstava pod názvom " Sme si rovní, nie rovnakí", zastrešovaná Mirom Polákom, bývalým splnomocnencom vlády pre Rómov... Výstava pozostávala z prác rómskych žiakov, ktorí pracovali pod vedením výtvarníkov a umelcov. Na vernisáži sa zúčastnila aj ombudsmanka Jana Dubovcová. Boli pozvané aj média, ale ani jedno z médií neprejavilo záujem. Už z toho som usúdil, že o prácu ombudsmanky Jany Dubovcovej nie je záujem nie len vo vláde, ale aj v médiách, aby informovala verejnosť, čo mi v rozhovore aj potvrdila. Preto si myslím, že petícia na podporu ombudsmanky Jany Dubovcovej je na mieste.Konanie vlády je vrcholom arogancie moci a neúcty k práci úradu, ktorý má dozerať a podávať podnety na riešenie dodržiavania ľudských práv v akejkoľvek forme.

SOoho

#47 Re: Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

2014-01-10 00:06

#43: Radikál - Neschopná ombucmanka = modro-biela vrana

Radikál, musel si mať niečo hnusné na obed, keď si všetko vygrcal. Prajem ti dobré duševné zdravie.


Hosť

#48

2014-01-10 02:39

HLBOKO NESÚHLASÍM S FAŠISTICKÝMI PRAKTIKAMI POLICAJNÝCH ZLOŽIEK VOČI RÓMSKEMU ETNIKU!!!

Hosť

#49

2014-01-10 06:45

Plne podporujem postup ombudsmanky pani Dr.Dubovcovej a vitam peticiu na jej podporu. Nezavisle od mojho kritickeho nazoru na mnoho aspektov spravania sa romskeho obyvatelstva, nemozno akceptovat arogantne sposoby pana ministra Kalinaka, ktore predviedol aj v mediach. Podobne pan predseda vlady neprejavil svojim necitlivym postojom ozajstne chapanie ludskych prav, nehovoriac uz vobec o gentlmenstve... Ide tu o princip. Nabuduce sa moze stat aj akemukolvek bezuhonnemu obcanovi, ze bude mat do cinenia so vsemocnou a neomylnou policiou...."!

Hosť

#50

2014-01-10 07:24

Keď budú všetci ticho, nemáme žiadnu šancu na zlepšenie.