SLOBODNE DETEKTOROVAŤ

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií SLOBODNE DETEKTOROVAŤ.

Dnes

#26

2014-10-27 18:02

Dnešná Pravda! Dnešná Pravda sa zoberá otázkami archeologických nálezov: Šéf Rutkay zaujal celkom rozumné stanovisko. No akási baba tam tvrdí, že normálny človek ak objaví bronzovú sekeru, či čosi nájde odovzdá to archeológom. Baba je sprostá ako peň. Normálny občania takéto nálezy hádžu do kríkov. Za prvé nevedia, čo to je a za druhé...nebudú behať..No a ešte nejaký mladík by nechal asi zavrieť aj objaviteľa Tróje. Janšáka by hádam aj obesily?

Nech to ten Rutkay dá nejak rozumne dokopy: Tak aby nálezy končili u archeológov a v rukách štátu. Polícia nech sa zamerá na burzy a známe archeologické náleziská, ktoré by mali byť chránené. Nie na naháňanie nálezcov črepov či iných náhodne najdených artefaktov.

Čas nečaká a traktoristi orú a drtia zeminu, len tak fičí. Ten chlap s Trnavy to môže ísť rozomleté zbierať po Trnavskej tabuly.

 

 

-hun-

#27

2014-11-01 22:18

U nás už vyplatili 30 tisíc eur za 10 tisíc + mincí. Môžme povedať, že to je 100% cena. Klobúk dole.

Čo keby to bol našiel detektorom? Samozrejme 0, možno aj trestné stíhanie. Preto nikto nič nebude nahlásiť, ani bronzovú sekerku, nič... :( aj keď nechodia na chránené náleziská... Keď áno, samozrejme, že takých treba potrestať. 

Zákon je príliš prísny. A hlavne že nemôžme premiestniť žiadnu militáriu, čo je staršie ako 1946, tak keď dedov helmu premiestnim v izbe, som stíhaný? :) Alebo mám odovzdať? ach, jaj... Aspoň militáriu by mohli dovoliť.  

V maďarsku do 1711 je možné si privlastniť veci, keď sa jedná o jednotlivé artefakty a nie depoty.  

Najväčšie nálezi našli všade v EU s detektormi. Aj keď nevyplatia len 1/10, niektorý ludia by sa tešili, že mohli niečo odovzdať a dať do obecného alebo mestského múzea. Nebolo by lepšie keby ovela viac vecí bolo v múzeu?

Detektor má dosah len 20-30 cm, na mince 5-10 cm. A traktory všetko zničia. Keď idú robiť potom vykopávku tak 40 cm z povrchu s buldozérom dajú ajtak preč.  

Možno raz budeme taký vyspelí v tomto smere ako napr. angličania. Majú 1000 krát tolko roboty a artefaktov kvôli detektoristom.  

 

Pozorovateľ reality

#28

2014-12-20 14:00

Nech sa pochváli Rutkay čo našli po odpílení detektorárov na Slovenskej zemi!!!

Spočítajte Trnaváci koľko vám neukradli!!!


Hosť

#29

2014-12-29 10:26

Zkušenost v zemích kde tento špatný zákon také mají,hledá se dál (stejně jako před přijetím zákona).Bohužel se už nic neodevzdává,každý má strach s trestu ze strany Policie.
Žilinčan

#30 Re: DDdetektorári.

2015-01-01 16:48

#25: Pozorovateľ reality - DDdetektorári. 

 Jednoznačne sa naša vláda obáva aby náhodou niekto z radu detektoristov nezbohatol na svojom koníčku.Neviem ako ostatní-ja to robím už dlhšiu dobu-ale v živote som nič nepredal a nevlastním staré artefakty.Čo bolo vzácnejšie som anonymne odovzdal miestnemu múzeu.Pretože oficialnou formou by ste s toho mali len opletačky s políciou a domovú prehliadku....Náš štát je čisto policajný a nerobí nič v prospech obyvatelstva-len buzeruje.Čo očakávate...Bude to u nás len a len horšie...

Slovak

#31 Re: Re:

2015-01-01 19:10

#24: - Re:  

 tento zakon je tu aj vdaka vam Cechom! absolutne ste sa nestili drancovat nase archeolokality....

dodnes sa niektori od vas vychvaluju, kde vsade boli, co nasli u nas......

Znie to paradoxne, ale tento zakon celkom nahrava slovenskym mrcasnikom, ziadneho detektoristu u nas nezavreli a ani nezavru, je to len bu-bu-bu....

Z vysky kaslem na celu peticiu......hlada sa rovnako dobre ak nie este lepsie:)

 
abcdef abcdef
Ross Hedvicek

#32 Re: Re:

2015-07-07 17:19

#24: - Re:  

 Čecháček pomýlený....


Hosť

#33

2015-08-19 14:36

Všetkým vám poodtínať ruky vy hajzli , rozkrádači a ničitelia histórie ! 

Dúfam , že zdochýňať budete dlho a pomaly!

 


Hosť

#34

2016-11-11 23:34

Nezmyselny zakon radšej nalezy budu hniť v zemi ? Ako by ich mohol niekto vytahnut

Hosť

#35 Re: Re:

2017-04-14 19:55

#24: - Re:  

 to je co za antislovaka?  Vy si hovorite kulturny narod? vas prezident Benes utiekol do Britanie, vzdal sa prezidentskeho mandatu, po vojne bol ihned samozvanym prezidentpom na zaklade ukradnuteho zlata Slovakom a Cechom...Slovenskeho prezidenta dal Benes zavesit.... a vy ste kulturny narod?  Co tu trepete o ceskych uciteloch.....to bola zberba, ktora nechcela ucit v Cesku iba vandrovat po slovenskych horach a hladat krasne Slovensky, lebo v Cechach take baby nemate....

MiroSVK

#36 Re:

2017-05-31 17:20

#5: -  

 Čistá pravda!Zlodeji kričia chyťte zlodejov.Zakon by mal byt radšej postavený na spolupráci z detektoristami a hlavne motiváciou.A tak by zabránili rozpredávanie cenných veci po EU.Mam 3rocneho chlapca a ked raz bude starší,a detektor ho chytí za srdce.Tak mu ten detektor určite kúpim.Radsej nech sa túla po lesoch a poliach ako by sa mal niekde fetovat,piť a robiť niekde bordel.

MiroSVK

#37 Re:

2017-05-31 17:35

#33: -  

 Hovno sa tomu rozumieš ty degenerovany chu.....


Hosť

#38 Re: a ty kokote ceskej a jeblejRe: Re:

2018-05-15 11:44


Hosť

#39 Re: Re: a ty kokote ceskej a jeblejRe: Re:

2018-05-15 11:47

#38: - Re: a ty kokote ceskej a jeblejRe: Re:  

Vy zebrac,chodim slobodne a hladam,hladal som aj v cudzine a nikto ma nechytil,treba vediet kedy hladat,dnes vas uda aj turista,su miesta kde este novodoba noha este ani nevstupila,tak tam hladam a vzdy najdem

Jarino

#40 Re: DDdetektorári.

2020-01-02 21:42

  • #25: Pozorovateľ reality - DDdetektorári. 
  • Mate pravdu zakony treba upravit,ktomu aby nase hoby bolo hoby nechceme znicit historiu ale ju doplnat,ano treba detektoristov preskolit k urcitym nalezom aby sa neznehodnotili takto by zostavali artefakty na uzemi najblisieho muzea a neboli by predavane seli gde do inich statov...kazdy preskoleny by mal mat kartu od archeologa ze moze hladat s detektorom a co najde odovzdat alebo nahlasit v sulade o aky predmet lokalitu sa jedna,ustanovit odmeny pre hladaca,som za to ze nas detektorystov by preskolenie muselo stat peniaze treba to cele upravyt,odkazujem nasim politikom a archeologom sadnite si a porieste tento problem tak aby to problem nebol,mi detektorysti sme normalni ludia co pracuju a mame svoje rodiny a ty co kradnu znehodnotuju zatvorte,nas detektorystov nehacte medzi tych zlich,milujem toto hoby tak ako miluje archeolog archeologiu...Dakujem
Záujemca

#41 Petícia

2020-03-06 08:58

Vidím že petícia funguje už roky a nieje veľmi veľa podpisov. Vie niekto koľko treba podpisov aby sa veci pohli? Myslím aby sa to pretlačilo možno do parlamentu. 


#42 PROSÍM POZOR !!!

2021-08-24 10:01

Nová petícia, tentokrát za spoluprácu s KPÚ, nie za zmenu zákona.

Podporte petíciu, podpisy sa zbierajú do leta 2022.

Viac informácii:

www detektoring sk

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2021-08-24 13:03



#44 Re:

2021-08-24 13:04

#1: -  

 

Nová petícia, tentokrát za spoluprácu s KPÚ, nie za zmenu zákona.

Podporte petíciu, podpisy sa zbierajú do leta 2022.

Viac informácii:

www detektoring sk

jaros29

#45 Pozdravujem vsetkich hľadačov aj nie hladacou

2022-07-21 12:01

Bol bi som za keby bolo povolené na Slovensku hľadať a pripadne niečo vzácneho odovzdať archeologom napr hľadanie aspoň na poliach ako je to v Českej republike