SLOBODNE DETEKTOROVAŤ

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií SLOBODNE DETEKTOROVAŤ.


Hosť

#1

2014-02-12 09:19

Ľudí treba podporovať v ich koníčkoch, hľadať cesty na vzájomne prospešnú spoluprácu s archeológmi a nie ich hádzať do jedného vreca s vrahmi a zločincami. Stále jedna a tá istá obohraná pesnička o tom ako ničia detektorári archeologcké hodnoty ukazuje len neschopnosť alebo nechuť to riešiť pretože trestanie nie je riešenie.


Hosť

#2

2014-02-12 21:06

celý zákon je chorý.

Hosť

#3

2014-02-13 13:33

Jsem s vámi bratři.

Hosť

#4

2014-02-13 17:15

Je to směšné obvinění na základě směšného zákona.


Hosť

#5

2014-02-14 07:31

Je mnoho poctivych hledacu a ne rabiatu.Seberte chlapovi konicek a zacne blbnout a naopak pokud ho nema blbne take.U Vas na Slovensku je vice problemu k reseni nezli Detektoring....

Hosť

#6

2014-02-20 13:35

Jsem pro legalizaci tohoto koníčku a plně podporuji naše sousedy z SK. Určitě by se na místo zákazu našlo i něco jiného, např. dohled odborných pracovišť. Představuji si detektoristy řádně proškolené nebo vlastnící list o spolupráci s muzeem či archeologickým pracovištěm. Lze je i sdružit do klubů, které je možno kontrolovat. Je zde i možnost poskytovat licenci na tento koníček a tak to ze začátku povolit jen několika stovkám lidem, kteří nejsou nebezpeční archeologickému dědictví. Ti co úmyslně rabovali archeo. památky to zřejmě budou konat stále a něco jako zákaz detektoru kovů jim nic neřekne. Držím vám palce ať to všechno zvládnete.

Hosť

#7

2014-02-20 13:38

Pokiaľ pôjde štát a jeho úradníci proti bežným občanom,nebude dlho trvať a zodvihneme zbrane.
Tulák_SK

#8 Re:

2014-02-20 18:40

Si mal na mysli  detektory? :-)


 


Hosť

#9

2014-02-20 22:53

K mojej peticii:Asi 3x a 5 minut dokopy v zivote som mal vo svojich rukach detektor kovov.V tejto oblasti nemam ziadne skusenosti,ale napriek tomu pridavam svoju peticiu s "podpisom" proti nezmyselnemu "zakonu" voci tejto aktivite.Konkretne zakonu o ktory sa opera tato peticia.Zakon resp. paragraf 249 :

" Poškodozovanie a znehodnocovanie archeologického dedičstva","zakon" moze sposobovat odradzovanie ludi od tejto cinnosti a naslednou stratu moznych dokazou,pamiatok,relikvii a pod. ktore su pred nami skryte v zemi.Ide o zatracovanie historie co je u mna nepripustne.Bez minulosti,niet buducnosti.

Hosť

#10

2014-02-21 11:37

Konečne niekoho napadlo založiť petíciu na beztrestné detektorovanie. Prečo by nás mali zatvárať za nezmyselnosti?! Poďme ľudia bojujme za naše práva!

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2014-02-21 12:03



Hosť

#12 Re: Re: nemal som na mysli detektor,vôbec

2014-02-21 12:04


Hosť

#13

2014-02-22 15:33

Neschopnost SK Archeologov sa prejavuje udavačstvom

Hosť

#14

2014-02-25 06:50

Všetko zakázať je najľahšia cesta, ale my sme slobodní zo svojej podstaty, tak nastavme zákony tak, aby slúžili spoločnému dobru a nechávali nás slobodnými.
Burucaga2

#15 Re: koordinácia

2014-02-26 05:23

#14: -

Chýba mi priamy kontakt na autora petície,písal som mu ale ani obraz ani zvuk.Poznáte ho niekdo.Alebo je to nejaký špiceľ čo sleduje pohyb detektoristov po slovensku.Mal by sa tu vyjadriť.Myslím si že ked rozbehnem petíciu-som za,treba aktívne spolupracovať aj z tými čo petíciu podpisujú.Môj názor je rozbehnúť súbežne aj písomnú každý z nás má možnosť zohnať nejaké podpisy ja napr zo 50.K tomu však treba jednotný formulár S pozdravom

thor.

#16 Re: Re: koordinácia

2014-03-05 16:18

čierny

#17

2014-03-07 19:56

No Fico by možno zaujal rozumnejši postoj ako naši historici sediaci na riti a teplých stoličkách.
Opravy hradov aj nim podporované ukazuje, že má vzťah k hodnotám na rozdiel od našich archeo..právnikov.
Problém je v zákone úplne poprekrúcaný, možno pomôže a možno poškodí. Rabovanie nálezísk je samozrejme trestuhodné o tom nik nepochybuje. Ale čakať že niekto pri stavbe dialnice niečo objaví, ako špekuluje Rutkay ??? Že sa neobjaví nič z čias Veľkej Moravy, no neobajaví a ako chcete preliesť celú krajinu, keď nemáte ani na záchranný výskum? Myslíte že čas bude na vás čakať, že splavovanie zeminy a orby budú možné nálezy obchádzať? SOMÁRI!!!
Veci sa dajú jednoducho vyriešiť, museli by ich však riešiť odborníci nie blbci!!!
Detektor sa smie použiť len mimo nálezísk do hĺbky 30cm, to je hĺbka orby, nálezy povinne hlásiť a zaznamenávať, atď!!
Aj ten Pieta by bol hovno našiel, keby nie detektorárov, možno by to našli za 200 rokov Tatári!
praktik

#18 Je to totalita moci!

2014-03-10 21:27

Presne tak,je to uplne nezmyselny zakon,ktory nema asi obdobu ani v otrokarskej spolocnosti,nieto v modernej dobe!Treba ho zrusit a schvalit zakon,ktora nieje proti obcanom tohto statu napr. taky,co maju v Anglicku,kde su ohodnoteny statom majitelia pozemkov,kde sa nalez nasiel a aj nalezca s detektorom.Statu sa to oplati,lebo všetky nalezy su zdokumentovane na mieste nalezu ihned a zostanu majetkom statu hned po zaplateni odmeny.Ovsem na Slovensku v tomto bezpravnom marazme sa to tazko presadi,lebo tu si robia co chcu z obcanmi ktory poctivo platia dane politici,mafiani,podvodnici a dokonca sa ich nezastane ani prezident!Je to proste totalita, s ktorou urcite nesuhlasi vacsina ludi Slovenska.

Hosť

#19

2014-03-10 23:34

Tak mali by riesit ine veci na SR ako dat taky blby zakon, tym sa nic nevyriesi.

Hosť

#20

2014-03-15 18:05

¨Myslím že v rozumné míře si může hledat každý.
čierny

#21 Problém

2014-03-15 21:06

Problém vyvolal zákon v inej oblasti. Ludia ktorí sa o archeológiu zaujímali si najdu iného koníčka a Slovensko stráca: Sám poznám jedného pána, ktorý publikoval, odovzdával nálezy, robil výstavy...no prosto robil pre Slovensko. Po tejto naháňačke archeológov na "konkurenciu" sa preorientoval na inú oblasť a pracuje a zachraňuje pamiatky pre Slovensko v inej oblasti.
Je to však škoda, lebo kovy zmiznú zo zeme koróziou najrýchlejšie, hlavne železo...Slováci starí chamtivci a blbci si predstavujú že detektorári bohatli na nálezoch kovov??? Kto takú chmulovinu vymyslel??? Už ste nejakého na Slovensku takto zbohatnutého videli, aj keď to nebolo trestné???
Hladac123

#22 Nápad

2014-05-22 20:01

Skúste napísať Kiskovi!
Ričmen

#23

2014-06-04 16:17

Nejaký kontakt na autora petície? Ja sám nie som detektorár, ale podporujem zmenu zákona. Poznám pár ľudí, čo majú tento koníček. Treba rozšíriť, zdieľať, vytvoriť formulár, robiť osvetu u verejnosti, kontaktovať médiá!

Hosť

#24 Re:

2014-07-14 17:53

#1: -

...zákazy a příkazy na půdě Slovenska maji hluboké kořeny. Slovák oficiálně existuje od r.1918 a předtím vždy za něj někdo rozhodoval... Průměrný Slovák nezná ani datum 20.11.1918 a už vůbec ho necti... Slováci nikdy neměli své království jak např. Češi. Byl to jen po kopcích roztroušeno pastevecký lid. Teprve Soucitný a humanisticky "klan" českých osvícenců kolem T.G.M.  otevřel Slovákům školy. Na pomoc Slovensku v letech 1918 -1925 přišlo z Cech cca 500 učitelů. V čase vzniku "slavného" slovenského státu, který neváhal priplacet na likvidaci svých Židů, byli mnozí, většina českých učitelů vyhnána... Jak můžeme chtít po takovémto národě uvedomelost? Chce to ještě 100 let kulturního vplyvu ze strany sebevedomejsich národu.  Ovca chodí nadšené do Tesca a nestojí o svobodu... Bude to hodné prace... Ondrej jajcaj - Cechoslovak

Pozorovateľ reality

#25 DDdetektorári.

2014-09-20 20:36

Pozeral som dnes rotavátor. Asi do hĺbky 30 cm prekopával zem. Za dva roky je to asi 1/2 m vrstva. Ak túto vrstvu nik neprejde detektorom, už ťažko tam slovenská archeologická komunita niečo nájde. Okrem iného tam vôbec nechodí a čas na ňu čakať nebude.ZA 20 Rokov je z rolí už minimálne splavených 1m pôdy a nanesených v mori. Kto neverí nech sa pozrie na staré obrazy krajiny.

Celý zákon by bolo treba zmeniť na základe reality, tak ako v ČR. Preto , že vznikajú obrovské škody na Slovenskom archeologickom dedičstve.

Trestné by malo byť detektorovanie na známych náleziskách, ale nie po poliach. A neodovzdanie nálezu archeológom. Archeológovia by mali predmety vykupovať, tak ako v čechách.

Už dnes musia archeológovia normálneho myslenia vidieť, že zákon je treba zmeniť v prospech Slovenských archeilogických artefaktov vyoraných nm poliach.

Priznať si určité nedostatky zákonov je na škodu Slovenska?

Pozeral som TV ako tam dávali nálezy v ČR detektorármi a našu realitu. Nemôžem prísť na to ako môže byť myslenie elévov  SR v archeológii , také odlyšné od ČR??? Neviete?

Sú takí..?? alebo chcú vedome škodiť Slovensku??