Petícia za zníženie trestu pre Františka Koleno

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Petícia za zníženie trestu pre Františka Koleno.


Hosť

#1601 Re: .

2013-11-18 17:17

#1595: comanche - .

nejde len o dva, či tri prípady ... nechápem, ako môžete napísať, že sa jednálen o dva, či tri prípady, na slovensku je ich mnoho ...  ďalším príkladom je aj človek, ktorý sa podieľal na lúpežných prepadnutiach, únosoch, vydieraniach a spoluúčasti pri vražde, bol odsúdený na 8 a pol roka a po 6 a pol roku ho prepustia za dobré správanie ... myslím, že keď sa aspoň trochu zamyslíte nad týmto trestom pána Roszíka a zoberiete do úvahy trest Františka Kolena, tak určite prídete na to, že v prípade Kolena ide o neprimeranú výšku odňatia slobody .... myslím, že táto petícia na zníženie jeho trestu je opodstatnená

cilka

#1602

2013-11-18 18:08

ja som tam sice nebola, ale je to neprimeraný trest, hlavne keď tu ľudia dostávajú 2 roky za vraždu.
možno by bolo dobré prehodnotiť aj alkohol ako tvrdú drogu....... alkohol už pokazil život veľa ľuďom

Hosť

#1603 Re:

2013-11-18 18:09


Hosť

#1604

2013-11-18 18:12

Nikto nepodporuje to co urobil,ale sme proti neprimeranemu trestu co nevidis ako neprimerane vysoky je tento trest ,ked si ho porovnas napr. s vrazdou ???

Hosť

#1605 Re: .

2013-11-18 18:16

#1597: comanche - .

Pa! Ty Perry Mason....


Hosť

#1606

2013-11-18 18:33

Veľmi neprimeraný trest! Chalan si trest zaslúži, ale nie takýto vysoký. Je to moc. Nie je to pre nikoho prospešné. Mal ho ísť pacifikovať chlap, nie žena. Toto len odzrkadľuje to, že máme robiť len to, na čo máme fyzické a psychické možnosti a schopnosti. Nezvládnutie svojich schopností sa v žiadnej práci neodpúšťa a toto bolo zlyhanie asi na obidvoch stranách, či už na odsúdenom alebo na policajtke. Ani jeden z nich nezvládol situáciu - on bol opitý, zodpovedný sám za seba, ale ona bola v práci, nezvládla to fyzicky. V každom prípade trest áno, ale nie 8 rokov. To je veľa!

V každom prípade podporujem túto petíciu! Drížím tomuto mladému človeku palce, aby sa ponaučil. Chcem veriť, že trest mu bude znížený.

comanche

#1607 .

2013-11-18 18:50

Ked mal 11.7r, vela...ked mal 8r, vela...zakon je zakon a teraz zafungoval...to ze nefunguje vzdy je vec druha. Ale podla toho sa skakat neda. Vlastne ved je chudacik, ked mu zratali za ten vecer dvoch zmlatenych chalanov atd atd. Vlastne to ani nikto neberie do uvahy, ze? Iba chudacika hokejistu frajera a agresora :-D podpisujte, ved urcite sa potesi. Schovaval sa dva roky za choroby naramne...manipulanti su to. Pravdu celu aka je nik nepovie ked sa mu casy skoncili. Trest dostal len za to co sposobil v akej miere a komu vsetkemu. Slovo mal a doznal to do bodky ;-)

Hosť

#1608

2013-11-18 19:32

A toto tu kedy zacne niekto konecne riesit???!!! Toto je ta slovenska spravodlivost ktoru tu viaceri prezentujete???Smrad ktory odrbe stat o 60 milionov je "NEVINNY" lebo sa to zasa zvedie na procesnu chybu??Je to tu samy odbornik na pravo,slzny plyn...tak ked ste vsetci taky znaly tak zdvihnite tie svoje prdele,prestante tu riesit nejakeho tipka a vyjadrite svoj nesuhlas s tymto statom,systemom ktory sa dopusta takychto nepravosti!!!
http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/prekvapujuci-zvrat-v-pripade-kauzy-podnikatela-mikulasa-varehu.html

Hosť

#1609

2013-11-19 08:19

zdielam túto petíciu,rozhodnutie súdu je nespravodlivé.Občan,ktorý spôsobil smrť dieťata svojou hazardnou jazdou bol odsúdený na 2 roky komfortného väzenia a trest mladého Františka 8 ročný - to je neporovnateľné,nespravodlivé.Verím,že vážený pán prezident prehodnotí tento postup súdu.
pepek

#1610 Re:

2013-11-19 09:48

#1: -

som student pravnickej fakulty a zacinam uvazovat do coho som vstupil...
sledujem 3 pripady, z dvoch sa zucastnujem na kazdom pojednavani a je mi na rihanie. traja spotovci a 3 velke rozdiely:

1. hokejista... konflikny typ, oblubuje alkohol a vecne hadky a bitky ako na lade, tak mimo ladu, frajerina a provokacia vsade naokolo. vrazdu si dopredu premyslel,  pripravil, pozical si od kamarata lopatu, svedkovia na sude vypovedali, ze pri rezani slaniny sa chvalil, ze do slaniny ide lahko ako do ...(zavrazdeneho) a koniec? pri vyhlaseni rozsudku som zmrzol pri vete sudcu, ked vyhlasil, ze konal v afekte a dal mu 5 rokov. takze moze dalej konat v afekte a zabijat znova za mieny trest, pretoze zas bude konat v afekte...

2. zapasnik...nikdy nemal ziadny konflikt, svedkovia ho oznacili ako mierneho cloveka, nepije, nefakci, nevyhladava ziadne cirkus podniky. dostal 8 rokov a ja som sa opytal za co, ked pri vyhlasovani sudnej pitvy som pocul jasne vetu, pricina smrti neznama. ako mozu niekoho odsudit, ked pricina smrti neznama? ale podme dalej. novinari. v mediach sa o nom pise ako  mimoriadne brutalnom vrahovi, aj ked pitva je bez dokazov, kym o hokejistovi pisu ako o obeti.
neslo mi to do hlavy, zacal som si zbierat informacie a prisiel som na to, ze obaja ziju v uplne odlisnych zivotnych podmienkach. kokejistovi je co zavidiet tatka a znamosti koli vysokemu pracovnemu postu, kym zapasnikov tatko zije v jednoduchych podmienkach s pracovnym postom nejakeho strazniika. je od prvej chvile jasne, ze kde su peniaze, tam je pravda, tak, ako v sudnictve, aj v mediach.

3. hokejista...rovnako nekonfliktny typ, az na niekolko mensich sarvatok, ktore su v euforii vitazstva a inych oslav bezne. a proste v dobrom chalanovi s moznymi vysokymi ambiciami, alkohol zahral svoje. chlapec sa nezvladol a policajtke ublizil. avsak nevedome, nekonal ako prvy hokejista, co cin pripravpoval. ten si siel vypit a jednoducho sa to stalo, takze co je afekt? to, co ta pekvapi a nezvladnes to, coho dosledkom urobis nieco, co by si v zivote neurobil, alebo to, co pripravujes? cize asi tak. nasi sudcovia to maju pomylene. zlodeji budu dostavat dozivotia a skutocni vrahovia podmienky.

chcel som poukazat na to, ze my - siroka verejnost mame velmi malo pravdivych, alebo celych nformacii na to, aby sme mohli mat nejaky nazor a sme este asi velmi malo vyspeli, aby sme si uvedomili, ze to, co sa okolo nas deje, to vsetko robia media. je to banda spinavcov, ktori pisu vsetky clanky tak, aby sme boli pobureni a aby sme citali same hnojaplne veci a aby sme sa stali verejnymi sudcami, pretoze citanie takeho hnoja dviha zaujem o dane medium a verejna mienka je jedine, co sa dotyka vsetkeho, aj sudnictva. pretoze verejnost je uz dost poburena 5 rocnym trestom za vrazdu a tak sa pani sudcovia snazia tento hnusny sudcovsky cin zahladit tym, ze dalsich sportovcov prisne odsudia, aby sa verejnost upokojila. cize je to asi kazdemu jasne, ze tymito dvoma prisnymi vediktmi chcu zakryt jediny veditk bijuci do oci kazdemu.

 

 


Hosť

#1611 Re: .

2013-11-19 11:38

#1607: comanche - .

počuj ty a nejaký peter čo tu vypisujú blbosti,nemáš "šajnu" čo ako funguje a čo je spravodlivé.

http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/tragicka-jazda-audi-pri-obci-domaniza-zahynul-aj-20-rocny-chlapec.html

a to už raz zabil človeka pri autonehode a dostal podmienku a po nejakom čase vodičák, teraz som bol s bratom toho 60 ročného, teda len ich mal oslavovať, namiesto toho bude dva metre pod zemu, ktorý debil mu mohol vrátiť vodičák a to takýchto bláznov chodí po cestách a všetci sa tvária, že o nich nevedia. Takéto veci by sa mali exemplárne riešiť a nie ožratého chalana, ktorý v afekte urobil čo urobil.

 


Hosť

#1612 Re: .

2013-11-19 14:15

#1595: comanche - .

To snáď nie!Veď je to mladý človek,ktorý aj keď vážne pochybil si nezaslúži taký nezmyselný trest.Chráň nás Boh od takých zatrpknutých a závistlivých ľudí,ktorí ten trest schvaľujú. V tomto prípade nebolo rozhodnutie súdu spravodlivé a preto je logické,že žiada o milosť! Ja pevne dúfam,že prezident tejto žiadosti vyhovie a chlapec sa poučí!


Hosť

#1613 Re: Re: .

2013-11-19 17:54

#1612: - Re: .

Ak mu prezident odpustí, chlapec sa neponaučí. Opýtaj sa Bystričanov, koľko bitiek už predtým vyprovokoval v bara Mona.


Hosť

#1614 Re: Re: Nikdy!

2013-11-19 18:13

Jozko púčik

#1615

2013-11-19 18:15

Úplne s tebou suhlasim

Hosť

#1616 :-)suhlas

2013-11-19 19:38

Ferko Mrkvička

#1617

2013-11-19 20:24

Kompromis - trest 4 roky (moznost po polovicke poziadat o prepustenie) a jednorazove odskodne minimalne 33.000 Eur, aspon by mala poskodena peniaze na lepsiu liecbu a rehabilitaciu, plus do konca zivota by bol povinny platit poskodnej sudom urcenu sumu...

Hosť

#1618

2013-11-19 21:04

Vymozitelnost prava na Slovensku neexistuje,nazov Ministerstvo spravodlivosti by mali nahradit inym , napriklad Min.organov cinnych a necinnych v trestnom a civilnom konani", ten kto ma prachy a moc, ma na svojej strane aj t.z. "spravodlivost", staci si spomenut, ze vrahovia, nasilnici,a im pod. dostavaj symbolicke tresty,z ktorych spravidla odsedia iba polovicu za vzorne chovanie napriklad.Cest spravodlivosti, Vota

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2013-11-20 11:21


kika

#1620

2013-11-20 11:22

Neprimerany trest a tiez by ma zaujimalo ako sa pani policajtka dostala k policii s takou hmotnostou skusky k poliicii maju vysoke naroky na fyzicku kondiciu chcela by som ju vidiet ako zabehla 12 minutovku beh na 50 metrov a najzaujimavejsie by boli sklapacky mozno ak s jej hmotnostnou vahou prilahla Frantiska Kolenu a mal nastriekany v ociach slzny plyn len sa branil ako by to urobil kazdy z nas zaujimalo by ma aj kde boli pani policajti preco zasah vykonavala policajtka ktora zasah jednoznacne nezvladla neviem co si chcela dokazat a mozno potrebovala frcku?
Kolenár

#1621 Otec

2013-11-20 14:05

Dnes som čítala v tlači ironické vyjadrenie Františkovho otca : ˝Mala ho(Františka) tá policajtka rovno zastreliť, ke´d jej tajk veľmi ublížil.˝ Čuduje sa ešte niekto tomu, prečo nám vyrastajú takýto agresívni a suverénni výrastkovia? Je to výchovou v rodine!

Hosť

#1622 Re:

2013-11-20 17:39

#2: -

Keby takúto vec spravil ten panghart v amerike a ktomu pred očami jej kolegu verte mi panstvo , ten jej kolega by ho namieste odstrelil. Policaj je policajt a nech je hocijaký, štát si ho musí chrániť. Mimochodom za 1.ČSR by bol dostal 11 rokov na tvrdo v III. cenovej skupine a nepomohol by ani zbohatlícky otecko

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2013-11-20 17:52



Hosť

#1624 Re:

2013-11-20 18:01

#1620: kika -

KIKA si ešte decko. No a tomu študentovi práva by som rád robil oponentúru na štátniciach.


Hosť

#1625

2013-11-20 18:07

Zločinci , ktorý zabiju , v našej domovine dostávajú trest takýto vysoký , alebo dokonca aj nižší. Prečin útoku na verejného činiteľa by mal byť potrestaný , no rozhodne nie 8 rokmi za mrežami. Ludia , uvedomte sa. Toto nie je normálne ! Toto je chorá myseľ naších boľševických sudcov a politikov ktorý vymysleli takéto choré zákony a ktorý dávajú takéto tresty !