Občania žiadajú zníženie poslaneckého platu na minimálnu mzdu

Majka

#251

2014-02-12 08:56

Keby som ja pracovala, tak ako oni, že by po mne neostávali kladné výsledky..tak by ma namieste prepustili. A im sa za zle odvedenú prácu zdvihne PLAT!!!

Hosť

#252

2014-02-19 11:43

Znižovanie miezd našich najvyšších sa malo udiať už dávno
krupinista

#253

2014-02-25 16:58

Som za. Ten obrovský plat nemajú právo brať. Nerobia nič. Všetko ide k horšiemu. Ten plat mali trošku ako kompenzáciu za nemožnosť podnikať a zabrániť brať úplatky. Oni však podnikajú ďalej, berú, a nerobia nič. Mnoho by sa vyriešilo, keby bolo 150 volebných obvodov a ľudia by si zvolili človeka spomedzi seba. Lebo, aby volil východniar blaváka, ktorého nikdy
nevidel, to je sila

Hosť

#254

2014-02-27 08:36

Plne súhlasím!

Hosť

#255

2014-02-27 10:36

Petícia je nanajvýš potrebná, nakoľko drzosť a nenažranosť poslancov, štátnych úradníkov, vrátane sudcov a prokurátorov nie je na požadovanej úrovni, v práci si robia čo len chcú ( hlavne pre vlastný osoh)a nedodržiavajú platnú legislatívu! Len chechtáky berú, ako keby robili pre tento národ len to najlepšie!

Hosť

#256

2014-02-27 10:44

Je to super sala ziva prazdnotou, ale oni beru neuveritelne peniaze za to, ze tam ani niesu a o obcanou sa vobec nestaraju kolko bezdomovcov a ludi bez prace a bez pristresia ledva prezivaju
janičkomarjenkin

#257

2014-02-27 11:05

národ si ich zvolil tak prečo nemá národ právo ich aj odvolať, keď nerobia pre národ ale pre sebe nech idú do riti čím skôr, ak Turkom sa už nepáči správanie ich darmožračov , dokedy sa to bude páčiť nám Slovákom, kým nezdochneme od hladu a oni nevedia čo robiť s peniazmi, čo sme si to za vybojovali demokraciu či otroctvo

Hosť

#258

2014-02-27 11:36

Je to správne, ja by som osobne mal toho viac, ale možno nabudúce.
Sisi

#259

2014-02-27 11:49

bolo by už načase, niečo s tým robiť,poslanci berú tri aj viac plných platov, sedia na desiatich stoličkách a pre ľudí nerobia vôbec nič. Mali by skúsiť, ako sa žije z dôchodku 240 €, aspoň 1 mesiac. Potom by zistili, prečo sa ľudia radikalizujú. Niekomu sa rozdávajú byty zadarmo, ktoré za rok zničia, druhý si ho musí buď kúpiť, alebo platiť vysoké nájomné. Som všetkými deiatimi za. Stačí , ak raz exekútor zablokuje účet, a človek je odpísaný. POotom nieže človek môže platiť, ale akurát mu rastú ďalšie dlhy. Myslím si, že sa touto petíciou síce nič nevyrieši, ale treba do nich neustále rýpať, aby sa už konečne zobudili. Akosi zabudli, že my ich platíme, oni sú tu pre nás, a nie my pre nich a ich plné vrecká na prasknutie, aby z nás robili pokusné králiky, koľko toho vydržíme , a oni si žijú ako prasce v žite, svoje rodiny majú zabezpečené na iks generácií dopredu. Žiadny z nich sa tam nehrabe preto, aby niečo dobré urobil pre ľudí, ale len preto aby sa poriadne nabalil .
Sisi

#260 Re:

2014-02-27 11:56

#68: -

dôchodci žijú na hranici biedy? Omyl, hranica chudoby je daná sumou cca 367 €, dôchodky sú hlboko pod. Ja mám 24O €, a z toho sa dá žiť ?!


Hosť

#261

2014-02-27 15:35

Najhoršie, či najsmutnejšie je to, že sme si ich tam posadili my sami a necháme si od skákať po hlave.

Hosť

#262

2014-03-14 20:38

Ano ,nech vedia ako sa ludom ktorý na rozdiel od ních pracuju a žiju s minimalnej mzdy a su na pokraji psychickeho zrutenia sa a chudoby,!!

Hosť

#263

2014-03-30 12:29

Páni poslanci, bez práve nie sú nielen koláče, ale ani krajec chleba so soľou. Je to hanba čo tam niektorí z vás stvárate na čele s premiérom a pani "palculienkou". Ste úplne, ale úplne odtrhnutí od reality a ešte sa tvárite a správate, akoby sa vás to vôbec netýkalo. Zabudli ste, že ste tu pre ľudí a ľuďom máte slúžiť.To bol váš poslanecký sľub a nie hranie sa na straníckom piesočku.

Hosť

#264

2014-03-30 21:52

Máme rozkradnuté hospodárstvo neschopní generovať zisk a splácať dnes istinu dlhu vo výške 41 miliárd euro. Na prevádzku a splátku úrokov nám chýba ročne 10 miliárd euro. Poslanecký plat, benefity a hlavne poslanecká imunita robí poslancov beztrestnými. Slovensko stojí na prahu bankrotu a justícia je v nečinnosti. Kto znesie zodpovednosť za tento stav Slovenskej republiky?? Bezzásadovosť moci, nespravodlivosť, korupcia, rozkrádanie a rozvrat štátu.....!!! Nech poslanci skúsi vyžiť zo životného minima, hoci toto je smiešne, lebo oni sú zabezpečení na 10 aj viac životov!!

Hosť

#265

2014-03-31 07:54

Navrhujem zrušiť asistentov, kancelárie poslancov, asistentov, ktoré sú zbytočne platené zo štátneho, nikto v nich neúraduje. Poslanci sú natoľko" odborne" vzdelaní,že nepotrebujú asistentov.

Hosť

#266

2014-03-31 08:11

nech si vážený skúsia živoriť ako občania, to je dobý nápad ,ale mám dotaz, aby vrátili všetko čo si nadobudli nesplnených povinnosťí

Hosť

#267

2014-04-01 17:48

... platove tarify napr. pre verejnu sferu ... (dost velka)cast tabulky je pod hodnotou minimalnej mzdy ...
http://onnsropo.dashofer.sk/onn/14/8/prakticke-informacie-platove-tarify/

Hosť

#268

2014-04-01 19:08

nech sa priblížia k občanom, čo ich volili aspoň takto

Hosť

#269

2014-05-07 16:31

Uplatniť na nich Zákonník práce, sú zamestnancami občanov SR. V prípade neospravedlnenej neúčasti uplatniť sankcie ako pri absencii (bez mzdy, strata 3 dní dovolenky atď.)

Hosť

#270

2014-05-20 20:13

Poslanci co nas zastupuju si nezasluzia mat lepsi prijem a zivot ak si to nedokazu verejne obhajit svojou pracou preludi,ktorí ich volili!!!Su to darmozraci,zlodeji a kriminalne zivly!!

Hosť

#271

2014-05-27 05:38

Mnohí ľudia za min. mzdu dru ako kone. Aj tá minimálna je príliš veľa pre ľudí, ktorých jedinou pracovnou povinnosťou je slačiť gombík dľa inštrukcií "niekoho" . A neplatí to iba pre poslancov. Máme v štáte právny galimatiaš a rokovacia sála zákonodárneho orgánu počas "rokovania" je prázdna! Spravodlivosti sa človek nedovolá, ale štát "chce" ! Štátu " musíš" !!! platiť! Prečo? Pre koho? Solidarita dľa zákona... ANO, ale s ľuďmi čo to potrebujú, nie priživníkmi. Nečinní poslanci priživníkmi sú!

Hosť

#272 Re:

2014-05-27 05:52

#259: Sisi -

Presne tak ! Deväť rokov sa neviem domôcť súdnou cestou svojho honoráru za vykonanú a odporcom aj použitú prácu. Dostala som sa druhotnej platobnej neschopnosti. Žiadala som súd o odklad exekúcií, kým sám nerozhodne o mojej, nie malej pohľadávke. Niekoľko násobne vyššej ako bola moja povinnosť voči štátu. Dostala som odpoveď, že moje dlžoby na odvodoch s tým NESÚVISIA!!!. Ja neviem odkiaľ iní berú v tomto štáte peniaze. Ja som si ich schopná zabezpečiť iba prácou! Ak má niekto nevyplatí a moju prácu zneužije k svojmu obohateniu, tak neviem odkiaľ mám zobrať a splniť si svoju povinnosť voči štátu!! Poslanci nepracujú... súdy majú na rozhodovanie čas ... a Ty občan za tú nečinnosť plať, lebo ... Som odpísaná už dávno. Odpísal má môj štát, ktorý by ma mal chrániť.

A1Host

#273 Petícia s dobrou myslienkou

2014-05-27 10:45

Myslienka dobrá, ale okrem mzdy ako takej nesmiete zabudat aj na ostatné inak uctovane peniaze co poberaju, diéty, cestovne naklady, osatne, reprezentacne, odmeny a myslim ze menovat by sa dalo toho aj viac...je jedno ako to pomenuju vzdy je to len sposob ako okradnut stat a STAT SME MY! peticia by mala byt v zmysle minimalna mzda a vsetky priplatky k mzde v maximalnej vyske polovice minimalnej mzdy.

Hosť

#274

2014-05-27 17:56

nemá šancu prejsť, ale ako pokus je to dobré :D .

Hosť

#275

2014-05-27 23:30

Nech nam konecne nasi uzasni zakonodarcovia preukazu svoju ludsku tvar a trosku prezentovanej spolupatricnosti (cistej fikcie)...Netusia, co preziva bezny obcan (aj s VS-kym vzdelanim), ked je len slusnym obcanom a nie politickym nominantom a ritopchajom. Su vobec schopni pochopit, preco nam je na grcanie pri sledovani Smotanky? Mali by sme konecne zastavit navrat do feudalizmu!!! Kym sa pracovity narod spamata, mozno nas este naucia, ako minut 300-400 Eur za den, ked zijeme zo 450 i menej na mesiac!
Tesim sa tejto peticii a dufam, ze neostane iba pri nej...