Petícia proti pestovaniu GM cukrovej repy v Slovenskej republike

Petícia proti pestovaniu GM cukrovej repy v Slovenskej republike / Oznamy / Petícia za zdravé potraviny a Slovensko bez geneticky modifikovaných organizmov / Komentáre


Hosť

#1

2013-10-20 19:35

..len toľko. Počuvala som "Farmarsku besedu" na Regine 13.10.13 a tam sa riešili problémy s poľnohospodárstvom a hl. s pôdou. Bol tam odborník na pôdu (zabudla som meno, ale bol to ozaj poľnohospodár - v archíve rozhlasu sa to tá vypočuť) a v jednej diskusnej otázke od poslucháčky(bola dôchodkyňa - bývala poľnohosp. odb. pracovníčka), ktorá mala veľmi zdravý názor ako je to teraz a ako bolo pred "nežnou.." s pôdou a výrobou potravín. Dal jej za pravdu, ale informoval nie len ju ale aj tých čo sme počúvali, že nič sa nedá robiť, lebo sme vstúpili do EU a tam sme podpísali (rozumej naši predstavitelia) také prístupové podmienka, ktoré platia a my ich musíme plniť. Pr.neobrábať pôdu atd.. Ešte to bude v platnosti 6 r. a potom len sme vždy v unii. Ona mu na to reagovala, že keby bolo na nej, tak by týchto zástupcov slovenského ľudu dala súdiť za vlastizradu. Za takto podpísané prístupové dohody. Tak čo vlastne teraz už sa dá ? Veľmi ťažko sa k tomu niečo dá vysvetľovať. Aj toto pestovanie GMO je následok prístupovej politiky EU k nám. Podpíšem, aby sa to nepestovalo, ale nemáme správnych zástupcov vo vláde. Sú legitímne zvolení ! Lenže ! Ak budú voľby povinné a všetci budu voliť, tak to bude legitímna vláda. Takto je to len podvod. Tam treba urobiť 1. krok a potom hádam v súdnictvae a v ďalších politických oblastiach sa to môže zmeniť a budeme môcť robiť príp. referendum, ale riadne nie také aké je teraz s takými podmienkami atd. atd......


Hosť

#2

2013-10-20 19:52

držím prsty.. budem zdielat a keby som nebola mimo SR.. už som v meste a zbieram..

Hosť

#3

2013-10-21 09:06

Smutne je hlavne to, ze peticie na Slovensku asi niečo zmenia len výnimočne, parlament ich zvykne riešiť tým, že ich len "vezme na vedomie"...

Hosť

#4

2013-12-08 17:00

Smrť AMERIKE