Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej

Kontaktujte autora petície

Táto diskusná téma bola automaticky vytvorená k petícií Otvorený list na ODVOLANIE Oľgy Pietruchovej.

RVM

#526 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-30 16:34

#525: Zuzana - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Vyssi pocet samovrazd v severskych krajinach sa spaja s kratkymi dnami a dlhymi nocami v zime a vo vseobecnosti s depresivnejsim pocasim ako v juznych krajinach. Aj dnes sa na SME objavil clanok, ktory dost hovori o tom, ako velmi si severania cenia svetlo:

http://www.sme.sk/c/6989208/norske-mestecko-uz-nebude-mat-pol-roka-tmu-svetlo-mu-daju-zrkadla.html

 

Treba si polozit otazku, co su hlavne dovody samovrazd muzov. Vela pocuvame o pripadoch kedy muzi spachaju samovrazdu, ked sa dostanu do dlhov, alebo zbankrotuju - nie preto, ze by sa obavali ze zomru od hladu, ale preto, ze citia, ze nezvladli svoju ulohu muza ako zivitela rodiny - co nie je nic ine ako rodovy stereotyp. Uvediem prvy priklad, ktory mi vyhodil google:

http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/prisli-dom-otec-pozicku-z-nebankovky-spachal-samovrazdu.html

 

Zuznana

#527 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-30 19:22

#526: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Mňa na tej odpovedi psychiatra zaujala časť o rastúcom počte samovrážd u žien. Ja osobne sa prikláňam k tej biologickej rozdielnosti medzi mužmi a ženami. Naozaj myslíme, cítime inak, máme iné priority. Lenže ani ja, ani Vy, ani Pietruchová nie sme psychiatri. Takže dať toto tvrdenie do knihy pre deti je odveci. Ešte aj s názvom "rizikové povolanie".  Chce to seriózny prístup.

Fero

#528

2013-10-30 19:28

Ja som za to, aby túto funkciu zastával naozaj fundovaný, nestranný človek, ktorý má úctu pred človekom ako takým a v krvi má vštepené základné ľudské hodnoty. Na margo pani Pietruchovej Vás, ktorí veríte v Ježiša Krista, chcem poprosiť o modlitbu za ňu, ako za božie stvorenie. Je jednou z nás, nie je ani horšia, ani lepšia ako my. Kráča svojou cestou, ale verím, že Pán chce, aby sa vrátila na Jeho cestu, aby robila to, prečo ju On stvoril. Ďakujem Vám.
Zuzana

#529 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-30 20:03

#524: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Snažte sa pochopiť tých ľudí. Oni hovoria, čo cítia. Ja to viem možno viac odargumentovať. Proste sa prevalilo, že najká skupina ľudí vyrobila materiál, ktorý nikto neoponoval, dostala na to peniaze z rozpočtu. Možno keby to bola učebnica o ochrane životného prostredia, tak si to nik nevšimne. Ale uznajte, sexualita sa týka naozaj všetkých. Preto to vo všetkých zarezonovalo. A vyjadrujú sa ako vedia. Boja sa toho, z čoho mám obavu aj ja. Že niekto bude chcieť vtláčať postoje mojim deťom. Nie informácie, vedomosti...ale naozaj morálku. A táto kategória nie je otázkou svetonázoru. Lebo aj ateista, aj agnostik sa v živote držia nejakých morálnych zásad. Ja som to podpísala, lebo tá práca nie je podľa mňa dobrá. Spôsob ako sa ju snažili podsunúť je netransparentný.  A  pani Pietruchová, ako som ju mala možnosť sledovať v médiách kritiku nepripúšťa. Ide aj o to, že je v štátnej funcii a zároveň mala do 16.10. živú firmu. Je to konflikt záujmov. Ja som podnikateľ a platím dane, zamestnávam ľudí, pracujem s deťmi a ich rodičmi. Pre mňa platia zákony rovnako ako pre ňu.

Takže nie som proti sexuálnej výchove apriori, ale nie v tejto podobe, nie od týchto autorov a nie za týchto podmienok. (Najmä keď moje deti niektoré učebnice vôbec nemajú).

RVM

#530 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-30 21:33

#529: Zuzana - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Stale ale plati, ze ste podpisali peticiu, ktora je za odvolanie p. Pietruchovej, nie za odmietnutie pracovnych listov k sexualnej vychove. Chapem, ze kazdy z nas ma iny pohlad na sexualitu, a preto mozu mat mnohi vyhrady k otvorenosti, s akou sa prebera sexualita v spominanych materialoch. Musite si ale uvedomit, ze takyto pristup, kedy iniciativou (v prevaznej miere) krestanskych skupin vznikne peticia a tlak rovno na odvolanie riaditelky a zrusenie celeho vyboru, povedie k zakonitej reakcii sekularnej a liberalnej casti obyvatelstva.

Musite si uvedomit, ze tak ako vy hovorite o obavach z pretlacania liberalnej legislativy, tak mame my obavy z radikalizacie krestanskych casti obyvatelstva pod vedenim takych fanatickych skupin, ako je napriklad magnificat.sk. Najnovsie som zistil, ze tito uz vytvorili politicku stranu pod ktorou budu ich kandidati kandidovat vo volbach do VUC. Mozem Vam garantovat, ze urobime vsetko preto, aby sme zachovali sucasny ako-tak sekularny charakter tohto statu.

Pietruchová

#531 žiadosť o odvolanie

2013-10-30 22:06

Konkretne sa nevenuje, respektive ignoruje diskriminaciu muzov a otcov. Videli ste ju niekedy hovorit o nasili na muzoch? O potrebe zriadenia krizovych centier pre muzov? Pre otcov s detmi? Existuju poradne, studie, vyskumy o nerovnosti muzskeho rodu? O akej rodovej rovnosti to hovori, ked je prave v mene gender ignorovany, ba diskriminovany jeden z rodov? Zlozenie vyboru pre rodovu rovnost, kolko je tam muzov? Kolki zastupcovia muzskych organizacii? Mame ich tu zo 10. Nie je tam ani jeden, zato 50 zien stedro podporovanych grantami. Navyse sa hanlivo vyjadruje voci rovnocennemu pristupu otcov k detom v porozchodovej starostlivosti o deti a diskriminaciu muzov vnima ako jedinu "moc ktoru zeny maju"... To je zasadny problem, jej predpojatost v oblasti rodovej rovnosti, kde sa masivne angazuje za 15 % rozdiel v ohodnocovani zien oproti muzom, ale fakt ze 90 % otcov strati rovnocenny styk s vlastnymi detmi po rozvode ignoruje, dokonca vyrovnavacim opatreniam brani.

Hosť

#532

2013-10-31 07:11

Mcat = nezodpovednost.

Hosť

#533

2013-10-31 07:25

Mlčiaca väčšina odkazuje: nechceme capa záhradníkom!
ja

#534 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 07:43


Hosť

#535

2013-10-31 08:05

Som proti likvidácii rodiny a tým národa a štátu.

Hosť

#536 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-31 09:06

 

#530: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

aká je reakcia sekulárnej a liberálnej casti obyvateľstva vidíme pod petíciou na podporu pietruchovej - aj počet a zároveň diskusiu.....tolerancia k názorom iných. dakujem neprosím - pietruchovú je potrebné dostať preč a snou celú perepuťu.

ja

#537 Re: milá MT

2013-10-31 09:17

#454: - milá MT

ja len jednu poznamku - nezda sa ti uzkoprse, pripisovat pokrytectvo vylucne krestanom? su to rovnaki ludia ako ktokolvek iny, len sa snazia zit podla pravidiel, ktore su ovela narocnejsie. maju rovnake chyby a slabosti, snazia sa s nimi bojovat. noe vzdy sa im to dari.

to o com tu hovoris, plati pre VSETKYCH ludi, nie len pre krestanov.

k tomu prikladu o spolupraci s stb, dam iny - jeden  z mojich pribuznych bol sportovec, reprezentant ceskoslovenska. precestoval cely svet. ibaze to malo jeden zasadny hacik - aby ho pustili za hranice, musel podpisat spolupracu s stb, a o kazdej zahranicnej ceste napisat hlasenie. tiez ich bolo vela, hraval dlhe roky. dnes je vo zväzkoch evidovany ako dovernik. videla som kopie tych hlaseni (odkladal si ich) - slzy mi tiekli od smiechu, aki boli stbaci tupi, ak toto povazovali za ´´spolupracu´´.

moj otec pracoval v pomerne vysokej funkcii - nikdy nebol v ksc, pravidelne chodil do kostola. pravidelne chodil aj na sluzobne cesty do vtedajsej NSR - vzdy po navrate bol predvolany na vysluch, kde nepovedal dokopy nic, iba ze nikoho nestretol, nikto ho nekonaktoval, nevie o ziadnych protistatnych aktivitach...

 

co takto rovnaky meter na vetkych?

Zuzana

#538 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-10-31 09:50

#530: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Každý máme svoj názor a ani nie je mojim cieľom Vás presviedčať.  Ja som povedala snažte sa pochopiť, Vy hovoríte, že si musím uvedomiť. Ja sa prikláňam na stranu petície, nie pre jej autorov, nie som kresťanofób, ale preto, že pre už vyššie a niekoľkokrát opakované dôvody je pre mňa p. Pietruchová nedôveryhodný človek. A mám v demokracii rovnako  platný hlas ako Vy. Magnificat je okrajová skupina spektra, tak ako na druhej strane Gausovej krivky je ultraliberálna strana zelených s p.Mesíkom a p. Pietruchovou. Ja som niekde v strede a preto, ak pociťujem tlak z niektorej strany (učebnica je tlak od ultraliberálov), tak neostávam ticho.

Mňa za tie roky v podnikaní život naučil, ak niekto urobí niečo, čo nie je "kóšer", neplatí faktúry, nedodrží zmluvy...musím si naň dať pozor a už nikdy mu nedôverujem. Verte trvalo to roky, keby sa nezmenil môj pohľad a dôverčivosť k ľuďom, tak už dávno skrachujem.

Vaše obavy o sekularitu štátu nezdieľam. Myslým, že jeho charakter nie je ako - tak sekulárny, ale sekulárny. A prosím, nezčnime sa baviť o daniach. Lebo my s manželom platíme také dane, že môžeme pokojne živiť niekoľko osád.

Pozrite, ako iste sám cítite, táto naša diskusia sa dostala ku koncu. Ja som vám svoje argumenty napísala, Vy mne tiež. Našťastie tu nie sme na to, aby sme museli uzavrieť nejaký kompromis.

Je krásny deň, čo tak zobrať deti do prírody a užívať si dni, kým nás ešte potrebujú.

S pozdravom, Zuzana.

 

 

RVM

#539 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 10:03

#534: ja - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

Meskas, ten datum narodenia sa tu uz davno rozoberal, a doslo aj k ospravedlneniu.

K "zufalym fantazmagoriam" maju v tejto diskusii podstatne blizsie tvoji bratia a sestry v Kristu. Inak si neviem vysvetlit, preco aj napriek ich viere, laske k bliznemu a moralnym zasadam po nich ostavaju prispevky plne zloby a nenavisti. Vraj Pietruchova bola v reakcii na Kuby utocna a plna nenavisti.... co potom povedat o tych, ktori o Pietruchovej napisali toto:

- spolocensky nebezpecny clovek, siriaci zlobu, intoleranciu a dehonestovanie institutu rodiny
- osoba, ktora verejne siri neznasanlivost
- "male dieta" nevyliecene zo svojich komplexov
- "cudo"
- jeden vrcholne amoralny clovek
- hlupa a primitivna
- moralne narusena zena
- "chudinka"
- "dama"
- jedna arogantna a povysenecka osoba
- katastrofa
- kreatura
- nezrela a netolerantna
- prznicka nasich deti
- zena, ktora sa vyziva v nenavisti
- hlupa a zakomplexovana zena
- zla, zakerna a pripravena sliapat po pravach druhej strany

To, ze okrem vulgarnosti je dalsim pracovnym nastrojov mnohych odporcov Pietruchovej primitivna loz, najlepsie dokumentuje tento prispevok z diskusie SME:
http://tinypic.com/view.php?pic=67v3ph&s=5#.UnIk-8VhkuY

Ewco

#540 Re: Re: Re: Re: Re: milá MT

2013-10-31 10:05

#511: - Re: Re: Re: Re: milá MT

Ja nedelim ludi na dobrych a tych ostatnych. Nevkladaj mi do ust nieco, co si len myslis. Ludia sa nedelia na dobrych tym, ze su veriaci.
Vidis to, co chces vidiet. Nevidis to, co nechces - tak mi laskavo nehovor o nejakej toleranci ia zametani si na vlastnom prahu, ked sa hras na objektivneho no vonkoncom nim nie si.
Ak mam moznost nieco vyriesit, snazim sa o to. Ak mam len hmliste informacie a nemam moznost vidiet cely obraz, tak nerobim unahlene zavery.
Ty snad vidis uplne do vsetkeho? Ak ano, tak preco to neriesis na prislusnych uradoch? My tiez len budeme radi, ked sa to ocisti od tych, co sa na veriacich len hraju. Lenze to by si nemohol ucelne pouzivat len to, co sa ti hodi.
Ak nemam dokazy na nieco, tak to asi tazko mozem riesit vsakze?
A taktiez keby si cital poriadne, tak by si sa netvaril ako nepoznam tu "druhu stranu". A nic mi nieje ani odopierane ani zakazovane - to len tebe sa to tazko chape.


Hosť

#541 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 10:08

#539: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

súhlasím s každým jedným vyjadrením. nezamieňaj si lásku k blížnemu s hluposťou. láska k blížnemu neznamneá že budem každého chváliť. láska znamená pravdu a ak je niekto arogantný tak mu poviem, že je arogantný, ak je niekto zlý a zakomplexovaný tak mu poviem, že je taký. o čom točíš človeče? pietruchová je amorálny človek pný nenávisti. a neprekrucaj pojem láska k blížnemu podľa sovjho obrazu. a navzdy si zapamätaj že ulohou človeka je zlo pomenovať a v prípade pietruchovej je jej zlo jasne pomenované aj tu.

RVM

#542 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 10:15

#541: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

Aha, takze ked bola Pietruchova tvrda (ale nie vulgarna) vo svojich vyjadrenia voci Kuby, tak vam to strasne vadilo a je to jedna z hlavnych zamienok, pre ktoru tu ludia tuto peticiu podpisuju. Ale ked su oni sami este tvrdsi a navyse vulgarni, tak je to v poriadku, lebo je to vraj pravda... ok!

PS: S tou lzou predpokladam tiez suhlasis.


Hosť

#543 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 11:23

#542: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

máš to úplne popletené a miešaš hrušky s jablkami. táto petície je proti obsahu, proti tomu čo hlása pietruchová a este aj proti spôsobu ktorým to robí. na tvojom mieste by som mlčal a nie spomínal nejaké tvrdšie vyjadrenia na jej adresu, pretože spôsob akým komunikuje pietruchová ako sa vyjadruje na adesu veriaich ludí je spôsobom XV. cenovej skupiny. ináč...si podarený ako tu čakáš na každý nový príspevok - ak to robíš zdarma je zvláštne že nemáš nič uzitočnejsie na práci, ak to robíš za peniaze je to trápne, verím, že aspoň dobre platia :-))))

RVM

#544 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 11:36

#543: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

To, ze komentujes moje prispievanie do tejto diskusie, spekulujes ci to robim zadarmo alebo za peniaze a dokonca riesis ci nemam nic uzitocnejsie na praci, je znakom toho, ze ta moje prispevky privadzaju do argumentacneho zufalstva. Poradim ti: skus radsej pockat a mozno sa medzi tvojimi bratmi a sestrami v Kristu casom najde niekto, kto bude schopny argumentovat. Pekny den.


Hosť

#545 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 11:46

#544: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

tvoje príspevky ma privádzaju k usmevu :-) a ver, že nevyžadujú nijaké extra argumenty, ktoré som ti aj ponúkol. Prehliadol si ich? Nuž tvoj prolbém. To že si vysvetluješ veci po svojom je opäť len a len tvoj problém. Pekný deň ti prajem. :-)

RVM

#546 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 12:06

#545: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

To, co ty nazyvas argumentami, su v skutocnosti len tvoje pocity. Ale aj tak zareagujem:

Pises ze: "táto petície je proti obsahu, proti tomu čo hlása pietruchová a este aj proti spôsobu ktorým to robí". Odporucam si este raz precitat nadpis. Ide o iniciativu, ktorej cielom je rovno odvolanie Olgy Pietruchovej, nie len o peticiu proti obsahu, tomu co hlasa alebo sposobu akym to robi.

To, ze sa ti nepaci, ze spominam tvrde a vulgarne vyjadrenia tvojich bratov a sestier v Kristu, ma neprekvapuje. Velmi to totiz nezapada do vami pestovaneho mytu o dobrych a slusnych krestanoch a zlej a zakernej Pietruchovej. Skutocnost je taka, ze kym Pietruchova sa obcas vyjadruje tvrdo, vy, ktori ju kritizujete, sa vyjadrujete este tvrdsie a navyse vulgarne. A na sirenie svojho mytu sa nestitite pouzivat ani loz.


Hosť

#547

2013-10-31 12:07

Pani Pietruchová si zrejme stále myslí, že žijeme v totalite, hoci vtedy sa nás na nič nepýtali a uzákonili, čo sami súdruhovia chceli...Nie je predsa možné, aby veriaci človek schvaľoval homosexuálne manželstvá a ostatné novovzniknuté ,, problémy" dnešnej doby. Ak si ako kresťan nalistujem v Biblii Skutky apoštolov; list Rimanom 1, 18 - 32, tam nájdem presnú odpoveď Boha na otázku homosexuálov, skrátka, nemôžem ísť proti svojmu Bohu a jeho prikázaniam, ani keď by ma to stálo život.
RVM

#548 Re:

2013-10-31 12:12

#547: -

Presne tak, nemozete ist proti svojmu Bohu, prikazaniam a viere, ani ked by vas to stalo zivot. Nieco podobne si zrejme hovoria aj islamisticki samovrazedni atentatnici.


Hosť

#549 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 12:16


Hosť

#550 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

2013-10-31 12:19

#546: RVM - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pietruchova do basy?

poviem ti rovno a priamo - táraš. Ak som proti obsahu a dotyčnému sa to dá niekoľko krát najavo a on namiesto toho, aby sa vôbec zamyslel pústi sa ešte do tvrdšieho hulvátskeho boja ako pietruchová tak automatický je potom na rade - odvolať. Nauč sa rešpektovať že su tu aj iné názory ako tvoje. Musíš s tým žiť. A osobne ešte vyvineim viac úsilia ako doteraza  to vdaka tebe aby este ovela viac ludí vyjadrilo svoj názor na pietruchovu jej názory a na sposob ako ich prezentuje. nehovoriac o jej hulvátstve. je platená z daní a zákerným spspbom uráža väčšinu obyvatelov tohto štátu. Pochopil? Nie? Nuž tvoj problém.