Za zmenu názvu PRERUŠENIE tehotenstva na UKONČENIE tehotenstva

silvia

#76 presadie to?

2013-03-18 16:20

chcela som sa len spytat, ako touto periciou realne nieco zmenime? kolko ludi na nu treba, aby sa nieco dialo? kto o tej zmene moze rozhodnut?
bolo by to super, keby sa to zmenilo, lebo je to naozaj len zavadzajuci pojem.
štefan vlasatý košice
Hosť

#77

2013-03-18 18:18

šak nech sa zákonodarci neskrívajú za pekné slová nech berú zodpovednosť, nech uzákonia ,, ukončenie,zabitie,zastavenie srdca,odobratie života ,, a nie prerušenie prerušiť môžem akurát močenie a a znova začať močiť ale toho maleho v bruchu znova nenaštartujú ,proste mu zoberú život


Hosť

#78

2013-03-19 09:56

Prerušenie tehotenstva - holý nezmysel, kedy bude pokračovať????!! Ukončenie je logicky správne pomenovanie. je smutné, že v tak vyspelom storočí zaoberáme sa beztrestnou skutočnosťou - vraždou nevinného a bezbranného človeka....

Hosť

#79 Re: presadie to?

2013-03-19 10:01

#76: silvia - presadie to?

Je jedno, koľko ľudi to podpíše. Kto si váži svoj život, mal by si vážiť a cenit, ba chraniť život nevinného a bezmocného človiečika. Ak ale budeme mlčať, určite príde aj k horšiemu. A napokon, veci je treba jasne pomenovat azdorazniť - nik nemá právo vziať život inému, ani tá žena, ktorá to dieťatko nosí pod srdcom !!!!! Verím Silvia, že vy v tom mate jasno....


Hosť

#80

2013-03-19 13:50

Keď je petícia za múdru vec, ako je táto, tak ju rád podporím.

Hosť

#81

2013-03-20 17:54

nazývať veci pravými menami, tak tak.
silvia

#82 Re: Re: presadie to?

2013-03-25 00:13

#79: - Re: presadie to?

ano, ja v tom mam uplne jasno... my sme prili o dve deticky a bolo to naozaj tazke, nechapem ako to moze niekto spravit dobrovolne... fyzicky sa to naozaj UKONCILO, jedine kde to nikdy neprestane, je v nasom srdci, tam to babatko zostane navzdy (aspon v tom mojom urcite, lebo som ich lubila)


Hosť

#83

2013-03-29 12:04

Myslím že ten kto tomuto úkonu dal tento názov tak ako aj ten čo sa nechal ním balamutiť mal prerušený pohlad a cit pre realitu. Život sa nedá prerušiť ale iba ukončiť alebo zachrániť. Prerušením by to bolo vtedy keby plod aspoň chceli vrátiť naspäť do lona matky.

Hosť

#84

2013-04-02 11:16

Súhlasím s tým že bol zaužívaný výraz, ktorý nevystihuje pravdu.

Hosť

#85

2013-04-02 15:01

Môj nebohý otec MUDr. Boris Boča /ináč sledovaný štb za rôzne kontakty s kňazmi v zahraničí/ bol pre nechuť /spôsobenú jeho presvedčením a vierou/ zbavený primariátu pôrodnika ešte keď pôsobil v Čiernej n.Tisou.
Klikni si v google Boris Boča a čítaj o textárovi...
jg

#86 Re: potrat

2013-04-03 10:13

#11: Shalamoon - potrat

Začal si ako Šalamun a skončil ako Stalin.V celom tvojom príspevku mi chýbaju práve tie veci o ktorých poučuješ druhých.Zbav sa komplexu menejcennosti a nenávisti voči veriacim a najdi pokoj vo svojej duši.Úprimne ti to pajem


Hosť

#87

2013-04-03 15:59

Veľmi správny návrh! Veď predsa nejde o prerušenie života ale ukončenie života.
A správny výraz "ukončenie" je veľmi silný, emotívny a najmä pravdivý - lebo ide o koniec zrodeného života.
Ďakujem iniciátorom za tento postreh a prajem úspech tejto petícii.

Hosť

#88

2013-04-03 17:12

v budúcnosti uvažovať o správnom pomenovaní- vražda
nenarodeného dieťaťa
Tina

#89 Re: Ako to vzniklo?

2013-04-03 18:13

#2: Peter Michalík - Ako to vzniklo?

Som veriaca a som proti potratom, ale vobec si nemyslim ze k tejto teme sa maju vyjadrovat muzi.

Je velmi to sebecke a neuctive. Kazda zena ma traumu na cely zivot ak toto podstupi, ale ani jeden muz a ani tato spolocnost sa nad tym nezamysli ze aku spoluvinu natom maju oni.

Co sme urobili pre osamele matky a pre rodiny s vacsim poctom deti? Toto je otazka na zamysleniesa !!!

Bol niekto z Vas v cakarni na potrat ? Videl niekto z Vas zenu par minut po potrate ?

Netreba menit nazov, treba ponuknut riesenie co ma urobit so svojim zivotom a zivotom uz narodenych deti o ktore sa nevie postarat. Toto je kruta realita nasej spolocnosti.

Riesenim je nie podpisovat peticiu o zmene slov ale napisat svoje telefonne cislo a adresu kde Vas tieto zeny zastihnu ked budu potrebovat pomoc, postrazit dieta alebo ho mozno aj nakrmit.


Hosť

#90

2013-04-03 19:44

Ďakujem tým, ktorí venujú svoj čas a energiu tejto petícii. Veľmi ju schvaľujem, najmä z toho dôvodu, že je najvyšší čas pomenovávať veci správnym spôsobom a pravdivo.
Peter Michalík

#91 Re: Re: Ako to vzniklo?

2013-04-03 20:20

#89: Tina - Re: Ako to vzniklo?

Myslím, že aj muži môžu mať na túto problematiku názor, ktorý je na počiatku záležitosť obidvoch, teda aj muža aj ženy, hoci sa to týka v konečnom dôsledku zákroku na tele ženy. Súhlasím s tým, že treba pôsobiť už preventívne a to sa už dávno aj deje, viď tu:

http://www.kristus.sk/products/cd-pavol-hudak-preco-laska-stroskotava-prednasky-mp3/

http://www.kristus.sk/products/ochranme-zivot/


Hosť

#92

2013-04-04 07:20

Veľmi rada sa pridávam k petícii. Musíme využívať všetky možné a dostupné metódy, aby sme konečne prestali viesť vojnu proti našim vlastným deťom. Bl.Matka Tereza povedala, že nemáme právo na pokoj, pokiaľ umelým potratom zahynie čo len jedno jediné dieťa...Naše OZ Tóbi potratené deti pochováva a pomáha rodičom potratených detí vyrovnať sa s ich stratou, alebo s vlastným nesprávnym rozhodnutím... Ale pokiaľ sa dá, treba zlu všemožne predchádzať. S nádejou Magdaléna Poloňová, OZ Tóbi.
Tina

#93 Re: Re: Re: Ako to vzniklo?

2013-04-05 14:32

#91: Peter Michalík - Re: Re: Ako to vzniklo?

Dakujem za odpoved pan Michalik, mozno by bolo prospesne dat novu peticiu- prosbu pre vsetky zeny ktore v svojom okoli poznate/me aby si tento plagat vytlacili a poprosili svojho pana gynekologa o dovolenie zavesit ho :)

To ste poslal naozaj krasny a uzitocny link.

http://www.kristus.bibletop.sk/plagat-mami.jpg

Peter Michalik

#94 Re: Re: Re: Re: Ako to vzniklo?

2013-04-05 20:39

#93: Tina - Re: Re: Re: Ako to vzniklo? 

 

Tie plagaty su sice urcene pre zeny, ale (mozno naivne) som si myslel, ze sa nejaky clovek k tomu pripoji. Je lepsie urobit nieco, ako nic. Len som chcel, aby matky chystajuce sa na potrat videli o co prichadaju.

Hosť

#95

2013-04-08 16:13

Nezabíjajme, čo už žije!
Liana

#96 Srdce a mudrost

2013-04-12 15:52

Podla mna by sa mal zakon vpisat do nasich srdc a nie schvalit v parlamente

Hosť

#97

2013-04-15 10:56

Myslím si, ze je správne pomenovať veci jasne. V tomto prípade je to nutné.

Hosť

#98

2013-04-16 20:30

niet co dodat, len verejne oznamit kto prisiel s nazvom prerusenie tehotenstva, nech sa vie meno "jazykoveho odbornika"

Hosť

#99

2013-04-17 14:26

plne podporujem iniciatívu
pupava

#100

2013-04-20 16:03

Komentar? Aky komentar potrebuje zabitie nenarodeneho dietata?
Ked sa raz nieco prerusi,po case to moze pokracovat....prerusite obed,ked si vybavite,co treba,mozete pokracovat,ked vam sef prerusi dovolenku,po case mozete pokracovat,ked prerusite skolu,po case si ju mozete dorobit-teda mozete v nej pokracovat.
Rada by som vedela,ako moze niekto pokracovat v tehotenstve,ked ho PRERUSI.
Zrejme ten,co nazval interupciu prerusenim tehotenstva,nevie,ze ked sa nieco prerusi,moze mat pokracovanie,ale ked zabije nevinne dieta,tak mu zivot uz nikdy nenavrati.