Za zdravé nočné osvetlenie Bratislavy Peticia

Za zdravé nočné osvetlenie Bratislavy Peticia / Oznamy / Magistrát sa blysol / Komentáre


Hosť

#1

2023-03-14 13:13

Dobry den, ono jedna vec je usmernenie toku svetla, druhou, ktoru ani nekomentuju je farba(teplota) svetla. Sucasne instalovane osvetlenie je podstatne jasnejsie(chladnejsie), cize aj prechadzanie popod takto jasne svetlo moze byt neprijemne az oslepujuce. Rozdiel je badatelny napr. Petrzalka, Vlastenecke namestie ma ovela prijatelnejsiu farbu svietidiel nez ulice okolo. Bolo by zaujimave vediet, preco instalovane svietidla maju roznu teplotu farby.

Hosť

#2

2023-03-16 10:46

Tak to ma mrzi. Co s tym este vieme ako obcania spravit?? Vallo a jeho tym uplna katastrofa robia si v Ba rovnako co chcu ako predchodcovia co ich kritizoval.
Ivan Matusík
Autor petície

#3 Re: Čo s tým spraviť ? Tož bojovať !

2023-03-26 13:25

#2: -  

 Môj starý právnik Dr. Milan Gregora vravieval:

Ivan,

ak budeme bojovať môžeme zvíťaziť !

ako nebudeme bojovať tak sme už prehrali !

Keďže máme právo na zdravý spánok tak musíme bojovať !

(aj keď protistrana má k dispozícii i peniaze i ohrúhle pečiatky.) 

 

Ivan Matusík
Autor petície

#4 Re: Čo s tým spraviť ? Tož bojovať !

2023-03-26 13:25

#2: -  

 Môj starý právnik Dr. Milan Gregora vravieval:

Ivan,

ak budeme bojovať môžeme zvíťaziť !

ako nebudeme bojovať tak sme už prehrali !

Keďže máme právo na zdravý spánok tak musíme bojovať !

(aj keď protistrana má k dispozícii i peniaze i ohrúhle pečiatky.) 

 

Ivan Matusík
Autor petície

#5 Ano máte pravdu

2023-03-26 13:35

#1: -  

Zdravím

Usmernenie svetelného toku je vecou konštrukcie (krytov) žiaričov. Chce to proste zadefinovať priestor, ktorý má byť na zemi ožiarený.

Farba svetla je daná materialom, z ktorého sú LED diody vyrobené. Keďže biele LEDky sú technologicky najjednoduchšie a cenovo najdostupnejšie (najlacnejšie) tak mestá preferujú tieto. Mnoho úradníkov nechápe, že tieto zdroje svetla sa dajú vyrobiť presne na mieru podľa požadovaného spektrálneho zloženia a mnoho úradníkov ani nevie čo to je spektrálne zloženie emitovaného svetla ...

(U žiaroviek to bolo fuk lebo drôt sa dal rozžeraviť len na jednu teplotu a u sodíkových výbojok bolo možné dosiahnuť len jednu farbu)




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...