Petícia za obnovenie distribúcie lieku Rivotril na Slovensko

Petícia za obnovenie distribúcie lieku Rivotril na Slovensko / Oznamy / Obnova distribúcie Rivotrilu na Slovensko / Komentáre


Anonymous

#1

2020-12-10 22:48

Och mne ho lekar nechce predpisat kedze neni neviem ho inak zohnat:(
Anonymous 30

#2

2021-01-01 19:06

mne ho lekár kľudne predpísal a išiel som na Slovensku do lekárne a lekárnička mi povedala že má dodávateľa ktorý jej Rivotil dodáva s iných krajín takže ku mne sa liek dostane skoro stále... aspoň zatiaľ...(ak teda neni iná možnosť už začali vyrábať presnú náhradu bohužial ten liek ešte neni úplne schválený SULK) volá sa Clonazepamum tzf je to presná náhrada Rivotrilu môžete ho používať hneď ako náhradu za Rivotril!


Hosť

#3

2021-01-29 15:58

Dobry den, chcela by som sa opytat, v akej lekarni sa da objednat? Pretoze recept mam ale v kazdej lekarni ma otocia, pretoze zevraj je to zakazane dovazat na Slovensko.

Hosť

#4

2021-02-22 10:03

Bol by som velmy štastný dakujem
Anonymous 30

#5

2021-02-27 13:31

Clonazepamum tzf bola naň vynimka iba rok teda do roku 2020. Po skočení vlády P. Pellegrínyho bol tento liek zrušený teda treba napísať o výnimku zase terajšiemu premierovi poprípade príslušnému Ministrovi Zdravotníctva Marekovi Krajčímu aby udelil výnimku poprípade aby zaradil liek do kategorizácie aby sa nemusela každý rok udeľovať výnimka v zákone pre tento liek.

Klara

#6 Re: su aj kvapky alebo len tabletky a kde prosim vas som z okresu levice

2021-03-02 16:39

#3: -  

 


Hosť

#7

2022-04-24 22:03

Firma Roche nie je údajne od konca roka 2021 držiteľom registrácie Rivotrilu. Nemá o registrácii lieku rozhodovať ŠÚKL? Má teraz nového riaditeľa.

Hosť

#8

2022-04-29 19:53

Je smutné že na Slovensku sa z ničoho nič stratí liek, ktorý mnohí užívajú dlhé roky. Odpoveď kompetentných  že liek sa stiahol preto,  že spôsobuje závislosť je neuspokojúca. Pacientom zostáva  iba  popasovať sa z nepriaznivými stavmi pri odvykaní  od tohto lieku. Je smutné že nevedia pomôcť ani lekári, pretože adekvátna náhrada za Rivotril nie je. Závislosť spôsobuje aj mnoho ďalších liekov, benzodiazepíny, anxiolytiká, rovnako aj analegetiká ak sa užívajú dlhodobo. Ide ozaj len o tú závislosť? Ak niekto užíva dlhé roky tento liek, prečo by ho nemohol užívať aj ďalšie roky pokiaľ  sa cíti dobre  a liek dobre znáša?  Ak je ho dostať v Čechách a iných krajinách prečo je Slovensko výnimkou? Kto vlastne rozhoduje, ŠUKL alebo MZ?


Hosť

#9

2022-07-25 10:28

Podpísala som petíciu dlho dobo beriem kvapky rivotril ved vedia ze ľudia ktorí to pije ze ich potrebujú. Chcem aby sa obnovil zase na báze. Na Slovensku. Katka Ladicova

Hosť

#10

2022-07-25 10:28

Podpísala som petíciu dlho dobo beriem kvapky rivotril ved vedia ze ľudia ktorí to pije ze ich potrebujú. Chcem aby sa obnovil zase na báze. Na Slovensku. Katka Ladicova

Hosť

#11

2022-07-25 10:29

Podpísala som petíciu dlho dobo beriem kvapky rivotril ved vedia ze ľudia ktorí to pije ze ich potrebujú. Chcem aby sa obnovil zase na báze. Na Slovensku. Katka Ladicova
Katarína

#12 Re: dobrý pomáha vám ďakujem.. Lebo ja ties beriem rivotril

2022-07-25 10:31

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2022-10-30 22:23


Josef Peťko

#14 Re: Keď tupci rozhodujú. Závislosť??

2023-10-25 02:36

#8: -  

 Kvapky Sanorín tiež vyvolávajú závislosť, a napriek tomu je ho dosť a volnopredajny.

Rivotril som užíval ozaj nepravidelne( cca 1balenie kvapiek za rok/ 365dni) na zaspávanie bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a to som vodič A- bus!!! 




Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...