PETÍCIA: STOP budovaniu 5G sietí na Slovensku

PETÍCIA: STOP budovaniu 5G sietí na Slovensku / Oznamy / aktuality z rokovaní petičného výboru / Komentáre


Hosť

#1

2020-07-19 06:08

Ďakujem Vám za informacie.

Tento príspevok bol odstránený jeho autorom (Show details)

2020-07-19 09:02Hosť

#3

2020-07-20 06:16

Dobrý deň. Ďakujem za informáciu o situácii. Veľmi ma teší, že téma 5G sa pomaly dostáva do povedomia ľudí, ale hlavne preto, lebo ľudia už robia aj konkrétne kroky k zastaveniu realizácie 5G. Napríklad aj táto petícia, za čo som Vám veľmi vďačná. V tejto súvislosti je významný aj fakt, že odborná obec má tiež svojich zastáncov odporu proti technológii s nedostatočne preskúmanými dopadmi na život. Medzinárodný protest podpísali aj: Igor Belyaev, PhD, Dr.Sc, docent, Institut pre výskum rakoviny, BMC SAS, Bratislava Jan Jakus, PhD, DSc., Profesor, Lekárská fakulta Jessenius, Univerzita Komenského, Martin Ladislav Janousek, PhD, profesor, Ústav elektromagnetického a biomedicínskeho inžinierstva, Fakulta elektrotechnická, Žilinská univerzita, Žilina Michal Teplan, PhD, Ústav merania, Slovenská akademie věd, BratislavaJa Ja som tiež písala podnet na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, bol postúpený na Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ktoré má aj Útvar vedúceho hygienika rezortu a je kompetentné podnet tohto druhu vybaviť. Dúfam a verím, že nie som jediná, kto takto píše na kompetentné úrady :) Jedno malé víťazstvo sa už podarilo dosiahnuť - že malé zariadenia nebudú môcť byť realizované bez vedomia obyvateľov a verejnej správy. Vzniká tu teda aký-taký priestor pre spomalenie alebo pozastavenie. Verím, že zatiaľ sa odpor voči 5G zväčší a nadobudne konkrétnu, praktickú podobu. S prianím úspechov v dobrom diele Iveta Nedelská Ak budete mať ekékoľvek nové informácie, poprosím o ich zaslanie. Ďakujem a prajem pekný deň.

Hosť

#4

2020-07-21 08:42

Poslanci OľANO majú v programovom vyhlásení: "V oblasti rozvoja elektronických komunikácií sa vláda zameria najmä na podporu budovania sietí novej generácie a poskytovanie vysokorýchlostných služieb elektronických komunikácií (5G)." Toľko k poslancom OLANO

Hosť

#5

2020-10-12 10:55

Kolko skvelych veci by sa dalo dotiahnut do uspesneho konca, keby ste svoje usilie venovali za nieco a nie proti niecomu. Obzvlast, ak ide o temu mimo vasho chapania. Najblizsie tu bude peticia proti tomu, aby sa Zem tocila tak rychlo, pretoze to skodi .... (comu, to si vymyslite, to Vam ide predsa dobre).

Hosť

#6

2020-11-06 10:04

Ludia sa boja veci, ktorym vobec nerozumeju dufam,ze polovica z vas vypisuje peticiu zo smartphonov a posielaju ju cez 4G siet je to absurdne :) Dufam, ze prestanete vyuzivat internet a vratite sa do lesa/jaskyn a zacnete si tam zit v "bezpeci" mimo spolocnosti ...
Peter

#7 Re:

2020-11-15 15:57

#6: -  

V zivote plati, a velmi casto, ze su medze, nieco ma hranicu minimum a maximu. Napriklad ohen je dobry sluha, ale zly pan. Takisto voda. Bez vody zomries. Ale zomries aj vtedy, ked vypijes vela vody, napriklad 4 litre naraz. Argumentovat dvoma extremami, teda len preto, ze odmietas maximum, ktore uz skodi, tak preto by si mal prestat pouzivat danu vec uplne, je nemiestny.

 

Pekne to vidiet na priklade vody. Ty hovoris, ze len preto, ze niekto nechce vypit 4 litre vody naraz, tak ma prestat vodu pouzivat uplne, a vratit sa do jaskyne. Nie. Uplne postacuje 4G, pretoze 5G nieje dostatocne preskumane, a objavilo sa prilis vela pochybnosti o jeho skodlivom ucinku. Ja ako clovek, ktory nepouziva smartphony vobec, a mobil potrebuje len na SMSky a zakladne volania, som proti akemukolvek zvysovaniu skodlivosti vln, a ziaricov, ktore su rozmiestnovanie medzi nas. Pre mna je to zbytocnost, nechapem, preco by mali za to ludia platit svojim zdravim.
Platená reklama

Túto petíciu budeme propagovať pred 3000 ľuďmi.

Dozvedieť sa viac...